Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar kandidatams į valstybių prezidentus turėtų būti taikomas maksimalaus amžiaus cenzas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 

Vakar Simono Daukanto progimnazijos mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Živilės Sabaliauskaitės, surengė viešą akciją prieš miesto teršėjus – vieną autosupirkimo įmonę reklamuojančius automobilius: jie apstatė stendais Rotušės aikštės prieigose, priešais „Senukų“ prekybos centrą, jau kurį laiką stovintį automobilį, savo protestą išreikšdami piešiniais.

Vaikai, pasak Ž. Sabaliauskaitės, piešė tai, ką patys sumanė – vaizdavo save pačius ir jiems kylančias grėsmes, kai ant jų galvų krinta automobiliai. „Taip jie išreiškia socialinį protestą prieš automobilių taršą, jų savininkų neatsakingumą. O savo siekius išsako šūkiu „Jaunimo sostinė“, kad sprendimai, ateitis yra jų rankose“, – per akciją Rotušės aikštėje kalbėjo pedagogė.

Akcijoje dalyvavęs Kretingos rajono meras Antanas Kalnius sakė, kad autosupirktuvės savininkai, kurie pakaitomis vis kitose Kretingos miesto vietose ilgam palieka 5 automobilius su savo reklama, nepaiso Savivaldybės įspėjimų. Šie ilgam palikti automobiliai trukdo eismui, renginiams, taip pat tai – vizualinė miesto tarša.

„Galėtume nutempti šiuos automobilius į saugojimo aikšteles, tačiau už šias paslaugas mokėtų visi rajono mokesčių mokėtojai. Kad to nebūtų, sumanėme problemą spręsti kitaip – užstatant šios įmonės reklamą stendais su piešiniais, juolab kad savo mieste turime daug kūrybingų žmonių“, – akcijos, kurią Savivaldybė suderino su policijos pareigūnais, esmę apibūdino A. Kalnius.

Jo teigimu, būtent šis automobilis nėra draustas, todėl ir pradėta nuo jo, – dabar laukiama arba savininkų reakcijos, arba akcijos pratęsimo kitose miesto vietose.

„Pajūrio naujienos“ jau anksčiau kėlė šią problemą: paaiškėjo, kad Rotušės aikštės prieigos priklauso įmonei „Via Lietuva“, arba buvusiai Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kuri nemato tikslo įrengti stovėjimą ribojančių ženklų tose vietose, kuriomis ir pasinaudoja autosupirktuvės savininkai. Susisiekus su įmonės savininku, šis paaiškino nepažeidžiąs įstatymų: jokiuose įstatymuose nėra nurodyta, kiek automobilis gali stovėti, jei nėra laiką ribojančių ženklų. Jie neva palieka tvarkingus, techninę apžiūrą praėjusius, automobilius. Ir jieneva kaip tik darą gerą darbą: pamatę jų reklamą, žmonės parduoda tuos senus automobilius, kuriais užkimšti daugiabučių kiemai.

„P. n“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas