Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Canto Fiorito“ solistė Renata Dubinskaitė ir ansamblio bei festivalio meno vadovas Rodrigo Calveyra

Šiemet Tarptautinis Kretingos senosios muzikos festivalis jau aštuntą kartą rugpjūtį sukvies ryškiausias pasaulio senosios muzikos žvaigždes koncertuoti Kretingos pranciškonų bažnyčioje, kurioje saugomi ir seniausi Lietuvos vargonai. Koncertai su šiuo instrumentu jau yra tapę neatsiejama festivalio dalimi, o pasaulinio garso atlikėjai – festivalio kokybės ženklu.

Šiemet pirmą kartą organizatoriai klausytojus į įžanginius festivalio koncertus pakvies jau birželį. Juos publikai dovanos festivalį rengiantis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“, kviečiantis auditoriją pažinti senąją muziką ir raginantis klausytojus aktyviai dalyvauti pagrindinėje festivalio programoje rugpjūtį.

Birželio 9 d. 19 val. festivalis įsilies į kasmetinę Kretingos miesto šventę ir muzikos mėgėjus pakvies į koncertą „Divino Dialogo“ Kretingos pranciškonų bažnyčioje. Kartu su „Canto Fiorito“ soliste Renata Dubinskaite ir ansamblio bei festivalio meno vadovu Rodrigo Calveyra XVII a. italų sakralinės muzikos programą jame pristatys garsus vargonininkas iš Prancūzijos Jean-Marc Aymes. Nuo Renesanso laikų žmogaus balsas vadintas tobuliausiu iš instrumentų, tad visi instrumentai siekė į jį lygiuotis, o kornetas laikytas tobuliausiu iš pučiamųjų instrumentų, nes sėkmingiausiai imitavo balsą. Bažnyčios erdvėje sklandys sielą pakylėjantys balso ir korneto dialogai ankstyvojo Baroko stiliumi.

Birželio 14 d. 20 val. festivalis pirmą kartą pakvies klausytojus į netikėtą, tačiau Kretingos svečių labai mėgstamą Kretingos muziejaus Žiemos sodą. Buvusiame Tiškevičių dvare skambės „Canto Fiorito“ koncertas „Naujoji XVII a. muzika: Giulio Caccini ir jo amžininkų dainos“ – ankstyvojo Baroko pasaulietinė muzika iš Italijos didikų dvarų. Šioje programoje R. Dubinskaitei ir R. Calveyrai talkins jaunasis talentas iš Čekijos, klavesininkas Filip Hruby, su ansambliu jau įrašęs kompaktinę plokštelę.

Žiemos sode klausytojams bus pristatytas XVI–XVII a. sandūroje atsiradęs naujasis muzikos stilius, pavadintas monodija. Po kelis šimtmečius trukusios daugiabalsės tradicijos Viduramžių ir Renesanso muzikoje, naujasis stilius buvo skirtas tik vienam dainuojančiam balsui su akompanimentu. Tą pačią dieną muzikantai šią programą padovanos ir Padvarių socialinės globos namų gyventojams – senjorams, negalintiems atvykti į festivalio koncertus dėl sveikatos.

Birželio 27 d. 19 val. Kretingos pranciškonų bažnyčioje įžanginių festivalio koncertų programą užbaigs festivalio meno vadovo R. Calveyros sukurta programa „Atgimimas: Palestrinos laikų muzika“. Koncerte jis diriguos aštuonių dainininkų vokaliniam ansambliui „Duodeco“ (ansamblio meno vadovas Povilas Vanžodis), kuris atliks Renesanso vokalinę polifoninę muziką. Šis koncertas – tai ne tik įžanga į šių metų pagrindinę festivalio programą, bet ir pasirengimas 2025 m. festivaliui, kai bus švenčiamas vieno įtakingiausių visų laikų kompozitorių Palestrinos 500 metų jubiliejus. Programoje bus pristatyti Palestrinai įtaką padarę kompozitoriai ir jo amžininkų muzika iš visos Europos. Palestrina buvo labai svarbus ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės muzikinei kultūrai, nes valdovui Žygimantui Vazai dirbo net trys tiesioginiai Palestrinos mokiniai, mūsų krašte skleidę Romos polifoninės mokyklos tradicijas.

Festivalio koncertai Kretingos pranciškonų bažnyčioje klausytojams nemokami, o į koncertą Kretingos muziejuje įėjimas su bilietu į Žiemos sodą.

Visa festivalio programa skelbiama www.kretingafestival.lt .

Festivalio organizatorių informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas