Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kultūros ir meno taryboje dominuoja visuomenininkai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2024-04-12

Šiemet naujai sudarytoji Kretingos rajono savivaldybės kultūros ir meno taryba, kurios daugumą sudaro visuomenininkai savanoriai, pirmajame posėdyje aptarė būsimą veiklą ir išsirinko pirmininką – juo tapo Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis, pavaduotoja – rajono Savivaldybės tarybos, Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto narė Dalia Bieliauskienė.

Naująją kultūros ir meno tarybą sudaro 12 asmenų, 4 iš jų – Savivaldybės atstovai: be D. Bieliauskienės, dar – Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Dalia Činkienė, rajono Tarybos Kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Mindaugas Černeckis ir Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Inga Biliūnaitė-Rušinskė.

Kiti 8 nariai yra įvairių rajono kultūros įstaigų darbuotojai, talkinantys savanoriškais pagrindais: be B. Anužio, dar – Kretingos rajono kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatro vyriausiasis režisierius Nerijus Gedminas; menininkas Klaipėdos Adomo Brako dailės mokyklos ir Eduardo Balsio menų gimnazijos pedagogas Alfonsas Lekavičius; rajono Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorius pavaduotoja Erika Kazlauskienė; Kretingos muziejaus Archeologijos ir istorijos skyriaus vedėja Eglė Rimkienė; Laukžemės kaimo bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė; kolekcininkė asociacijos „Tekstilės kelias“ vadovė Daiva Dudėnienė ir rajono tautodailininkas Edvardas Tedevušas Stalmokas.

Kultūros ir meno taryba sudaroma Savivaldybės tarybos įgaliojimų laikotarpiui: naujoji rajono Taryba darbą pradėjo pernai balandį, vadinasi, ir kultūrininkų žiedas sulig jais dirbs dar 3-jus metus.

Koks gi šios naujos ir gausios kultūrininkų bendruomenės tikslas? Pasak Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojos Astos Pocienės, Kultūros ir meno taryba sieks analizuoti kultūros būklę Savivaldybėje ir teikti išvadas, pasiūlymus rajono Tarybai dėl kultūros programų įgyvendinimo, prioritetinių sričių nustatymo, kraštiečių atminimo įamžinimo, kultūrinio turizmo programų plėtros, kultūros paveldo vertybių išsaugojimo, svarstys pretendentų paraiškas dėl kasmetinės Kultūros ir meno premijos skyrimo ir kt.

Tarybai taip pat priskirtas įgaliojimas vertinti pateiktas kultūros projektų paraiškas ir teikti siūlymus dėl lėšų jiems skyrimo iš Savivaldybės biudžeto.

„Gal tokios sudėties Kultūros ir meno taryba sumanyta kaip viena demokratinio valdymo formų. Man prikabinta garbinga pirmininko etiketė, tačiau, neslėpsiu, man kyla abejonių dėl to, kad šis darbas – nepažinus. Nežinau, koks bus mano statusas: delegavo į tarybą kaip švietimo srities atstovą ir paėmė „už guziko“. Atsidūriau netikėtoje vietoje. Ar neatsitiks taip, kad už visuomeninę veiklą, už priimtus nepopuliarius sprendimus man gali atsirūgti kaip įstaigos vadovui, – abejonių dėl išrinkimo pirmininku neslėpė B. Anužis. – Smagiausia, kai mums reikės dalinti pinigus.“

---

Kretingos rajono savivaldybėje kultūros sritį kuruojančios vicemerės Vaidos Jakumienės komentaras:

– Iš principo pasikeitus naujosios sudėties Kultūros ir meno tarybos nuostatams, daugiau visuomenininkų pakviesta siekiant atvirumo, formuojant rajono kultūrą. Anksčiau kultūros programos, atskirų projektų taryba nevertindavo. Manyčiau, kad, visuomenininkams priskyrus daugiau funkcijų, bus įnešta daugiau skaidrumo. Raginti visuomenę spręsti pačios reikalus ir per Gyventojų iniciatyvų


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas