Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Aktyvaus turizmo pradžią ir vasaros sezoną vienas labiausiai lankomų savivaldybių muziejų Lietuvoje – Kretingos muziejus, pasitiko gerokai atsinaujinęs.

Artėjant vasarai suremontuoti Dvaro rūmų laiptai ir rūmų parteryje esantis fontanas. Iš pagrindų atnaujinta viena iš trijų parodų salių, atliktas kosmetinis sienų remontas reprezentacinėje Baltojoje salėje. Sutvarkytas ir Amatų centro bei bilietų kasų fasadas, šalia įrengtas skaitmeninis informacinis stendas, kuriame pateikiama lankytojams aktualiausia informacija. O dar didesniam svečių patogumui Dvaro rūmuose įdiegtas savitarnos bilietų terminalas. Birželį bus baigtos tvarkyti išorinės medžiaginės Amatų centro žaliuzės, suplyšę jų audiniai keičiami naujais, užsakytos ir bus keičiamos susidėvėjusios mechaninės jų dalys.

Visus šiuos darbus muziejus finansavo iš savo lėšų, ir tik skubiam reprezentacinių Dvaro rūmų laiptų remontui numatyta apie 20 tūkst. Eur iš Savivaldybės biudžeto. Muziejaus investicijos infrastruktūrai, pastatams ir patalpoms atnaujinti vien pirmąjį šių metų pusmetį siekia kone 50 tūkst. eurų.

Panašu, kad artimiausiu metu permainos laukia ir kelių senokai apleistų dvaro komplekso bei istorinių pastatų. Metų pradžioje muziejaus teikta paraiška dėl vadinamojo bravoro pastato kapitalinio remonto laimėjo Kultūros paveldo departamento skelbtą konkursą. Beveik 30 tūkst. Eur valstybės biudžeto lėšų skirta projektavimui ir tyrimams. 2027 m. numatytas finansavimas ir šio pastato remontui, pritaikymui kultūrinėms veikloms. Tad jau netrukus planuojama skelbti viešuosius pirkimus techniniams tvarkybos ir tvarkomųjų darbų projektams rengti. Remonto šiemet dar laukia ir Grafų Tiškevičių koplyčia senosiose kapinėse. Šiuo metu rengiamas techninis darbų projektas.

Metų pradžioje muziejus pasirašė projekto finansavimo sutartį ir su VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ dėl Žiemos sodo modernizavimo, pritaikant jį asmenų su negalia reikmėms. Agentūra skirs per 740 tūkst. Eur, o muziejus šias lėšas grąžins į rajono biudžetą taip kompensuodamas ankstesnį savivaldybės indėlį į Žiemos sodo rekonstrukciją. Beje, iki rudens tikimasi sulaukti ir dar vieno konkurso rezultatų, mat gegužę muziejus parengė ir pateikė finansavimo paraišką Kultūros ministerijai. Už Europos Sąjungos fondų lėšas tikimasi atnaujinti Dvaro rūmų ekspozicijas.

Lėšų skiriama ne tik dvaro objektų priežiūrai ir atnaujinimui, bet ir naujoms muziejaus paslaugoms kurti, gėlynams, parkui prižiūrėti. Pavasarį itin gausiai žydinčiomis gėlėmis buvo praturtintas Žiemos sodas, kuriame pasodinta beveik tūkstantis daugiau negu 20 skirtingų rūšių gėlių. Tai suaktyvino metų pradžioje paprastai vangius turistų srautus. Palyginus su ankstesniais metais, kai muziejų kovą ir balandį aplankydavo nuo 1,5 iki 2,5 tūkst. žmonių, šiemet jų skaičius išaugo iki beveik 4,7 tūkst. „Žydinčio Žiemos sodo“ ekskursijose per tris savaitgalius apsilankė kone 200 žmonių iš visos Lietuvos. Didelio pasisekimo sulaukė ir muziejaus organizuojamų koncertų ciklas Žiemos sode. Vasario–gegužės mėnesiais surengti aštuoni koncertai, kuriuose apsilankė apie 1,5 tūkst. klausytojų.

Šiemet parengtas ir dvaro rūmų parterio teritorijos gėlynų atnaujinimo projektas. Įgyvendinus kraštovaizdžio architektų siūlomus sprendinius lankytojų pamėgta erdvė taps vientiso stiliaus, o parinkti augalai leis lankytojams estetišku landšaftu mėgautis visais metų laikais. Projekte numatyta įrengti ir laistymo sistemą palengvinsiančią augalų priežiūrą. Šį projektą planuojama realizuoti įgyvendinus parko takų sutvarkymo ir apšvietimo projektą, kuris turėtų startuoti 2025-aisiais.

Pernai Kretingos muziejus buvo antras pagal lankomumą savivaldybių muziejus Lietuvoje, jame pabuvojo 74 tūkst. 527 lankytojai. Pirmojo šių metų pusmečio statistika taip pat nuteikia optimistiškai. Per penkis šių metų mėnesius Tiškevičių dvare įsikūrusį muziejų jau aplankė kone 21,5 tūkst. žmonių, kai pernai per tą patį laikotarpį – vos apie 2 tūkst.

Romandas ŽIUBRYS

Kretingos muziejaus direktorius


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas