Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Inga Žukauskaitė (dešinėje) ir Renata Miškinienė linkėjo jauniesiems kūrėjams nepamiršti kino kalbos.

Salantų gimnazijoje įvyko Kretingos rajono 8-9 klasių mokinių meninių videofilmų kūrimo projekto „Pasimatuok profesiją“ baigiamasis renginys.

Visą gegužę mokiniai, sutikę dalyvauti Kretingos rajono švietimo centro karjeros specialistės Ingos Žukauskaitės sumanytame projekte, kūrė 2–3 minučių trukmės videofilmus, kuriuose dokumentinio ar meninio kino kalba pasakojo apie mokytojų, psichologų, choreografo bei žurnalisto profesijas. Jiems talkino karjeros specialistės Indrė Kovalskė, Alma Slaboševičienė ir Livija Grajauskienė, tapti filmų herojais sutiko ir kiti mokytojai, mokyklose dirbantys specialistai bei, žinoma,  patys moksleiviai, ne tik filmavę ir montavę vaizdo medžiagą, bet ir atlikę įvairius vaidmenis.

Į Salantų gimnazijos biblioteką susirinkusius filmų kūrėjus iš Darbėnų, Jurgio Pabrėžos universitetinės, Pranciškonų gimnazijų, Marijono Daujoto progimnazijos ir pačių šeimininkų atstovus nuotaikinga kompozicija pasveikino mokytojos Rūtos Zorgevičienės parengti salantiškiai 3a klasės mokiniai, pristatę Metų knygos rinkimuose dalyvavusią Nijolės Laurinkienės knygą „Saulė – dangaus karalienė“.

Susirinkusius jaunuosius kūrėjus pasveikino ir sėkmės kūryboje palinkėjo Salantų gimnazijos direktorė Aušra Zebitienė. „Paleiskite mintis ir duokit kūrybai laisvę“, – paragino A. Zebitienė priminusi žemaitišką posakį: „Je žemaitis ožsėspėrs, ėr i debesi ėspėrs“. I. Žukauskaitė, padėkojusi mokytojai Rasai Bumblienei, pasiūliusiai idėją ugdymui karjerai skirtam rajoniniam renginiui, prisipažino kiek nerimavusi, ar pavyks sumanymą įgyvendinti. O šiandien galinti pasidžiaugti, kad filmus sukūrė šešios komandos iš penkių rajono mokyklų.

Į baigiamąjį projekto renginį Salantų gimnazijoje susirinko videofilmų kūrėjai iš penkių rajono mokyklų.

Prieš pereinant prie moksleivių kurtų filmų peržiūros, pranešimą apie svarbiausias kino profesijas perskaitė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Miškinienė. Jau 13 metų vadovaujanti „Kino klubui“, kuriame kartu su moksleiviais kuria pačius įvairiausius videofilmus – nuo reportažų iki vaizdo klipų, – R. Miškinienė papasakojo apie kino režisieriaus, prodiuserio, scenarijaus autoriaus, operatoriaus bei kitas kino industrijoje svarbias profesijas. Ir pabrėžė, jog kino filmas gimsta tris kartus: „ant popieriaus“, kai parašomas scenarijus, filmavimo aikštelėje, kai nufilmuojama visa reikalinga vaizdo medžiaga, ir montažinėje, kur nufilmuoti kadrai sudėliojami į vientisą pasakojimą.

R. Miškinienė kartu su Kretingos rajono švietimo centro metodininke, direktoriaus pavaduotoja Vilija Kontrimiene, programuotoju Sauliumi Narkevičiumi, Kretingos rajono Salantų kultūros centro direktoriumi Aurimu Rapaliu bei vertinimo komisijos darbui pirmininkavusia I. Žukauskaite pasidžiaugė, kad kūrėjų komandos pristatė trijų tipų videofilmus: čia buvo ir vaidybinių, ir dokumentinių, ir reportažinių-žurnalistinių tipų filmai. Beje, dalyvavusieji peržiūroje turėjo užduotį išrinkti jiems labiausiai patikusį filmą. Žiūrovų simpatijų nusipelnė ir komisijos pirmąja vieta įvertintas Marijono Daujoto progimnazijos komandos sukurtas filmas. Antroji vieta atiteko Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos filmui, pristačiusiam žurnalisto profesiją, trečiąja vieta dalinosi vienodai komisijos balų surinkusios Darbėnų ir Salantų gimnazijų kūrėjų komandos. Įteikdama diplomus ir padėkas visoms šešiomis komandoms, R. Miškinienė, paminėjusi darbų stipriąsias puses ir tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį tolesnėje kūryboje, linkėjo visiems nepamiršti kino ir gilinti šios srities žinias.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas