Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Garsiojo “Salantų” pyrago kepėjams - Rūtai ir Vilmantui Šiauliams - Kretingos rajono taryba iš Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos fondo paskyrė 3 tūkst. Lt negrąžintiną subsidiją kepimo inventoriui įsigyti.

Anot R. ir V. Šiaulių, verslas nereiškia, kad gali daug sau leisti, iš tiesų tai – darbas be atostogų.

“Už paramą dėkojame. Tačiau tai - labai maža dalis sumos, kurios mums reikia”, - kalbėjo Rūta Šiaulienė.

Į dvylika metų veikiančią įmonę atėjo permainų metas. Nuo sovietinių laikų tebenaudojamą kepyklos įrangą - kočiojimo stalą, mikserį, kildinimo ir kepimo spintas, minkytuvą - stengiamasi atnaujinti. Mąstoma ir apie naujas kepyklos patalpas.

Kitą savaitę laukiama užsakytų švediškų įrenginių.

Anot R.Šiaulienės, atnaujinti kepyklai reikia 100 tūkst. Jiedu iš banko 50 tūkst. Lt paskolą jau pasiėmė.

Naujieji įrenginiai - brangūs: verslininkė parodė 12 mažų prancūziškų formų keksams, kurios kainavo 2 tūkst. 600 Lt.

Ji prisipažino, kad delsti nebeįmanoma: senieji įrenginiai nebetinka. Dar blogiau - kai jie sugenda. Meistrą detalėms sulydyti kviečia net naktį.

Kaip ir kiti verslininkai, salantiškiai pajuto ES įtaką. “Nespaudžia, bet seminaruose nuolat girdėdama naujuosius reikalavimus, suvokiau, kad mūsų verslas gyvuos tik atsinaujinus”, - pareiškė R.Šiaulienė.

Tačiau stipriausią “niuksą” sudavė pirkėjai. Ypač daug pyrago reikalaujama iškepti per šventes. “Kepame Salantams, Plungei, Skuodui, Kretingai. Prašo Klaipėda, Palanga, bet ten nevežame. Nesuspėjame iškepti”, - teisinosi verslininkė.

R. ir A. Šiauliai pasakojo, kad negavusieji pyrago kartais puola prie jų autobuso, šaukia, pyksta. Net reikalauja “atsiskaityti”, kur dingo pyragai, kuriuos kepė per naktį.

Buvo atvejų, kai, nebegavę parduotuvėje, pirkėjai atvažiavo į kiemą ir laukė, kol iškeps. Tačiau verslininkai namuose prekiauti nelinkę.

Vienu sykiu per valandą kepykla iškepa 21 pyragą. Naujojoje kepimo spintoje iškart iškepti bus galima 70 pyrago kepalų.

Pirkėjams tebėra paslaptis ypatingas pyrago skonis.

Pasak įmonės savininkės, išlaikyti gerą skonį – jų garbės reikalas, o “Salantų” pyrago pradžia esanti pagerintas naminis pyragas, kurio receptas – visiems gerai žinomas. Tačiau skonis priklausąs nuo miltų ir kitų produktų kokybės. R.Šiaulienės įmonėje kepti pyragą stengiamasi iš pačių geriausių produktų.

Dar vienas principas - itin griežtai laikomasi recepto. Mielių, druskos taip pat turi nė gramo netrūkti. “Iš pradžių ne vienerius metus minkiau pati. Taip pat ir naktimis”, - prisiminė kepyklos savininkė. Prisiminė ir pirmuosius pyragus, užminkytus iš pusės maišo miltų.

Tada, prieš 12 metų, kaip tik pradėjo kurtis individualios įmonės. „Salantų“ pyrago paklausa buvo šiek tiek sumažėjusi. Idėja kepti pyragą kilo jos vyrui. Salantuose pyragą kepė trys kepėjai, o šiandien liko dviese: R. ir A. Šiauliai ir bendrovė “Guoda”.

R.Šiaulienė atkreipė dėmesį, jog naminiai pyragai kepami ne tik Salantuose, bet ir Darbėnuose, Kartenoje bei kitur, tačiau neretai jie pavadinami „Salantų“ pyragu. “Salantų” pyragu savo gaminį pirmieji pavadinome mes”, - sakė verslininkė.

Šiandien kepėjų komandoje - 7 žmonės. Viena konditerė – baigusi mokslus, kitos kepėjos amato išmoko čia. Džiaugiamasi, kad maždaug 5 metus dirba tie patys žmonės.

Maisto paruošimo technologės specialybę turinti R.Šiaulienė neslėpė, kad jai pačiai trūksta žinių: vadovavimo srityje ir apie smulkųjį verslą. Dabar suvokusi, kad reikalingi dalykai sužinomi, tik pačiai pradėjus visur eiti, domėtis.

Audra VENCKUVIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas