Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Idėjos po išvykų į kaimo kultūros skyrius

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2024-04-16

Pirmininko Mindaugo Černeckio iniciatyva, Kretingos rajono savivaldybės tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas surengė jau ne pirmą išvyką į rajono Kultūros centro skyrius kaimuose, domėjosi meno kolektyvais, kokiomis sąlygomis dirba jų vadovai, išklausė problemas.

Šiek tiek anksčiau politikai pabuvojo Salantų ir Darbėnų pusėje, o praėjusią savaitę lankėsi Jokūbave, Budriuose ir Raguviškiuose.

Vicemerės Vaidos Jakumienės žodžiais, rajone lig šiol nėra pasitaikę, kad už du skyrius būtų atsakingas vienas žmogus. Tokia situacija susiklostė nuo metų pradžios – Raguviškių skyriaus vedėjai Laurai Povilaitienei tenka kuruoti dar ir Budrių skyrių.

„Pamatėme, kad Raguviškiuose – tvarka, saviveiklos kolektyvų yra, jie susirenka, repetuoja, renginiai suplanuoti. Bet Laura šiltai buvo sutikta ir Budriuose, su bendruomene iškart rado bendrą kalbą. Budriškius tenkina jų skyriuje sykį per mėnesį organizuojami renginiai “, – pasidžiaugė V. Jakumienė. Jos žodžiais, kai tarp Kretingos rajono kultūros centro skyrių ir kaimo bendruomenės centrų puoselėjami draugiški santykiai, gyvenimas tampa įdomesnis, „verda“. Anot vicemerės, ne aplinka ir ne materialinės priemonės, o žmonės kuria kultūrą.

Budrių skyriaus patalpos kol kas šaltos, bet problema sprendžiama – skirti 8 tūkst. eurų, už kuriuos ruošiamasi įrengti šildymo sistemą „oras-oras“ . Komiteto pirmininkas M. Černeckis atsižvelgė į vedėjos prašymą ir pažadėjo pagal galimybes parūpinti stipresnes garso kolonėles.

Raguviškių skyriaus rūsyje drėksta sienos. Kad rūsyje kaupiasi vanduo, pranešė ir Jokūbavo skyriaus vedėja Justė Lipinskienė. Be to, būtina sutvarkyti elektros instaliaciją. Šis skyrius įsikūręs antrame pastato aukšte, vyresnio amžiaus žmonėms siaurais laiptais sunkoka užlipti. Kaip vienas sprendimo būdų, komiteto svarstymu, galėtų būti prie mokyklos priestato, į kurį skyrius persikeltų, statyba. „Bet tai dar – ne sprendimas, o tik vizija tokia“, – akcentavo V. Jakumienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas