Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svetimas mašinas gyventojai grūda iš kiemo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2024-04-12

Draudžiamasis ženklas pastatytas, bet, anot Vilniaus g. 10 gyventojų, vairuotojai jo nepaiso.

Į „Pajūrio naujienų“ redakciją kreipėsi Kretingos miesto gyventoja, turinti nuosavybę Vilniaus g. 10. Ne per seniausiai šio namo gyventojai gavo „Civinity“ anketas, kuriose prašoma užpildyti, ar sutinka iš sukauptų namo lėšų tvarkyti kiemą, kuris – baisių baisiausias: išmuštos gilios duobės, asfaltas susidėvėjęs. Moteris pripažino: remontuoti reikia, bet ar verta?

„Ši teritorija kiekvieną dieną 7.30 val. tampa mokinių išleidimo, o perpiet, pasibaigus pamokoms, – vaikų paėmimo vieta. Automobiliai važiuoja ir važiuoja be perstojo, nėra ramybės. Būna, kad kieme svetimos mašinos paliekamos stovėti ir ilgiau, gyventojams grįžus namo, savo transporto nebėra kur pastatyti. Tad kodėl mums iš savo lėšų remontuoti kiemą, jeigu juo naudojasi daug žmonių, kuriems nepriklauso?“ – retoriškai klausė skaitytoja.

Jos manymu, kadangi į kiemą įvažiuoti draudžia kelio ženklas, policijos pareigūnai galėtų dažniau čia pabudėti, surengti reidus ir vairuotojams paaiškinti kelio ženklo reikšmę.

Pasak Kretingos rajono policijos komisariato viršininko Arūno Pužausko, kelio ženklų paisyti būtina, tačiau dėl eismo saugumo, patogumo ir dėl to, kad mažiau būtų pykčio, mieste esą jų pristatyta, ištisinių linijų pribraižyta gal daugiau negu reikėtų.

„Žinoma, mes galime prie Vilniaus g. 10 dažniau nuvažiuoti ir nuvažiuosim, vairuotojus įspėsim, bet bausti iš peties neketinam – tėvams išleisti vaikus į mokyklą yra šventas reikalas“, – sakė A. Pužauskas.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Sigutė Jazbutienė priminė, kad kretingiškiai skatinami tvarkyti daugiabučių kiemus. Šį mėnesį įvyksiančiame rajono Tarybos posėdyje bus pateiktas svarstyti sprendimo projektas, kurį patvirtinus, jau gegužės pabaigoje bus galima teikti prašymus ir, pasinaudojus naująja tvarka, gauti dalį kompensuojamųjų lėšų esamai duobėtai asfalto dangai bei prastos būklės šaligatviams taisyti.

S. Jazbutienės teigimu, pagal projektą 4 daugiabučių kiemams sutvarkyti per metus numatyta skirti iki 10 tūkst. eurų. „Kreiptis kompensacijos galės bet kurio iki 1998-ųjų pastatyto daugiabučio, prie kurio priskirtas ir suformuotas žemės sklypas, teisėti valdytojai“, – akcentavo vedėja.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas