Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Jaunimą pakvietė savanoriauti

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Jaunimas
  • 2024-06-11

Kretingos rajono savivaldybė pakvietė rajono jaunimą dalyvauti Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) II pusmečio programoje, kurios dalyviams bus suteikta galimybė savanoriauti vienoje iš 12-os Kretingos rajono savivaldybės įstaigų. Registruotis dar galima iki birželio 13 d. 10 val.

Savanorius pasirengusios priimti šios įstaigos: Kretingos dienos veiklos centras ir šio centro Salantų padalinys, Kretingos atviras jaunimo centras, lopšeliai-darželiai „Žilvitis“ ir „Pasaka“, Vydmantų gimnazijos Ikimokyklinis skyrius, Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, Kretingos turizmo informacijos centras, Kretingos socialinių paslaugų centras, Padvarių socialinės globos namai, Šv. Antano dienos centras, Salantų regioninis parkas.

Savanoriškos tarnybos programa rajone įgyvendinama jau kelerius metus. Kaip paaiškino rajono Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, JST yra intensyvi pusę metų trunkanti savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 metų. Dalyvaudami šioje programoje jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi, mokosi įveikti sunkumus, apibendrinti patirtį, įvardinti tobulėjimo kryptis.

„Ši programa – tai galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas, stiprinti pasitikėjimą savimi“, – neabejojo I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Ji paaiškino, kad savanoriai, kurie įgyvendina daugiau kaip 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

Per metus dalyvauti JST programoje skelbiamos dvi pagrindinės registracijos, registruotis gali jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3–4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse. Į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką.

„Mano, kaip jaunimo reikalų koordinatorės, užduotis – surasti Kretingos rajone kuo daugiau organizacijų, kurios sutiktų priimti jaunuolius savanoriauti. Kita darbo sritis – patraukliai pristatyti programą, kad kuo daugiau jaunuolių norėtų joje dalyvauti, kad visos organizacijos turėtų tiek savanorių, kiek yra numatyta vietų, – I. Biliūnaitė-Rušinskė tvirtino, kad kasmet Jaunimo reikalų agentūra mūsų Savivaldybei skiria ir finansuoja 8 vietas savanoriams. – Mūsų rajone esama pažangos – jau trejus metus užpildome visas savanoriams skirtas vietas, turime nemažai organizacijų, kurios priima savanorius, o dviejose jų – Kretingos dienos veiklos centre ir Atvirame jaunimo centre – dirba ir tarptautiniai savanoriai.“

Liepos mėnesį keisis teisės aktai, tai yra LR savanoriškos veiklos įstatymas. „Įsiteisinus pakeitimams, ir rajono Savivaldybė planuoja parengti tvarkos aprašą, pagal kurį padidintume savanorių skaičių, taip pat ieškosime galimybių, kad atsirastų ir daugiau organizacijų, norinčių priimti savanorius“, – būsimus darbus įvardino jaunimo reikalų koordinatorė, kuri kasmet rengia konferencijas, mokymus, kad su jaunimu aptartų savanorystės naudą ir iššūkius, kuriuos patiria ne tik jaunimas, bet ir savanorius priimančios įstaigos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas