Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Moksleiviai vasarą nori darbo

  • Jurga BRAUKYLIENĖ
  • Aktualijos
  • 2024-06-14

Vasara vieniems – atostogų metas, kitiems pats darbymetis. Ypač tai juntama pajūryje, kur poilsiautojų laukia verslininkai, noriai į pagalbą besikviečiantys jaunimą.

Pasak Užimtumo tarnybos atstovės spaudai Mildos Jankauskienės, šios tarnybos paskelbtoje apklausoje anketas dėl vasaros darbo užpildė 1 tūkst. 433 šalies moksleiviai. Tai – dvigubai daugiau negu  pernai, kai anketas buvo pateikę 703 jaunuoliai.

 Per vasaros atostogas dirbti pageidavo 60 mokinių iš Klaipėdos, iš jų – 52 moksleiviai nori dirbti Klaipėdoje arba kaimyninėse savivaldybėse prie jūros,  4 –  Šilutėje, 3 – Gargžduose ir  vienas norėtų Kretingoje, Palangoje arba Šventojoje.

  

Taip pat anketas pildė 6 moksleiviai iš Palangos ir Kretingos, iš Šventosios nebuvo nė vieno. Juos domina darbas mugėse, statybose, prekyboje, auklės, indų plovėjos, virtuvės padėjėjos ir padavėjo pozicijos.

 Iš viso pajūryje dirbti pageidavo 99 moksleiviai iš Klaipėdos, Gargždų, Plungės, Vilniaus miesto ir rajono, Panevėžio, Šiaulių, Jonavos, Telšių, Marijampolės ir kitų savivaldybių.

88 moksleiviai, pateikę pageidavimus dirbti Klaipėdoje, yra nepilnamečiai, o 11 jau yra sulaukę 18 ir daugiau metų. Pageidavimų dirbti Klaipėdoje daugiau sulaukta iš merginų.

Populiariausi darbai, kuriuos norėtų dirbti moksleiviai, būtų baristos, padavėjo, viešbučio tvarkytojo (kambarinės), pardavėjo, ledų pardavėjo, virtuvės darbininko, renginių organizatoriaus, dviračių nuomos punkto darbuotojo, atrakcionų parko darbuotojo.

Šiuo metu Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje Klaipėdos apskrityje registruota 50 laisvų darbo vietų, kuriose darbdaviai įdarbintų ir moksleivius. Daugiausiai pasiūlymų moksleiviams –  Palangoje (32 laisvos darbo vietos) – tai 64 proc. visų apskrityje registruotų laisvų darbo vietų, kuriose darbdaviai įdarbintų moksleivius. Klaipėdos mieste – 8 darbo pasiūlymai moksleiviams, Klaipėdos rajone – 5, Kretingoje – 2, Neringoje – 3. Siūlomos kelių transporto paslaugų kontrolieriaus, padavėjo, indų plovėjo, pardavėjo, kambarinės, virtuvės darbininko, greito maisto ruošimo darbuotojo, kiemsargio, valytojo ir kt. pozicijos. 37 proc. siūlomų darbo pozicijų moksleiviams siūlo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų teikimu užsiimančios įmonės.

Anot M. Jankauskienės, ši apklausa parodė, kad šalies mokiniai šiemet yra aktyvūs ir nori dirbti. Vis dėlto, koks bus įsidarbinusiųjų mastas, dar sunku pasakyti. Be abejo, nedidelis anketas užpildžiusių jaunuolių iš Palangos ir Kretingos skaičius dar neatspindi visos situacijos, nes vasara tik prasidėjo.

Mokiniai, kurie nespėjo užsiregistruoti, bus konsultuojami, jaunimo konsultantai padės jiems ieškoti darbo vasarą.

 Anketas dėl mokinių įdarbinimo vasaros atostogų metu taip pat užpildė 195 šalies darbdaviai, daugiausiai – 33 – iš Kauno, Klaipėdos – 19.

 Vadovaujantis Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento pateikta informacija, asmenys, kuriems nėra 18 metų, negali dalyvauti nė viename prekybos alkoholiniais gėrimais etape: priimti ir pateikti užsakymus; priimti atsiskaitymus už alkoholinius gėrimus. Prekiauti alkoholiniais gėrimais ar turėti jų darbo metu gali darbuotojai sulaukę 18 metų, jeigu tai įeina į jų darbo funkcijas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas