Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Siekia išgirsti jaunimo nuomonę

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Jaunimas
  • 2024-04-12

Kretingos rajono savivaldybės svetainėje pradėjo funkcionuoti Atviras Kretingos rajono jaunimo langelis, per kurį rajono jaunimas anonimiškai gali pateikti savo nuomonę, pastebėjimus, klausimus, pasiūlymus ar kitą informaciją, susijusią su jaunimu Kretingos rajone.

„Jeigu kas nors iš paklausimo autorių norės atsakymo į paliktą žinutę, galės nurodyti savo elektroninio pašto adresą, ir jam bus atsakyta“, – teigė iniciatyvos autorė Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė, kuri ir perskaitys jaunuolių žinutes.

Jaunimo reikalų koordinatorė pripažino, kad nuolat ieško būdų, kaip pasiekti jaunimą, kad galėtų išgirsti jų nuomonę pačiais įvairiausiais klausimais, sulaukti pasiūlymų, išklausyti nusiskundimus.

„Tačiau tai susiję ne tik su Atviru jaunimo langeliu – rengiame įvairius mokymus, susitikimus. Daug informacijos gaunu bendradarbiaudama su Atviro jaunimo centro ir jaunimo erdvių darbuotojais“, – I. Biliūnaitė-Rušinskė sakė, kad šiemet mūsų rajono Savivaldybėje lankėsi Akmenės savivaldybės atstovai ir jaunimo reikalų koordinatorė, kurie, dalindamiesi gerąja darbo pirtimi, užsiminė apie atvirą jaunimo platformą jų Savivaldybėje. Jaunimo koordinatorė tęsė mintį: „Ir Kretingoje nusprendėme išbandyti Atvirą jaunimo langelį, o ar jis pasitvirtins, parodys laikas.“ Atviras jaunimo langelis – ne vienintelė priemonė, kuria būtų galima aktyvinti mūsų rajono jaunimą. I. Biliūnaitė-Rušinskė paaiškino, kad rajone rengiami susitikimai su mokinių savivaldos institucijomis, neformaliosiomis jaunuolių grupėmis, bendraujama per įvairius mokymus, taip pat Atvirame jaunimo centre, jaunimo erdvėse. Sulaukiama ir žinučių per socialinius tinklus, kurie yra populiarūs tarp jaunimo.

Su jaunimo atstovais susitinkama ir per Jaunimo reikalų tarybos posėdžius. Viename jų jaunuoliai išsakė pageidavimą, kad Atviras jaunimo centras turėtų dirbti ir pirmadieniais. „Kai duris atvėrė Atviras jaunimo centras, buvo priimtas sprendimas dirbti nuo antradienio iki šeštadienio. Ir štai jau antrą mėnesį šis centras dirba pirmadieniais, matome ryškų pokytį – pirmadieniais jaunuolių yra gerokai daugiau negu būdavo šeštadieniais“, – paaiškino I. Biliūnaitė-Rušinskė.

Jaunimui pageidaujant, praėjusių metų lapkritį ir kovą buvo surengtos diskotekos, kurios jaunuoliams labai patiko. Tad dabar reikia išgryninti sprendimą, kiek reguliariai tos diskotekos turėtų vykti, kas už jas būtų atsakingas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas