Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Komisaras Algirdas Budginas: „Grįžau kaip į namus“

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2024-06-07

Komisaras Algirdas Budginas

„Čia gimęs, čia augęs – grįžau namo, į tėviškę“, – linksmai nusiteikęs Algirdas Budginas. Ką tik buvęs Palangos miesto policijos komisariato viršininkas, nuo gegužės 30-osios jis vadovauja Kretingos rajono policijos komisariatui.

– Ką reiškia ši rokiruotė? – A. Budgino paklausė „Pajūrio naujienos“.

– Toks Policijos vadovybės sprendimas buvo priimtas komisarui Arūnui Pužauskui palikus pareigas ir Kretingos rajono policijos komisariatui likus be vadovo. Man tai nebuvo kokia nors staigmena, ta tema turėjome diskusijų. Ar apsidžiaugiau? Žinoma, taip. Smagu sugrįžti, kai jauti nostalgiją savo miestui ir darbovietei, kurioje esi praleidęs 18-a jaunystės metų. Karjerą čia pradėjau būdamas kelių patrulis.

– Kaip kolegų buvote išlydėtas iš Palangos ir kaip sutiktas Kretingoje?

– Išėjau su glėbiu gėlių, o Kretingoje buvau sutiktas draugiškai, su šypsenomis. Iš 45-ių komisariate dirbančių žmonių apie pusė, su kuriais yra tekę dirbti anksčiau. Pasikalbėjom. Mano tikslas pirmomis darbo dienomis – išklausyti visus iki vieno, sužinoti, ar tenkina darbo sąlygos, ko trūksta, įsivertinti, ką galėtume padaryti geriau. Viskas savo vaga –policija yra tokia institucija, kurios priedermė dirbti pagal įstatymus, tarnauti visuomenei, užtikrinti jos saugumą.

– Ar jau spėjote prisistatyti Kretingos rajono Savivaldybės administracijai, merui?

– Taip, su meru šiek tiek pasišnekėjome. Artimiausiu laiku ruošiuosi aplankyti kiekvieną rajono seniūniją, šią savaitę pradėsiu nuo Kūlupėnų, Kartenos. Noriu pats išgirsti jų problemas, pasiūlymus. Mano siekis – ne formaliai, o „iš dūšios“ bendradarbiauti su visomis institucijomis, su kuriomis dirbdami kartu galime užkirsti kelią nusikalstamumui ir viešosios tvarkos pažeidimams. Jei laikysimės formaliai, atokiai vieni kitų, nieko gero nepasieksime.

– Pirmą „krikštą“, regis, jau gavote pačioje Kretingoje: viešojoje erdvėje žmonės dalijosi nuotrauka, kurioje užfiksuotas būrelis jaunimo, Pastauninko parke suspardęs medines skulptūras... Ką darysite?

– Apmaudu, bet būna, kad ypač ten, kur nėra vaizdo kamerų, kai kam niežti nagai, atsiranda bandos jausmas, noras pasirodyti vieniems prieš kitus, pademonstruoti, ką sugeba nuveikti rankomis ir kojomis. Tolerancijos tokiems nebus, į tai reaguojame ir reaguosime, stengsimės tokius išaiškinti ir, kaip normalioje teisinėje valstybėje, įpareigoti atlyginti žalą. Sutinku turbūt su daugelio kretingiškių nuomone – pareigūnai patruliuoti turi dažniau. Akiratyje bus tiek žinomos susibūrimo vietos mieste, tiek užkampiai, tiek paplūdimiai, tiek žaidimo aikštelės, atokesni kaimai.

– Su kokiais iššūkiais susidūrėte 7-erius metus dirbdamas Palangos policijos komisariato viršininku?

– Kurortas yra specifinis miestas dėl to, kad vasaros sezono metu, nepaisant oro sąlygų, papildomai žmonių privažiuoja šimtai tūkstančių, ir jie kaip bičių avilys ūžia dieną naktį. Būdavo daug įvykių, susijusių su kelių eismo, viešosios tvarkos pažeidimais, triukšmavimu, girto pasirodymu viešoje vietoje, smurtu šeimose. Jaunimėlis stumdydavosi dėl eilių prie kokio baro. Per parą gaudavome iki 150 įvairių pranešimų. Vagysčių – kaip visur. Buvo momentas, kai ypač vogdavo dviračius ir paspirtukus, o pastaruoju metu, kaip turbūt visoje Lietuvoje, tam tikros grupės asmenų gvelbia iš parduotuvių bei prekybos centrų.

– Kas jūsų „įpėdinis“, kuriam palikote su visu tuo kovoti?

– Mane pakeitė Kęstutis Bončkus. Pastaruosius trejus metus jis vadovavo Skuodo komisariatui. Įdomios peripetijos: Kęstas pareigūno karjerą, kaip aš, nuo patrulio pradėjo Palangoje, paskui perėjo į Kretingą. Aš pradėjau Kretingoje – perėjau į Palangą. Mudu abu sistemoje tarnaujame daugmaž po 28-erius metus.

– Iš seno pastato miesto centre Kretingos policijos komisariatas persikels į atokiau planuojamą statyti naują. Kada tos įkurtuvės?

– Žadama, kad po dvejų ar trejų metų. Vadinasi, tiek laiko dar teks būti dabartinėse patalpose, todėl norėčiau, kad, kiek įmanoma, darbuotojams darbo sąlygos būtų geresnės, turėtų ir kur patogiai pavalgyti, praleisti poilsio minutę.

– Komisariatai skundžiasi, kad etatai neužimti, pareigūnų daug kur trūksta. O kažin, kaip Kretingoje?

– Tas pats ir Kretingoje – yra apie 10 laisvų etatų. Anksčiau, pamenu, būdavo eilės norinčiųjų policijoje įsidarbinti, bet dabar kiti laikai.

– Tai gal algos netenkina?

– Na, turbūt retas žmogus sako, kad, kiek darbdavys moka, tiek bus gerai – visiems norisi uždirbti daugiau. Policijoje pirmos grandies pareigūnas gauna tūkstantį eurų. Bet, pavyzdžiui, neturintieji kur gyventi pretenduoja į iki 400 eurų nuompinigius, o deklaruojantiems atvykimą į darbą kompensuojama už kurą. Su meru apie tai dar nekalbėjau, bet yra savivaldybių, kurios, norėdamos pritraukti pareigūnų, jiems skiria vienkartines išmokas.

– Gyventojai įprato: komisariato durys nuolat užrakintos, patekti, juolab pas viršininką, misija neįmanoma... Ar galės su reikalu, tarkim, koks Jonas Jonaitis užeiti pas jus į kabinetą?

– Ir jonams jonaičiams, ir petrams petraičiams aš būsiu pasiekiamas ne tik savo darbo kabinete, bet ir gatvėje. Noriu būti su Kretingos visuomene, girdėti ją, kalbėtis su ja ir jai padėti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas