Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Padidino vienkartines pašalpas nepasiturintiems asmenims

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2024-04-05

Kretingos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo nuspręsta pakeisti anksčiau galiojusį Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Kretingos rajono gyventojams tvarkos aprašą – pagal jį bus didinamos vienkartinės ir tikslinės išmokos kai kurioms asmenų grupėms.

Kretingos rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Margarita Lipskienė paaiškino, kad ligi šiol išmokos buvo skiriamos pagal 2015 metais patvirtintą tvarką, tačiau dėl infliacijos jos nebeatitiko nūdienos, todėl buvo kreiptasi į rajono Tarybą tam tikroms asmenų grupėms padidinti piniginę paramą sunkiais jų gyvenimo atvejais.

Tvarkos pokyčiai aktualiausi asmenims, sugrįžusiems iš įkalinimo įstaigų, nukentėjusiems nuo gaisro, taip pat – sunkiems ligoniams ir nepasiturintiems asmenims, kuriuos ištinka nenumatyti materialiniai sunkumai.

Asmeniui, ne mažiau kaip 6 mėnesius išbuvusiam Lietuvos Respublikos laisvės atėmimo, kardomojo kalinimo vietoje, kai paramos kreipiamasi ne vėliau kaip per du mėnesius nuo išleidimo dienos, skiriama 2 bazinių socialinių išmokų (BSI) dydžių pašalpa Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu per 24 valandas. Jeigu vienkartinės pašalpos mokėjimo diena sutampa su nedarbo diena – šeštadieniu, sekmadieniu ar švenčių diena, – ši pašalpa mokama pirmąją darbo dieną, einančią po nedarbo dienos.

Savivaldybės paramą pajus ir staigią nelaimę išgyvenę asmenys. Nukentėjus nuo gaisro ar stichinės nelaimės, kai turtas nebuvo draustas ir / ar nukentėjusysis ar nukentėjusieji negavo draudimo išmokos ir neturi kito gyvenamojo būsto, o vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 2,5 valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžių arba vieno gyvenančio asmens – 3 VRP dydžio, parama skiriama šiais atvejais:

*kai sudegė visas gyvenamasis namas ir jame buvę daiktai – iki 60 BSI;

*sudegė didžioji gyvenamojo namo dalis ir jame buvę daiktai – iki 40 BSI;

*sudegė gyvenamojo pastato stogas – iki 20 BSI;

*sudegė ūkinis pastatas ir jame buvę daiktai ar / ir gyvuliai – iki 20 BSI;

*sudegė ūkinio pastato stogas – iki 10 BSI;

*stichinės nelaimės žala gyvenamajam namui – iki 20 BSI;

*stichinės nelaimės žala ūkiniams pastatams – iki 10 BSI.

Parama taip pat skiriama asmenims dėl ligų, kurios įtrauktos į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Sunkių ligų sąrašą, gydymo – iki 10 BSI dydžių, kai vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 2,5 VRP dydžių, o vieno gyvenančio asmens – 3 VRP dydžių. Ūmių onkologinių susirgimų – I ir II stadijų – atvejais, kai asmuo kreipiasi pirmą kartą ir yra taikomas aktyvus gydymas – iki 4 BSI dydžių, jei vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų neviršija 2,5 VRP dydžių, o vieno gyvenančio asmens – 3 VRP dydžių.

Tačiau, patikslino M. Lipskienė, kreipiantis dėl tikslinės pašalpos gydymosi išlaidoms kompensuoti, Socialinės paramos skyriui būtina pateikti išrašą iš asmens medicininių dokumentų (forma Nr. 027/a) su ligos kodais ar diagnoze, nurodant, kad sveikatos būklė atitinka patvirtintą Sunkių ligų sąrašą. Dokumentai turi būti išduoti per 6 mėnesius iki prašymo skirti tikslinę pašalpą pateikimo dienos.

Kitais nenumatytais atvejais, esant sunkiai materialinei padėčiai, tarkim, jei žmogaus sveikatos būklė prasta, o jam pristinga lėšų būtiniausiems buities reikalams susitvarkyti, skiriama pašalpa iki 4 BSI dydžių, jei bendrai gyvenančių asmenų pajamos neviršija 2 VRP dydžio vienam asmeniui per mėnesį, o vieno gyvenančio asmens pajamos neviršija 2,5 VRP dydžio per mėnesį.

---

Bazinės socialinės išmokos (BSI) ir Valstybės remiamų pajamų (VRP) dydžiai yra kintantys. Šiuo metu VRP yra 176 Eur, o BSI – 55 Eur.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas