Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Daugiabučių renovacija – loterija gyventojams

  • Jurga BRAUKYLIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2024-06-18
 
Kai renovacija stringa, gyventojai paliekami nuardytomis balkonų atramomis ir į juos užkaltais praėjimais.

Savivaldybės įmonės (SĮ) „Kretingos komunalininkas“ duomenimis, Kretingoje jau yra renovuoti 39 daugiabučiai, šiuo metu renovuojami – 3, renovacijai rengiasi 7.

Miestas gražėja, o senos statybos daugiabučiai atsinaujinę gauna antrą galimybę, kuria pasidžiaugti gali ne tik namo gyventojai, bet miestelėnai ar rajono svečiai. Bet renovacija atneša ne tik džiugesio. Tuo jau spėjo įsitikinti ne vieno renovuojamo namo gyventojai. Plačiai viešojoje erdvėje nuskambėjęs įvykis, kuomet Kretingoje, Kęstučio gatvėje, renovuojamo namo bendruomenė atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje, kai UAB „Brosta“, įpusėjusi griovimo darbus ir palikusi kalną šiukšlių, netikėtai dingo iš teritorijos. Be jokio įspėjimo dingę darbuotojai renovuojamo namo gyventojus paliko „ant ledo“ – nuardytomis balkonų atramomis, į juos užkaltais praėjimais, nebaigtais stogo tvarkymo darbais ir didžiuliais statybinių šiukšlių piliakalniais aplinkui. Nuo gegužės pradžios it statybvietėje gyvenantys žmonės ir piktinasi, ir nerimauja, ar nuo smarkesnio vėjo nepradės byrėti sienų apdaila, ar atlaikys liūtis nebaigtas renovuoti namo stogas?

 

Nuo gegužės mėnesio lyg statybvietėje gyvena Kęstučio g. 20-to namo gyventojai.

Kito Kretingos mieste, Vytauto gatvėje, renovuojamo daugiabučio stogas liūties egzamino neatlaikė. Birželio 7–9 dienomis savaitgalio lietūs namo gyventojams pridarė nemenkos žalos. Pirmasis vandens pliūpsnis pliūptelėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį, prikėlęs namuose miegojusius žmones, į kurių buto vidų lyg iš laistymo žarnos ėmė plūsti vanduo. Gyventojai suskubo ieškoti pagalbos, kreipėsi į namo bendrijos pirmininką, šeštadienio dieną buvo iškviestas renovaciją atliekančios UAB „AMI BIG“ darbų vadovas Modestas Daugėla. Tądien stogas ties nukentėjusiu butu buvo tvarkomas, darbų vadovas užtikrino, kad situacija suvaldyta. Bet šeštadienio ir sekmadienio liūtys vėl atvėrė dar neužgijusią žaizdą – vanduo bėgo ant gyventojų galvų, sunkėsi į žemiau esantį butą, liejosi bendro naudojimo koridoriais.

Nors pirmadienio dieną darbai buvo atnaujinti, įmonė nesikrato žalos atlyginimo, bet gyventojai dar vienos liūties laukia su didžiausiu siaubu.

 

Vytauto g. 119-to daugiabučio namo stogas neatlaikė liūties egzamino.

Susisiekę su SĮ „Kretingos komunalininkas“ direktoriumi Pauliumi Ruškumi, gavome informaciją, kad Kretingoje, Vytauto g. 119 daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) statybos rangos darbus vykdo UAB „RNDV Statyba“. Butas užlietas dėl vykdomų stogo apšiltinimo ir lietaus nuvedimo sistemos įrengimo darbų. Rangovas savo klaidą pripažino ir, redakcijos žiniomis, rangovo atstovai jau susisiekė su buto savininkais, susitarė dėl nuostolių atlyginimo.

„Kretingos komunalininko“ direktorius P. Ruškus taip pat patikino, kad dėl Kęstučio g. 20 namo netikėtai sustojusių renovacijos ir atnaujinimo darbų šiuo metu, vadovaujantis viešųjų pirkimų įstatymu, ieškoma teisinių galimybių tęsti renovacijos darbus arba nutraukti sutartį ir skelbti naują šių paslaugų pirkimą. Kadangi tokio pobūdžio teisiniai procesai neįvyksta per vieną dieną, viskas užsitęsė. Pasak P. Ruškaus, renovuojamo daugiabučio priežiūrą turi vykdyti techniniai prižiūrėtojai, taip pat kaip administratorius atnaujinimo bei modernizavimo darbus stebi SĮ „Kretingos komunalininkas“. Renovuojami daugiabučiai yra ne pirmos jaunystės, dauguma jų – avarinės būklės. Todėl niekas negali garantuoti, koks loterijos bilietas bus ištrauktas – sėkmingas ar su nelabai laiminga pabaiga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas