Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
 
Antanas BAŠKYS

Kretingos miesto Nemuno seniūnaitijos seniūnaitis

Su į Kretingos rajono Tarybą šiemet patekusiu Roku Venckumi esam pažįstami 15–20 metų, bendraudavom. Todėl tokio akibrokšto iš žmogaus, kurį laikiau draugu, nesitikėjau: mane viešai pavadino pagrindiniu melagienų rašeiva, neva pabandžiusiu sumenkinti vietos svarbą istoriniam atminimui įprasminti, teigė, kad apšmeižiau ne tik šaulius (noriu akcentuoti, kad nė vienu žodžiu neįžeidžiau šios organizacijos), bet ir kompetentingą krašto istoriką, maža to, išreiškė viltį, jog šia istorija ir„ jos sumanytojais“ pasidomės Valstybės saugumo departamentas (VSD).

O viskas prasidėjo, kai Kretingos stadionui buvo pasiūlyta išrinkti Šaulių pavadinimą. Aš buvau prieš, bet per „Pajūrio naujienose“ surengtą visuomenės apklausą 72 proc. skaitytojų taip pat buvo prieš šį pavadinimą.

Iš pradžių su „prie valdžios“ šiemet netikėtai atsidūrusiu Roku kalbėjomės telefonu, išdėsčiau jam savo abejones, sakiau, kad Šaulių pavadinimas šiuokart būtų nei penki, nei devyni. Kodėl negali, kaip dalis gyventojų siūlė, būti Kretingos miesto, Centro, „Minijos“, „Parko“, o, jei norisi militaristinės temos, kur kas prasmingiau vadinti Savanorių stadionu. Juolab kad šalia yra Savanorių gatvė. „Tu neišrinktas, nesi toj komisijoj ir neaiškink“, – maždaug tokius žodžius išgirdau iš draugo. Bet juk aš esu seniūnaitis, taip pat išrinktas, taip pat su daugeliu bendrauju ir žinau seniūnaitijos gyventojų nuotaikas.

Konfliktas įsiplieskė po to, kai savo administruojamoje grupėje „Mūsų Kretinga“ socialiniame tinkle pats nusprendžiau atlikti visuomenės apklausą, koks pavadinimas stadionui tiktų labiausiai. Prisipažįstu – apklausą „paleidau“ nemokšiškai, na, tiesioj pridėjau vieną nereikalingą raidę – tai yra vietoj žodžio Šaulių parašiau Šiaulių... (nors žemaičiai neretai taip ištaria). Netrukus klaidą norėjau pataisyti – nepavyko. Taip jau yra: paprastą postą redaguoti kompiuteris leidžia, o štai apklausos – ne. Gavau ištrinti ir įkelti iš naujo, iškart visų viešai atsiprašiau.

Rokas pareiškė, kad socialiniame tinkle mano apklausa visuomenei buvusi pateikta klaidinga. Bet ne tai esmė. Esmė, kad už Šaulių pavadinimą balsavo 60 žmonių – daugiausia „sava chebra“, tai yra „Kretingos krašto“ nariai arba valdantiesiems prijaučiantys, o nepritarė 691 kretingiškis. Labiausiai nustebino, kad kone pats tyliausias rajono Tarybos narys mane ir visus nepritariančius kretingiškius vadina penktąja kolona, mumis pasiūlė pasidomėti net VSD. Štai praėjo 10 dienų, laukiu skambučio – niekas nieko.

Norėčiau, kad Rokas Venckus viešai pateiktų įrodymus, kodėl mes, nepritariantys Šaulių pavadinimui, esam penktoji kolona? Manau, pradedančiam politikui svaidytis tokiais žodžiais yra mažų mažiausiai neatsakinga, negarbinga. Demokratinėje visuomenėje kiekvienas galime turėti savo nuomonę ir ją laisvai išreikšti. Juk nenorėtume gyventi kaip kokioje Šiaurės Korėjoje, kur ir šukuosenos, ir drabužiai visų būtų vienodi. Esu įsitikinęs, kad, įgyvendinant projektus, neturi įsigalėti valdžios diktatūra, reikia išklausyti, tartis su visuomene.

Noriu akcentuoti: aš – ne prieš šaulius, nė vienu žodžiu neįžeidžiau šios organizacijos. O jei kalbėtume apie siekį neva atkurti istorinį teisingumą stadioną pavadinus Šaulių vardu, tai ir daugiau objektų mieste yra be išplėstinių pavadinimų: pavyzdžiui, Kretingos ligoninė, Kretingos rajono kultūros centras... Tai gal ligoninę pavadinkim ją įsteigusio gydytojo, o kultūros centrą – „Atžalyno“ arba režisieriaus Egidijaus Radžiaus vardu?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas