Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Vydmantų bendruomenės pirmininkas Simas Končius dalinosi gyvenimo prie vėjo eketrinių parko gerosiomis patirtimis ir įgyvendintais projektais pirmajame „Ignitis renewables“ surengtame bendruomenių sąskrydyje.

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia bendradarbiavimą su vietos bendruomenėmis, įsikūrusiomis šalia įmonės vystomų ar jau veikiančių vėjo bei saulės elektrinių parkų ir kurią vertę Lietuvos regionams. Per trejus metus įmonės parama numatyta Lietuvos regionams jau perkopė milijoną eurų. Finansavimas skiriamas bendruomenėms svarbiems projektams ekonominės ir psichologinės gerovės, kultūrinės įvairovės ir tapatybės, aplinkosaugos bei kitose srityse.

„Mūsų įgyvendinami atsinaujinančios energetikos projektai sudaro sąlygas apsirūpinti žaliąja energija ir prisideda prie visos šalies energetinės nepriklausomybės kūrimo. Šių projektų įgyvendinimas neįsivaizduojamas be pasitikėjimu ir geranoriškumu pagrįsto bendradarbiavimo su vietos bendruomenėmis. Finansinė parama vietos bendruomenėms svarbiems projektams leidžia jas stiprinti, kuria papildomą vertę Lietuvai, prisideda prie krašto, kuriame veikiame, aplinkosaugos, kultūrinės įvairovės ir tapatybės puoselėjimo“, – įsitikinęs „Ignitis renewables“ vadovas Thierry Aelens.

 

Vydmantuose įrengtas saulės energiją naudojantis apšvietimas. Tokį apšvietimą šiais metais įsirengs ir Pikelių bendruomenė.

Parama perkopė milijoną

Pasak „Ignitis renewables“ vyresniosios bendruomenių koordinatorės Emilijos Musteikytės, bendruomenės vis aktyviau įsitraukia ir naudojasi suteikiama parama, o per trejus metus Lietuvos regionams skiriama finansavimo suma jau perkopė milijoną eurų.

2022 m., kuomet „Ignitis renewables“ pirmą kartą pakvietė bendruomenes teikti paraiškas finansinei paramai, ji buvo skirta 9 organizacijoms, paskirstyta virš 80 tūkst. eurų. Praėjusiais metais sulaukta 10 paraiškų, kurios visos buvo finansuotos, o paramai skirta suma buvo triskart didesnė ir siekė 247 tūkst. eurų. Šiais metais Lietuvos regionams numatyta skirti suma vėl auga keliskart ir sudarys 757 tūkst. eurų.

„Siekiame, kad šios lėšos atneštų maksimalią vertę regionams bei vertę visai Lietuvai, todėl šiemet bendruomenes pakvietėme į Šviesios kaimynystės sąskrydį. Renginio tikslas buvo suburti bendruomenių atstovus, paskatinti juos dalintis sukaupta patirtimi, išgirsti jų lūkesčius, papasakoti apie mūsų vystomus projektus, jų poveikį aplinkai ir mūsų pastangas jį sumažinti“, – sako E. Musteikytė.

Šiais metais dėl paramos gali kreiptis Kelmės, Kretingos, Mažeikių, Jurbarko ir Tauragės bendruomenės, šalia kurių veikia ar šiuo metu yra statomi „Ignitis renewables“ vėjo bei saulės elektrinių projektai.

 

Tauragės rajono gyventojai rengia edukacijas-ekskursijas vėjo elektrinių parke

Tikslas – stiprinti regionus

Bendruomenių organizacijos gali daug nuveikti savo krašto labui ekonominės ir psichologinės gerovės, aplinkosaugos, kultūrinės įvairovės ir tapatybės bei kitose srityse.

Ekonominę gerovę bendruomenės kuria įgyvendindamos infrastruktūros gerinimo, kompetencijų kėlimo, verslumo ir turizmo skatinimo projektus, įvairius mokymus. Tarp jau finansuotų tokių projektų patenka Pikelių bendruomenės, Mažeikių rajone bendruomenės namų pritaikymas piligrimų poreikiams, o Lauksargiuose bendruomenės narių vykdoma edukacija „Vėjo spalva – žalia“.

Kultūrinės įvairovės ir tapatybės puoselėjimo projektų geruoju pavyzdžiu galėtų būti lauksargiškių įsigyti Mažosios Lietuvos tautiniai rūbai ir Girkalių bendruomenės (Klaipėdos rajone) stendai informuojantys apie miestelio istoriją ir dabartį. Taip pat gali būti finansuojami projektai susiję su infrastruktūros sukūrimu ar pritaikymu, meno instaliacijos ar kiti kultūriniai renginiai, lankytinų vietų, maršrutų ir atmintinų vietų plėtra, įrengimas bei kiti projektai.

Aplinkosaugos srityje bendruomenės taip pat gali daug nuveikti, skirdamos dėmesį saugomų rūšių išsaugojimo veikloms, buveinių priežiūrai, specializuotų klubų ar organizacijų veiklai, įrangai teritorijų tvarkymui įsigyti ar kitoms idėjoms.

 

Vydmantų gimnazijai futbolo aikštynas yra aptvertas specialia apsaugine tvora, projektas įgyvendintas gavus „Ignitis renewables“ paramą

Puikiai suprasdamos gyventojų poreikius vietos bendruomenės ypač daug gali nuveikti psichologinio atsparumu ir gerovės stiprinimo srityje. Pavyzdžiui, skatindamos ir stiprindamos kokybiškas laisvalaikio paslaugas, teikdamos pagalbą šeimoms turinčioms ar kitiems bendruomenės nariams turintiems iššūkių, organizuodamos sveikos mitybos ir judėjimo, psichologinio atsparumo mokymus ar kitokias veiklas.

Paraiškoms pateikti – du mėnesiai

„Puikiai suprantame, kad dalis bendruomenių organizacijų neturi projektų rengimo žinių ir patirties, tad stengiamės jas suteikti, parodyti galimybes, galime finansuoti ir projekto administravimo išlaidas“, – teigia E. Musteikytė.

Projektus finansavimui gauti paramos gavėjo statusą turinčios bendruomenių organizacijos galės teikti nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 25 d. Paraiškas ir visus dokumentus reikia siųsti, o kilus klausimų galima kreiptis el. paštu bendruomenes@ignitis.lt .

 

Girkalių k. bendruomenės pirmininkė Gražina Bakevičienė aktyviai rūpinasi savo kraštu ir šiuo metu užsiima bendruomenės namų renovacija.

Parama Klaipėdos ir Kretingos rajonams

2022-2023 m. Girkalių kaimo bendruomenė (Klaipėdos rajone), įsikūrusi šalia Kretingos vėjo elektrinių parko, sudalyvavo kvietime paramai gauti ir, gavusi finansavimą, įsirengė stendus, informuojančius apie miestelio istoriją, dabartį bei šiuo metu restauruojasi bendruomenės namų išorę. Viso paramos suma bendruomenei – daugiau nei 29 tūkst. eurų.

Vydmantų kaimo (Kretingos raj.) bendruomenė, gimnazija ir parapija per dvejus metus įsirengė saulės energiją naudojantį apšvietimą, aptvėrė mokyklos sporto aikštelę, o dabar statosi lauko klasę-kupolą, sceną bendruomenės ir moksleivių renginiams bei medinį karkasą parapijos bažnyčiai. Viso paramos suma „Ignitis renewables“ vėjo elektrinių parko kaimynystėje esantiems Vydmantams – 130,9 tūkst. eurų.

„Ignitis renewables“ – tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė, veikianti trijose Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Didžiausią dėmesį ji skiria žaliosios gamybos ir žaliojo lankstumo technologijoms. Bendrovė plėtoja sausumos ir jūrinio vėjo elektrinių, saulės elektrinių projektus, o taip pat baterijų, elektros energijos kaupimo ir konvertavimo (P2X) technologijas, taip įgyvendindama „Ignitis grupės“ strateginį tikslą pasiekti 4–5 GW veikiančių žaliųjų pajėgumų iki 2030 m.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas