Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar reikėtų tikrinti kandidatų į Seimą kompetencijas, sveikatą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Džiugina jaunųjų pianistų laimėjimai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2024-06-21
 
Kretingos meno mokyklos fortepijono mokytoja Kilnutė Skripkauskienė su savo mokiniais: III pagrindinio profesinio ugdymo klasės mokiniu Nidijumi Valatka (stovi šalia), sėdi II pradinės klasės mokinė Ieva Lingytė ir II profesinio ugdymo klasės mokinys Rokas Skurvydas, dešinėje – jauniausias I pradinės klasės mokinys Andajus Valatka.

Pasibaigę šie mokslo metai Kretingos meno mokyklos jauniesiems pianistams Rokui Skurvydui, Andajui Valatkai, Nidijui Valatkai ir Ievai Lingytei buvo turtingi prasmingų laimėjimų, veiklų ir renginių. Auklėtinių pasiekimus apibendrino vaikus įvairiems šalies ir tarptautiniams konkursams parengusi fortepijono mokytoja šių metų rajono Kultūros ir meno premijos laureatė Kilnutė Skripkauskienė.

Grojo „Impresijų nakties“ maratone

Vienas pastarųjų laimėjimų – pianistų pasiekimai tarptautiniame konkurse „Trofeo muzicale“, kuris birželį įvyko Kaune. R. Skurvydas jame pelnė Grand Prix, arba Didįjį prizą, I. Lingytė užėmė I v., A. Valatka – II v., N. Valatka tapo III v. laimėtoju.

Iškart po šio konkurso Ieva ir Rokas, kaip tarptautinių ir šalies konkursų laureatai, dalyvavo Vilniuje, Muzikų sąjungos būstinėje, Gedimino prospekte vykusiame „Impresijų nakties“ maratone. Kaip ir kitiems jo dalyviams, kretingiškiams reikėjo atlikti po 1 muzikinį kūrinį, įspūdžius kūrė tai, kad Kultūros naktį visi muziejai, rūmai buvo atverti, ir Lietuvos sostinė buvo ne tik vasariškai gaivi, bet ir pasakiškai įdomi.

Gegužė taip pat buvo įdomi ir prasminga savo renginiais: II tarptautiniame Baltijos šalių fortepijoninės muzikos konkurse „Muzikiniai tiltai“, kuris buvo surengtas Šilutės meno mokykloje, R. Skurvydas tapo ne tik Grand Prix laimėtoju, bet ir buvo nominuotas už geriausiai atliktą lietuvių kompozitoriaus kūrinį, o I. Lingytė šiame konkurse užėmė III v. Šilutėje varžėsi ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos jaunieji pianistai – iš viso 74 dalyviai, juos vertino tarptautinė komisija.

Tarptautinis muzikos konkursas OPUS 2024, įvykęs Lenkijoje, sėkmingas buvo A. Valatkai – pianistas, surinkęs 97,5 balo, pelnė aukso medalį, jam buvo įteiktas jauniausio dalyvio diplomas.

„Šiame konkurse grojo dalyviai iš 25 pasaulio šalių, įrašų klausėsi per 50 komisijos narių. Be piniginių prizų, nugalėtojams buvo įteikta beveik 100 medalių ir per 100 vertingų prizų – natų ir aksesuarų muzikos instrumentams, taip pat – apie 70 kvietimų į kursus, dirbtuves ir instrumentinio meistriškumo kursus“, – mokytoja K. Skripkauskienė paaiškino, kad konkursas skirtas įvairių šalių muzikantams iki 32 metų, grojantiems fortepijonu, smuiku, altu, violončele, kontrabosu, fleita, obojumi, klarnetu, fagotu, saksofonu, trimitu, ragu, trombonu, tūba, mušamaisiais, akordeonu, gitara ir kt. instrumentais.

Antros vietos laimėjimas zoniniame vaikų ir jaunimo festivalyje-konkurse „Muzika kviečia kiekvieną“ Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje N. Valatkai suteikė teisę dalyvauti šios mokymo įstaigos rugpjūčio mėnesį rengiamoje stovykloje. „Joje vyksta susitikimai, dirbama su konservatorijos dėstytojais, mokiniai aktyviai koncertuoja įvairiose erdvėse“, – stovyklos prasmę apibūdino Nidijaus mokytoja. Ji pasidžiaugė ir kitais savo auklėtinių laimėjimais: A. Valatka, I. Lingytė ir R. Skurvydas tapo Nacionalinio Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso Vilniuje diplomantais, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje kongresų salėje įvykusiame III tarptautiniame jaunųjų pianistų, fortepijoninių ir kamerinių ansamblių konkurse „Muzikiniai momentai“ R. Skurvydas pelnė II v., I. Lingyė – III v. „Šio konkurso dalyvius vertino tarptautinė komisija, kurią sudarė nariai iš Lietuvos, Prancūzijos, Belgijos ir Ispanijos. Komisija pasidžiaugė atlikėjų pasirodymais ir pakvietė juos bendradarbiauti tarptautinėse mainų programose“, – konkurso naudą įvardino K. Skripkauskienė.

IV respublikinis pianistų konkursas „Crescendo“ sukvietė 40 atlikėjų iš 9-ių meno ir muzikos mokyklų, juos vertino kompetentinga komisija: Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytojos ekspertės Virginija Ruzgienė ir Jūratė Liutkienė, Šilutės meno mokyklos mokytoja ekspertė Liuda Kašetienė Mikkelsen. Jame antrąsias vietas užėmė A. Valatka, pelnęs dar ir jauniausio dalyvio diplomą, N. Valatka, o I. Lingytė tapo III v. laimėtoja.

Svarūs R. Skurvydo laimėjimai: Vienos centre Austrijoje esančioje Musik Quartier galerijoje įvykusiame V tarptautiniame konkurse-festivalyje „Edelweiss“, kuriame dalyvavo Lietuvos ir užsienio jaunieji pianistai, kretingiškis pelnė II v. (pirmos vietos nebuvo skirta), o prestižiniame internetiniame muzikos konkurse „World Master Open Music Competition“, kuris skirtas visų šalių atlikėjų meistriškumui atskleisti, suteikti jiems platformą pademonstruoti savo talentus, Rokas tapo Deimantinio prizo ir specialaus prizo už interpretaciją laimėtoju. Šį konkursą rengia Pasaulio internetinės muzikos konkursų organizacija, kuri Kretingos meno mokyklos mokytoją K. Skripkauskienę įtraukė į šios organizacijos pasaulio išskirtinių muzikos mokytojų lygą.

Dalyvauja meistriškumo pamokose

K. Skripkauskienės teigimu, visi koncertuojantys ir konkursuose dalyvaujantys mokiniai yra nuolatiniai Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos konferencijų, seminarų ir atvirų meistriškumo pamokų dalyviai.

Kovą mokytoja dalyvavo seminare-praktikume „Pirmųjų žingsnių paslaptys fortepijono pamokose“ Šilutės meno mokykloje. Seminaro lektoriai: dr. Irina Mints, docentė, mokyklos Friedberge (Vokietija) vadovė, Liudmila Mikelsen, Šilutės meno mokyklos mokytoja ekspertė. Šiame renginyje K. Skripkauskienė dalyvavo ir atviras meistriškumo pamokas demonstravo su savo mokiniu A. Valatka.

„Dalyvaujant docentės Irinos Mints seminare-meistriškumo pamokose, sudomino jos metodika, ypač – darbas su mažaisiais, tik pradedančiais pianistais. Įsigijau jos rekomenduojamos literatūros, planuoju dalį jos metodikos, kuri leidžia darbą pradėti su vaikais nuo 3,5 metų, taikyti ir savo darbo praktikoje. Metodika grindžiama žaidimu, vaikai lavinasi, – K. Skripkauskienė paneigė nuostatą, kad fortepijono mokslas – tik išskirtiniams, turintiems pašaukimą vaikams. – Lavinti reikia visus, leisti vaikams domėtis, bandyti save. Kiekvienas yra gabus pagal savo galimybes, ir visiškai nesvarbu, vaikas šioje srityje pasieks maksimalių rezultatų ar užaugs tiesiog išlavintu, išprususiu žmogumi.“

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokykloje vykusį seminarą-praktikumą vedė prof. Rokas Zubovas – atvirose meistriškumo pamokose dalyvavo N. Valatka.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas