Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos sporto mokyklos mergaičių krepšinio grupė, treniruojama Vytauto Šližiaus

„Mintį surinkti mergaičių krepšinio grupę su Kretingos sporto mokyklos direktoriumi Remigijumi Malakausku gvildenome jau dvejus-trejus metus, bet vis nesiryždavome, nes nebuvo trenerio, kuris tuo užsiimtų. Bet, kai 2022 m. Lietuvos U-18 mergaitės, vedamos Justės Jucytės, tapo Europos čempionėmis nusprendėme, kad dabar puikus metas tai padaryti. Mergaičių krepšinio, jei neklystu, Kretingoje nebuvo per dešimt metų“, – apie suburtą mergaičių krepšinio grupę ir įgyvendintą idėją kalbėjo jos treneriu tapęs Vytautas Šližius.

Merginos sportuoti pradėjo praėjusių metų rugsėjo mėnesį. „Pirmiausia lankiausi bendrojo ugdymo mokyklose, ir atsirado mergaičių, norinčių lankyti krepšinio treniruotes. Prieš pirmąsias treniruotes buvo nemažai jaudulio, bemiegių naktų – iki tol dirbau tik su berniukais, o su mergaitėm – visai kita specifika“, – prisiminė treneris, kurio teigimu, grupėje yra drausmė, laikomasi taisyklių, o mergaičių treniruotės tapo vienos smagiausių.

Krepšinio treniruotes lanko pradinių klasių moksleivės. Surinkti grupę buvo rimtas iššūkis, tačiau šiandien sportuoja per 20 mergaičių.

Artimiausi tikslai, anot V. Šližiaus, – dvejų metų bėgyje pradėti dalyvauti varžybose ir prisidėti prie Lietuvos krepšinio federacijos požiūrio gaivinti merginų krepšinį mūsų šalyje.

Treneris pasidžiaugė, kad, nors mergaitės yra skirtingo pajėgumo ir imlumo, tačiau visos noriai sportuoja – treniruočių, kurios vyksta tris-keturis kartus per savaitę, lankomumas geras, jos stengiasi būti fiziškai aktyvios. „Kai kurios jų dar lanko ir gimnastikos treniruotes pas kolegę Iriną Girman-Šlimienę, kitos – šoka, mokosi meno mokykloje, tačiau viską sugeba suderinti“, – V. Šližius pastebėjo, kad mergaitėms, palyginti su berniukais, krepšinio aikštėje rezultato siekti yra sudėtingiau, bet treneris tikisi visa ko geriausio.

Siekdama motyvuoti jaunąsias sportininkes, Kretingos sporto mokykla pasirūpino vieninga jų apranga, į krepšinio treniruotes gali ateiti ir daugiau norinčių sportuoti mergaičių.

Tomas KUBILIUS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas