Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl viešosios tvarkos trikdymų – į policiją

  • Jurga BRAUKYLIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2024-06-21

„Pajūrio naujienų“ redakcija vis sulaukia Kretingos gyventojų nusiskundimų dėl naktimis motorizuotų transportų priemonių keliamo triukšmo aikštelėje, šalia Pranciškonų gimnazijos stadiono. Netoliese gyvenantys miestelėnai jau ne sykį yra pastebėję, kad jaunuoliai apie 23 val. vakaro suvažiavę garsiai riaumojančiais motociklais bei mopedais čia laiką leidžia iki paryčių, trikdydami nakties rimtį bei ramybę. Pasak besiskundžiančių gyventojų, visa tai prasidėjo Kretingos rajono savivaldybei renovavus šalia Pranciškonų gimnazijos esantį stadioną. 

„Dragai“ yra pažeidimas

Padėdami išsiaiškinti situaciją, kreipėmės į Kretingos Pranciškonų gimnazijos direktorių Alvydą Virbalį, kuris, pasikalbėjęs su Pranciškonų vienuolyne gyvenančiais broliais, teigė nepastebėjęs ypatingo triukšmo naktimis. Pasak jo, stadione iki vėlaus vakaro sportuoja jauni žmonės, kurie didelio triukšmo tarsi ir nekelia, bet yra girdimi. Pašnekovui norėtųsi, kad šioje vietoje retkarčiais apsilankytų policijos pareigūnai, kurie patikrintų situaciją.

A. Virbaliui taip pat rūpi ir tvarka šalia stadiono esančioje aikštelėje, kuri priklauso vienuolynui. Čia dažnai, kartais net nesilaikant tvarkos, yra statomi gyventojų ar šalia esančių įstaigų darbuotojų automobiliai. Jo žodžiais, ypač didžiulė netvarka buvo Kretingos miesto šventės metu. 

Pakalbinus Kretingos rajono policijos komisariato komisarą Algirdą Budginą, jis žodžių į vatą nevyniojo: „Jei yra pažeidimas, viešosios tvarkos sutrikdymas – turi būti skambinama policijai.“ A. Budginas, Kretingos komisariate dirbantis keletą savaičių, pasakojo dar ne su visomis problemomis susipažinęs, bet tvirtino žinantis motorizuoto jaunimą norą rinktis naktimis ir garsiais riaumojančiais žirgais „draguoti“.

Anot pašnekovo, tokios susitikimo vietos yra dažnai keičiamos, jaunimas buvo pamėgęs rinktis centre, prie pirmojo ar trečiojo tvenkinių. Policijai šios vietos žinomos, vyksta viešieji patruliavimai. „Dragai“, arba chuliganiškas vairavimas, yra pažeidimai, už kuriuos baudžiama. Jaunuolis pradėjęs vairuoti turi sąmoningai suprasti kas yra vairavimo kultūra ir visų eismo dalyvių saugumas, o žmonės apie viešojoje erdvėje vykstančius pažeidimus turi galimybę informaciją pateikti konfidencialiai.

Dėl triukšmo vertinimo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) prie Sveikatos apsaugos ministerijos kokybės vadybos ir komunikacijos skyriaus visuomenės informavimo specialistas Zigmantas Nagys informavo, kad NVSC suteikti įgaliojimai nagrinėti gyventojų skundus dėl triukšmo tik tais atvejais, kada gyvenimo sąlygų pablogėjimas yra susijęs su ūkinėje komercinėje veikloje naudojamų stacionarių triukšmo šaltinių keliamu triukšmu. Gyventojai dėl triukšmo gali kreiptis į NVSC arba departamentus visoje Lietuvoje šiame NVSC interneto svetainės puslapyje nurodytais adresais ir būdais https://nvsc.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktai/asmenu-aptarnavimas .

Z. Nagys atkreipė dėmesį, kad dėl viešosios rimties trikdymo (šauksmų, švilpimo, garsaus dainavimo arba grojimo muzikos instrumentais, kitokiais garsiniais aparatais ar kitų triukšmą keliančių veiksmų gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ir kitose viešosiose vietose, o vakaro (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu – ir gyvenamosiose patalpose, įmonėse, įstaigose ar organizacijose, kai tai trikdo asmenų ramybę, poilsį ar darbą) gyventojai gali kreiptis bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pašnekovo teigimu, leistiną triukšmo lygį reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ (HN 33:2011), kurioje nustatyti leidžiami garso lygiai dienos ir nakties metu. Šis dokumentas  nustato stacionarių triukšmo šaltinių skleidžiamo triukšmo ribinius dydžius gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje ir yra taikomas vertinant triukšmo poveikį visuomenės sveikatai.

Atkreipiamas dėmesys, kad ši higienos norma netaikoma paties fizinio, juridinio asmens ar filialo keliamo ir jį veikiančio triukšmo, žmonių bei gyvūnų keliamo triukšmo, triukšmo darbo vietose ir transporto priemonių viduje esančio triukšmo, buitinių įrenginių (prietaisų) keliamo triukšmo vertinimo atvejais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas