Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Penktadienį Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į teismą su dviem civiliniais ieškiniais dėl daugiau kaip 22 tūkst. eurų, kaip manoma, nepagrįstai išmokėtų buvusiems Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariams Raimundui Puškoriui ir Mariui Meškauskui.

R. Puškorius Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas ėjo nuo 2019 metų balandžio iki 2023 metų balandžio ir, prokuratūros tyrimo duomenimis, iš Savivaldybės biudžeto už tai gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą. Remiantis gautais dokumentais, buvusiam Tarybos nariui minėtu laikotarpiu buvo išmokėta 15 tūkst. 775 eurų kompensacija transporto išlaidoms. Aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad R. Puškorius Savivaldybei pateiktais kvitais prašė kompensuoti kuro išlaidas už apie 5,3 karto didesnį kilometražą negu jis realiai galėjo būti nuvažiuotas pagal turimų automobilių nustatytą pravažiuotą ridą per Tarybos nario kadenciją. Turimais duomenimis, R. Puškorius skirtingų rūšių degalų įsigydavo keliskart per dieną dvi tris dienas iš eilės. Iš pateiktų dokumentų matyti, kad už degalus buvo atsiskaitoma 14 skirtingų mokėjimo kortelių, iš kurių tik dvi priklausė R. Puškoriui, bei 16 skirtingų degalinių nuolaidų kortelių. Degalai buvo pilami ir karantino laikotarpiu – nuo 2020 m. lapkričio iki 2021 m. balandžio, – nors komitetų posėdžiai vyko nuotoliniu būdu, ir kontaktinis bendravimas buvo apribotas.

M. Meškauskas Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas užėmė nuo 2019 gruodžio iki 2023 metų balandžio ir per šį laikotarpį jam, kaip tarybos nariui, transporto išlaidoms buvo išmokėta 12 tūkst. 150 eurų kompensacija. Prokuratūrai atlikus tyrimą dėl šių lėšų panaudojimo teisėtumo, buvo gauta duomenų, kad M. Meškauskas pirko degalus dideliais kiekiais, kartais net viršijančiais jo naudoto automobilio bako tūrį. Be to, M. Meškausko Savivaldybei pateiktuose dokumentuose buvo nurodyta, kad jis patyrė transporto išlaidas ir karantino metu, kai komitetų posėdžiai buvo organizuojami nuotoliniu būdu, o kontaktinis bendravimas apribotas. Be to, pagal M. Meškausko naudoto automobilio ridą nustatyta, kad jis pateikė Savivaldybei apmokėti dokumentus už beveik dvigubai daugiau litrų kuro negu automobilis nuvažiavo per kadencijos laikotarpį.

Tyrimų metu nustatyti šie bei kiti duomenys leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad, remdamasi R. Puškoriaus ir M. Meškausko pateiktais dokumentais, Kretingos rajono savivaldybė kompensacijas jiems išmokėjo nepagrįstai, todėl prokuratūra siekia neteisėtai išmokėtą sumą grąžinti į Savivaldybės biudžetą. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pateikė civilinius ieškinius, kuriais išieškotina suma nustatyta iš kompensuotos už degalus sumos atėmus tiek, kiek buvę Tarybos nariai negalėjo pravažiuoti pagal automobilių ridos duomenis. Todėl prokurorai Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų Savivaldybės naudai prašo iš R. Puškoriaus priteisti 12 tūkst. 832 eurus, o iš M. Meškausko – 9 tūkst. 514 eurų.

Parengta pagal spaudos pranešimą


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas