Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Veiklios Kretingos moterys

Kretingos veiklių ir verslių moterų klube galima sutikti mezgėjų, siuvėjų, grožio srityje dirbančių, papuošalus kuriančių, duoną kepančių, nuostabaus grožio atvirutes gaminančių ir dar daugybę įvairiausių veiklų puoselėjančių moterų ir merginų.

Į balandį Kretingos muziejaus Žiemos sode surengtą klubo narių kasmėnesinį susitikimą į sugužėjo ne tik moterys iš Kretingos – viešėjo moterų iš Klaipėdos ir jos apylinkių. Kadangi kaskart į tokius susirinkimus suvažiuoja skirtingos moterys – vyksta kiekvienos moters ir jos veiklos pristatymas, tariamas ambasadorės žodis, atnaujinamos klubo naujienos, vyksta trumpa paskaita arba naujų galimybių pasiūlymas ar vienos situacijos narpliojimas, kai bet kuri susitikime dalyvaujanti moteris gali prašyti pagalbos ar patarimo, plėtojant ar vystant savo veiklą, kuri, tarkime, šiuo metu stringa.

Kalbėdama apie šio klubo veiklą, planus ir galimybes jo įkūrėja ir ambasadorė kretingiškė Jurga Jazdauskienė sakė: „Kretingos veiklių moterų klubas susikūrė prieš vienerius metus – siekėme suburti moteris įvairioms veikloms būtent gyvuose susitikimuose, sugrąžinti į gyvą bendravimą, dalintis naudingomis patirtimis, talentais, atskleisti savo kūrybiškumą, pajausti viena kitą. Šiuo metu klube – per 600 moterų, gyvenančių Kretingoje ar aplink ją, dalis jų tikrai aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose ir kol kas tai vienintelė ir pagrindinė sąlyga būti klubo nare. Kadangi tarp mūsų nemažai verslių moterų, mokytis verslumo ir kad palaikytume viena kitą jungiamės prie moterų-mentorių klubo iš visos Lietuvos „Sėkminga Aš“. Tokie susitikimai vyksta vieną kartą per mėnesį ir pas mus.

Juoko joga penktadieniais, „macrame“ dekoracijų pynimas, tapyba ant šilko, velykinio žaisliuko vėlimas, sapnų gaudyklės, sagės siuvinėjimas, šiaudinių sodų dirbtuvėlės intuityvusis tapymas, įvairios meditacijos. Ateityje laukia išvykos į keramikos dirbtuves, lankysim bičių ūkį ir kt. Planuojame 7 km žygį sengire, ties Olando kepure Karklėje, taip pat Šv. Jokūbo keliu iš Kretingos į Karteną Minijos pakrantėmis. Bus susitikimas ir Laukžemėje, palei Šventosios upę Latvijos pasienyje. Labiau atšilus orams sėsime ant dviračių po Kretingos apylinkes – laukia Erškėtynas, Tūbausiai, Palanga. Įdomu būtų organizuoti rūbų, papuošalų, knygų ar net kvepalų mainus.

Taip pat kviečiame moteris į Klaipėdos rajone, Lapių kaime, autentiškoje žemaitiškoje sodyboje vyksiančią stovyklą „Išgirsk save“, kuri rengiama birželio 7–9 dienomis. Labai laukiama kiekviena kretingiškė, kuriai nesvetimas bendravimas, ryšiai ir sielai malonios veiklos.“

Jurga BRAUKYLIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas