Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“, skatindama šalies moksleivius rinktis elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas, skiria ir finansinę paramą. Siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, bendrovė skiria beveik milijoną eurų paramos Lietuvos jaunimui. Finansinė parama yra skiriama studentams, pasirinkusiems bakalauro studijų programas Lietuvos aukštosiose mokyklose. Abiturientams suteikiama galimybė dalyvauti nemokamose nuotolinėse fizikos bei matematikos pamokose. Taip pat planuojama skirti paramą lietuviams, kurie užsienio universitetuose įgytų mūsų šaliai svarbias kompetencijas. 2022 m. startavus #EnergySmartSTART programai, „Ignitis grupė“ aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams skyrė apie 150 tūkst. eurų. 2023 metais stipendijos buvo skirtos ne tik pirmo, bet ir antro kurso studentams – viso apie 300 tūkst. eurų. 2024 metams sutartys su švietimo institucijomis pirmo ir antro kurso studentų stipendijoms – viso iki 300 tūkst. eurų – jau pasirašytos. Dar daugiau – planuojama suteikti išskirtinę galimybę lietuviams, siekiantiems magistro laipsnio inžinerinės pakraipos geriausiose atsinaujinančios energetikos programose Europos universitetuose, ir skirti 200 tūkst. eurų paramą stipendijoms. Siekiant suteikti visos Lietuvos abiturientams prieigą prie kuo kokybiškesnio fizikos ir matematikos pamokų turinio, buvo išdalintos 500 nuotolinių pamokų paketų, kurių vertė siekia apie 50 tūkst. eurų.

„Lietuva gali tapti ateities energetikų profesiniu centru (HUB) visam Baltijos šalių regionui. Energetikos specialistų paklausa kasmet vis auga – prognozuojama, kad iki 2030 m. vien Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 kvalifikuotų specialistų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. „Ignitis grupės“ inicijuota #EnergySmartSTART programa siekiame paskatinti rinktis elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis ir prisidėti prie siekio Lietuvai tapti elektrą eksportuojančią valstybe. Įgyvendiname įvairias iniciatyvas, kurių metu moksleiviams ir studentams organizuojame ekskursijas, susitikimus su specialistais, vykstame į mokyklas, organizuojame renginius, nuotolines pamokas, steigiame stipendijas“, – teigia programos #EnergySmartSTART vadovė Giedrė Žlibinienė.

„Ignitis grupė“ nuo 2022 metų pasirašo sutartis su aukštosiomis šalies mokyklomis, kurių elektros ir energijos inžinerijos studijų kryptis pasirinkusiems studentams suteikiamos 300 eurų dydžio mėnesinės stipendijos, kurios mokamos 10 mėnesių. Stipendijų skyrimu, pagal numatytą tvarką, rūpinasi pačios elektros ir energijos inžinerijos studijų programas organizuojančios aukštosios mokyklos. „Ignitis grupės“ paramą stipendijoms yra gavusios 9 aukštosios mokyklos – Kauno technologijos universitetas, VILNIUS TECH, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Kauno kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija, Kauno technikos kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Panevėžio kolegija ir Klaipėdos universitetas.

Finansinė parama yra įvairias energetikų iniciatyvas vienijančios informacinės ir edukacinės programos #EnergySmartSTART, kuriai priklauso „Ignitis grupė“, dalis. Anot G. Žlibinienės, skiriamos stipendijos, organizuojamos pamokos ir renginiai yra papildoma paskata pasirinkti energetikos studijas, ir gali prisidėti prie energetikos bei inžinerijos specialybių populiarumo didinimo.

#EnergySmartSTART programa yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Programa jungia įvairias energetikos įmonių iniciatyvas – ekskursijų moksleiviams ir susitikimų su specialistais organizavimą, stipendijas studentams, supažindinimą su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis. Daugiau apie programą galima sužinoti interneto svetainėje www.energysmartstart.lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas