Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
 
Pirmąsias sezono parodas „Ramybės“ galerijoje pristatė (iš kairės) Aurelija Althoffer Aura, Viktorija Skafaru ir Dalius Ilginis.

Keturioliktąjį vasaros parodų sezoną pradėjusi „Ramybės“ galerija Palangoje vertinantiems šiuolaikinį meną pristatė tapytojų Aurelijos Althoffer Auros ir Viktorijos Skafaru parodą „Tarp dviejų tylų“, naujausią autorinės šiuolaikinės juvelyrikos autorių kūrinių ekspoziciją „Sapne. Kita realybė“ – šiuolaikinės juvelyrikos autoriai.

Visą birželį veiksianti paroda „Tarp dviejų tylų“ – tam tikra įžanga į rudenį Chambery mieste rengiamą Lietuvos Kultūros Sezono Prancūzijoje programon įtrauktą meninį įvykį „Tik tyloje tave girdžiu“. „Ramybės“ galerijos lankytojams suteikta išskirtinė proga pamatyti ir įvertinti dailininkių skirtingai, bet tuo pačiu papildant viena kitą, pasakojamas savąsias tylos istorijas.

Italijoje gyvenančios ir kuriančios menininkės Viktorijos Skafaru drobėse dažniausiai vyrauja vienintelis siužetinis elementas – uola ar medis, tačiau šis minimalizmas ne atsitiktinis, o apgalvotas, istoriškai ir pasąmoningai turtingas. O Prancūzijoje apsistojusios Aurelijos Althoffer tyla visai kitokia. Ji ne tęstinė, kaip Viktorijos Skafaru, o sustabdyta, „pagauta“, fragmentiška. Sūpynės, irklai, baseinai, žaidžiantys vaikai mums kalba apie gyvastį, patirtį, išgyventus momentus.

Anonsuodama dueto kūrybą parodos kuratorė menotyrininkė Neringa Miller akcentavo, kad dailininkės žiūrovą tylai kviečia skirtingai: Viktorijos Skafaru drobių metafizinė atmosfera sulėtins kvėpavimą, kvies metamorfozei, o Aurelija Althoffer, kasdieniams siužetams sukurdama siurrealistinę sapno atmosferą, paskatins stebėtojus juose įžvelgti ir mūsų pačių kasdienybės momentų grožį, trapumą ir vasaros tylos prasmę. „Sapne. Kita realybė“ – taip jungtinę parodą pavadino autorinės šiuolaikinės juvelyrikos kūrėjai Tadas Deksnys, Marytė Dominaitė, Dalius Ilginis, Rasa Ilginė, Karina Lazauskaitė, Kamilė Stanelienė, Aurelija Šešelgė Karolina Šiburkytė ir Agnė Žaltauskaitė.

Ne vieną įspūdingą jungtinę parodą surengę juvelyrai jau ne pirmus metus savo kūrinius atveža ir pristato palangiškiams ir Palangos svečiams būtent „Ramybės“ galerijos vasaros sezono atidarymo metu. Šįkart jungtinėje parodoje kontrastuoja skirtingos technikos ir formos. Pasak jungtinei komandai parodos atidaryme atstovavusio Daliaus Ilginio, „Sapne. Kita realybė“ – paroda, nukelianti į paralelinį pasaulį per menininkų jutiminę prizmę, o medžiagų ir formų žaismas įtraukia žiūrovą į diskusiją. 

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas