Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Daugėjant transporto priemonių, Kretingos mieste darosi ankšta – daugiabučių kiemuose branginama kiekviena vieta, kurioje galima pastatyti automobilį, todėl gyventojai piktinasi, jei bent vieną jų užima mašina, kurios šeimininkas ilgai nejudina iš vietos.

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai nuolat kontroliuoja mieste esančias nenaudojamas transporto priemones, taip pat gaunama ir gyventojų pranešimų, į kuriuos operatyviai reaguojama. Pastebima, kad pastaruoju metu Kretingos mieste padaugėjo automobilių su užrašais, skelbiančiais apie automobilių supirkimą. Šie automobiliai nuolat tikrinami ir, nustačius, kad jų dalyvavimas eisme draudžiamas, savininkams pradedamos administracinės teisenos, skiriamos administracinio poveikio priemonės.

Per 2023 metus Kretingos rajone nustatytos 29 neeksploatuojamos transporto priemonės, kurios buvo pastatytos ir paliktos bendrojo naudojimo vietose. Automobilių savininkams surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skirti įspėjimai ar piniginės baudos ir pateikti įpareigojimai neeksploatuojamas transporto priemones pašalinti.

Transporto priemonės savininkas privalo užtikrinti, kad bendrojo naudojimo vietose nebūtų laikoma neeksploatuojama transporto priemonė, tai yra tokia, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį, arba negalima eksploatuoti transporto priemonė, kuriai Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatytais pagrindais ilgiau kaip tris mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ji ilgiau kaip tris mėnesius neįregistruota ar ilgiau kaip tris mėnesius išregistruota.

Atsakomybė už šį administracinį nusižengimą yra numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 414 str. „Neeksploatuojamų ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymas bendrojo naudojimo vietose“ – pirmą kartą skiriamas įspėjimas su įpareigojimu pašalinti transporto priemonę, pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 300 eurų ir, nesiimant veiksmų, transporto priemonė gali būti konfiskuojama.

Tokių transporto priemonių-„vaiduoklių“ Kretingos rajone nustatoma kasmet, jų mažėja, bet vis atsiranda naujų. Todėl transporto priemonių savininkai, kurie bendrojo naudojimo vietose laiko neeksploatuojamus automobilius, iš anksto turėtų pasirūpinti savo turtu, nelaukdami pranešimo apie pažeidimą ir paskirtą administracinio poveikio priemonę.

Pagal Kretingos rajono savivaldybės informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas