Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

UAB „Kalvis“ pardavimų skyriaus vadovas Andrius Daujotas (iš dešinės) pristatė rekonstruojamos katilinės projektą. Šalia stovi UAB Kretingos šilumos tinklai direktorius Dainius Budrys, Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Kretingos rajone, Salantuose, Taikos g. 4, katilinėje Nr. 3, pradėta įgyvendinti  investicija keičiant senus vandens šildymo katilus „Kalvis-950M1“ ir VŠK „KAITEC-3a-1000“ (suminė galia 1,95 MW) į du po 0,5 MW galios visiškai automatizuotus, medienos skiedra kūrenamus katilus su sauso tipo ekonomaizeriais.

Kaip tvirtino UAB Kretingos šilumos tinklai direktorius Dainius Budrys, pertvarkant katilinę čia bus sumontuota visa reikiama įranga: kuro padavimo, katilų valdymo, pelenų šalinimo. Ši įranga užtikrins katilinės darbą be personalo. Katilų ir pagalbinės įrangos veikimą ir valdymą bus galima atlikti nuotoliniu būdu. Dingus elektros energijos tiekimui, katilinės veikimą užtikrins įrengtas autonominis elektros generatorius, esant poreikiui paleidžiamas automatiškai.

Konkursas dėl katilinės rekonstravimo įvyko dar 2023-ųjų metų pabaigoje. Rekonstrukcijos darbus laimėjo UAB „Kalvis“. Darbai pradėti šių metų gegužės 10 dieną. Pasak direktoriaus Dainiaus Budrio, tai yra vienas didžiausių investicinių projektų, kurį Kretingos rajone šiuo metu vykdo UAB Kretingos šilumos tinklai. Šio projekto suma 350 tūkst. Eur, jis yra vykdomas iš įmonės lėšų. Rangovas už sutartą kainą atliks darbus nuo jų projektavimo iki katilinės paleidimo, demontuos prieš tai buvusią senąją įrangą. Pagal rangos sutartį numatytas ir katilų salės atnaujinimas – grindų betonavimas, sienų, angokraščių sutvarkymas, dažymas.

UAB „Kretingos šilumos tinklai“ direktorius Dainius Budrys rodo pradėtų darbų eigą.

Kadangi katilinės įranga numatyta su nuotoline monitoringo sistema, ją galės aptarnauti vienas operatorius, dėl to 20,3 tūkst. Eur per metus mažės darbo užmokesčio sąnaudos. Preliminariais skaičiavimais, katilinėje Nr. 3 dėl investicijos 4,5 proc. mažėti turėtų ir kuro sąnaudos.

Rangovas darbus planuoja baigti iki šių metų rugpjūčio vidurio.

UAB „Kalvis“ pardavimų skyriaus vadovas Andrius Daujotas, pristatydamas šį projektą paminėjo, kad tai bus visiškai automatizuota katilinė, kūrenama skiedra, kuri šiuo metu yra gana populiari ir nebrangi kuro rūšis. Visos šios katilinės sistemos, tiek pelenų šalinimas, tiek kuro padavimas bus automatizuota, todėl katilinės veikimas bus ypač efektyvus. Lyginant su prieš tai buvusia katiline, naujosios katilinės efektyvumas padidėja maždaug 10 proc. Tokiu būdu bus mažinami išlaidų kaštai. UAB „Šilumos tinklai“ direktorius Dainius Budrys užtikrino, kad dėl šio projekto šilumos kaina vartotojui nekils.

Andriaus Daujoto teigimu, automatizuota katilinė, kokia bus Salantuose, yra viena iš nedaugelio, esančių Lietuvoje. Pagrindiniai UAB „Kalvis“ katilų užsakovai yra skandinavai. Tokio tipo, vidutinės galios ir pajėgumo katilinės yra statomos mažesniuose miesteliuose, gyvenvietėse. UAB „Kalvis“ pardavimų skyriaus vadovas garantavo, kad iki naujojo šildymo sezono visi Salantų katilinės įrengimo darbai bus baigti ir ji veiks visu pajėgumu.

Katilinės Nr. 3 rekonstrukcijos darbų pradžia Salantuose domėjosi Kretingos rajono Savivaldybės meras Antanas Kalnius, Salantų miesto seniūnijos seniūnė Jolanta Ažondenienė. Meras patikino, kad katilinės rekonstrukcijos darbus stebės iki jie bus baigti.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas