Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ginekomastija vadinamas vyrų krūtų pieno liaukų išvešėjimas, kuris gali atsirasti įvairiame amžiuje ir dėl įvairiausių priežasčių. Tuo tarpu, kai neįprastus krūtinės pokyčius gali lemti sveikatos sutrikimai, tai gali būti ir viršsvorio padarinys (gydytojai tai vadina pseudoginekomastija). Bet kokiu atveju, vyrams tai yra ypač jautri tema ir neretai atsiradusių kompleksų priežastis. Nors dažniausiai ginekomastijos šalinimu pradedama domėtis būtent dėl estetinių priežasčių, labai svarbu pagalvoti ne tik apie išvaizdą. Toliau – kelios įžvalgos.

Estetinės problemos, kurias sukelia ginekomastija

Dažniausiai ginekomastija ir jos šalinimo galimybėmis (pavyzdžiui, plastine operacija, kuria gali būti šalinama ginekomastija) pradedama domėtis dėl estetikos. Natūralu, kad net ir neženkliai padidėjusi krūtinė vyrams nėra įprastas reiškinys. Kartais krūtys padidėja net iki 15 cm skersmens. Kartu su didėjančia krūtine, neretai pakinta ir krūtų speneliai.

Sudėtingais atvejais gali išsiskirti į pieną panašus skystis, atsirasti jautrumas krūtinės srityje. Pokyčiai dažniausiai pastebimi abiejose krūtyse, tačiau tai tikrai nėra taisyklė. Pieno liaukos išvešėti vyrams gali ir tik vienoje krūtinės pusėje.

Kodėl pirmasis žingsnis – ginekomastijos priežasties paieškos?

Vis dėlto, pirmasis žingsnis, siekiant kovoti ir su estetiniais padariniais, yra tikrosios ginekomastijos atsiradimo priežasties paieškos. Jų gali būti įvairių, tačiau neretai neįprastus kūno pokyčius lemia būtent sveikatos sutrikimai. Vienas dažniausių scenarijų yra hormonų disbalansas. Vyrai gali būti tiriami ir dėl patologinių organizmo sutrikimų (sutrikusios sėklidžių, skydliaukės, kepenų ar inkstų funkcijos) ar net navikų. Ginekomastijos atsiradimą gali lemti ir tam tikrų vaistų vartojimas, žalingi įpročiai.

Tik suradus priežastį galima tikslingai gydyti sveikatos sutrikimus ir tuo pačiu išspręsti estetinius klausimus. Žinoma, paskirtas sveikatos sutrikimų gydymas nebūtinai reikš, kad krūtinė atrodys taip, kaip norima. Kartais padidėjusi krūtinė išlieka ir gydant tai lėmusias sveikatos problemas ar keičiant gyvenimo būdą, įpročius.

Kiekvieno organizmas yra unikalus, taigi, ir kiekvienas atvejis turi būti vertinamas individualiai. Būtent todėl svarbu nedelsti ir kreiptis į gydytojus, kurie gali padėti surasti problemos atsiradimo priežastį. Jei yra poreikis, ekspertai daugeliu atveju gali padėti pašalinti ir estetines problemas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas