Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Partneriai iš Blankenfeldės vėl aplankė Kretingą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2024-04-09

Partnerius iš Blankenfeldės Savivaldybėje priėmė rajono meras Antanas Kalnius ir administracijos direktorė Vilma Preibienė (dešinėje).

Kretingos evangelikų liuteronų draugijos „Sandoros“ organizaciją po Velykų aplankė Vokietijos-Mahlow savivaldybės politikų ir parapijiečių delegacija, vadovaujama diakono Tomo Hartmanno. Vizito tikslas stiprinti partnerystės ryšius tarp miestų ir bažnyčių, o šiai tradicijai jau 30 metų.

Pakvietė į jubiliejų

Svečiai buvo apsistoję kaimo turizmo sodyboje „Vienkiemis“, o per viešnagės laiką nuo antradienio iki šeštadienio spėjo pasivaikščioti po kaip ir politikai besikeičiančią Kretingą, pamatyti, kas naujo, pabuvoti Klaipėdoje, Palangoje, Nidoje.

Penktadienį Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojos Rūtos Šulskienės lydimus svečius, tarp kurių buvo ir ne vienas naujas veidas, rajono Savivaldybėje priėmė meras Antanas Kalnius ir administracijos direktorė Vilma Preibienė. Šiemet sukanka 10 metų, kai Vokietijos ir Kretingos savivaldybės užmezgė bendradarbiavimo ryšius. „Ruošiamės šiam jubiliejui, mūsų užduotis yra sugalvoti ką nors įdomaus“, – kviesdami dalyvauti renginiuose Blankenfeldėje, atviravo partneriai iš Vokietijos.

Domėjosi projektais

Vokiečiai domėjosi, kokie iš svarbesnių projektų šiuo metu vykdomi Kretingoje, galbūt kai kuriuose savivaldybės galėtų dalyvauti kartu.

A. Kalnius pirmiausia pasidžiaugė, kad pernai lapkritį pavyko atidaryti Sporto kompleksą, kainavusį beveik 8 mln. eurų. Nors tai socialinis projektas, sudarytos galimybės sporto salėmis ir baseinu naudotis kiekvienam norinčiam gyventojui, pagal kaštus per didelės naštos Savivaldybei kol kas neužkraunantis. Be to, baigta Tiekėjų gatvės rekonstrukcija, į kurią investuota apie 4,8 mln. Eur. O tarp šiuo metu aktualiausių – kelių milijonų eurų vertės projektas, ties kuriuo bus dirbama keliais etapais: ruošiamasi sutvarkyti Akmenos upės pakrantes, pritaikyti jas vietinių žmonių ir turistų poreikiams. Rudenį turėtų startuoti miesto centrinio stadiono tvarkymo darbai, kurių vertė maždaug 3,3 mln. Eur. Nauji iššūkiai ir – 47 vietų namas žmonėms su negalia, turintiems socialinę atskirtį, taip pat – bendro gyvenimo namai, skirti 10-čiai asmenų.

Vokiečių delegacija aplankė Sporto kompleksą.

Mero duomenimis, sovietmečiu rajone gyveno 42 tūkst. gyventojų, po nepriklausomybės paskelbimo gerokai sumažėjo, bet dabar skaičiai vėl auga, kasmet į rajoną atsikrausto maždaug po 1 tūkstantį žmonių. Todėl aktualus tapo vaikų darželių klausimas. A. Kalnius papasakojo, kad nuo pamatų rekonstruojamas darželis vienoje didžiausių gyvenviečių – Vydmantuose, o prie Padvariuose esančios „Eglutės“ bus statomas priestatas, padaugės grupių.

„Tokie didieji darbai laukia iki 2027-ųjų“, – akcentavo A. Kalnius. Jis reagavo ir į Blankenfeldės delegacijos užuominą apie galimus bendrus savivaldybių projektus – esą partnerystė tam ir sugalvota, Kretinga bendrus projektus jau vykdo su latviais, estais, lenkais. Tikriausiai ir vokiečiams, ir lietuviams aktualus visuomeninio transporto taršos klausimas, juolab kad Blankenfeldė yra arti Berlyno didmiesčio. „Ir nesvarbu, kuri pusė – Vokietija ar Lietuva – būtų projekto iniciatorius, bendradarbiauti būtų naudinga“, – kalbėjo meras. Delegaciją jis nustebino, kad Kretingos rajone viešasis transportas yra nemokamas.

Įspūdį padarė Vilniaus gatvė

Vokiečiai pagyrė Kretingos mieste rekonstruotą Vilniaus gatvę, plačius šaligatvius ir ypač geras eismo sąlygas pėstiesiems bei dviratininkams. „O, kad taip galvotų kretingiškiai!“ – sulaukęs komplimento, juokavo A. Kalnius ir prisipažino dėl susiaurintos važiuojamosios dalies sulaukęs nemažai vietinių gyventojų kritikos.

Svečiai domėjosi, kaip finansuojamas gatvių ir kelių remontas, kaip sudaromas Strateginis plėtros planas ir rajono biudžetas, kokia apskritai yra Savivaldybės valdymo struktūra, kiek žmonių administracijoje dirba, koks vietos valdžios požiūris yra į jaunimą, kokios galimybės suteikiamos jaunajai kartai.

Po apie valandą trukusio pokalbio Savivaldybėje, delegacija buvo pakviesta apžiūrėti Sporto centrą, Motiejaus Valančiaus viešąją biblioteką ir Kretingos muziejaus žiemos sodą, kaip meras pajuokavo, Lietuvoje vienintelę vietą, kur auga bananai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas