Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į kūrybos kraitę – dar 40 dainų vaikams

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2024-06-14
 
Kretingiškis kompozitorius Aloyzas Žilys išleido naują dainų rinkinį vaikams „Linksmos raidelės, smagios dainelės“, ir tai yra 21-asis autorinės kūrybos leidinys.

Kretingiškis pedagogas chorvedys kompozitorius Aloyzas Žilys savo muzikinės kūrybos gerbėjus nudžiugino dar vienu autoriniu leidiniu – dainų rinkiniu vaikams „Linksmos raidelės, smagios dainelės“. Pagal poeto Kęstučio Ivinskio eiles sukurtos ir išleistos dainos yra jau 21-asis kompozitoriaus kūrybos leidinys.

A. Žilys teigė, kad bendrystė su populiariu vaikų poetu K. Ivinskiu užsimezgė prieš gerus dvejus metus, ir į šią kūrybinę bičiulystę juos suvedė literatė Genovaitė Česnauskienė, kurios tekstais kompozitorius taip pat yra sukūręs dainų. „Tai – ne pirmasis darbas su tekstų autoriumi. Graži kūrybinė bičiulystė užsimezgusi su Stasiu Abromavičiumi, Stasiu Žlibinu, Alfonsu Jonu Navicku, Viliumi Baltrėnu – šių poetų kūriniai taip pat skamba kaip dainos, yra išleistos ir atskirais leidiniais, – A. Žilio teigimu, jis yra parašęs per 1,5 tūkst. įvairių kūrinių. – Visų išleisti neįmanoma – leidinių savikaina yra gana didelė, tad autorines knygas tenka spausdinti nedideliais tiražais.“ Naujajame leidinyje „Linksmos raidelės, smagios dainelės“ publikuojama 40 kūrinių, ir jų autoriai tikisi, kad šis darbas gerokai palengvins muzikos mokytojų, vaikų kolektyvų vadovų repertuaro paieškas. „Kai aš pats dar dirbau mokykloje-darželyje „Žibutė“, nesinorėdavo kartotis, o dainų, kurios būtų mielos ir priimtinos, rasti sekdavosi sunkokai. Man tai ir buvo postūmis kūrybai“, – A. Žilys neslėpė, kad praktinė darbo patirtis leido suprasti vaikų dainavimo galimybes, norus, vaizduotę, vaikišką žaismę. Gal todėl ir kiti kompozitoriai, muzikos mokytojai A. Žilio kūrybą atpažįsta visų pirma dėl patogaus dainavimo ir nesunkių vaikams atlikti melodijų.

Kompozitorius pasidžiaugė, kad K. Ivinskio tekstai yra ypač iškalbingi, lavina vaizduotę, dainingi. „Tad ir melodijos dainoms, regis, liejosi pačios“, – kompozitorius atviravo, kad kūrybai jis skiria pačias ankstyviausias ryto valandas, kai visi dar miega ir aplink tvyro ramybė.

Šiais metais A. Žilys sakė pirmą kartą su savo kolektyvais nedalyvausiantis Dainų šventėje ir dėl to jaučia didelę nostalgiją. Ją šiek tiek prigesins tai, kad skambės A. Žilio „Kačiukai“ – šokis, kurio choreografiją sukūrė taip pat kretingiškė Živilė Adomaitienė.

Šiuo metu kompozitorius gyvena rūpesčiu birželio 23 dieną sutelkti tradicinį Aloyzų sambūrį, per kurį bus pristatytos jo sukurtos žemaitiškos giesmės. Liturginius tekstus parašė Irena Daubarienė, pastarosiomis dienomis buvo atliktos paskutinės korekcijos, kad leidinys „Lai skomb žemaitėška gėismie“ dienos šviesą išvystų laiku.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas