Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Bendrovėje „Terekas“ šiandieną dirba 170 žmonių.

Prieš tris dešimtmečius kovo 24 d. buvusios autotransporto įmonės bazėje Vytauto gatvėje Kretingoje įsteigta uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ šiandieną žinoma plačiai pasaulyje, įmonėje kuriamos ir gaminamos plastiko taros (PET) pūtimo technologijos, universalios PET tarai gaminti mašinos „FlexBlow“ dirba 30 šalių.

„Terekas“ yra grynai lietuviško kapitalo, kretingiškio Juozo Maksvyčio šeimos įmonė. Prieš trisdešimt metų J. Maksvyčiui, dabartiniam „Tereko“ generaliniam direktoriui, pasižvalgius Lenkijoje, kilo mintis į plastikinę tarą pilstyti gėrimus. Gėrimus pilstyti pradėjo tuomet Kretingoje dar veikusioje „limonadinėje“ – vaisvandenių ceche. 1994-aisiais „Terekas“ ėmėsi gaminti plastiko butelius, o 1995 m., pasikvietę specialistus iš Vokietijos, pradėjo gaminti ir įrangą PET tarai pūsti. „Terekas“ yra pirmoji kompanija pasaulyje, gaminanti ir PET tarą, ir PET taros formavimo įrenginius. 2012-aisiais su ES parama bendrovė ėmėsi kurti savo įmonės mokslo, technologijų ir technikos pažangos bazę. „Tereke“ kuriamos ir gaminamos universalios PET taros pūtimo mašinos yra pelnę ne vieną Lietuvos metų gaminio aukso, sidabro medalį. 2012 m. Lietuvos pramonininkų konfederacija bendrovei „Terekas“ įteikė „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimą. „Tereko“ produkcija pasiekė tokias kompanijas, kaip „Coca-Cola“, „Carlsberg“, COOP, BUNGE, OLVI, kitas. Naujų savo produkcijos pirkėjų įmonė suranda ir aktyviai dalyvaudama tarptautinėse parodose. „Tereko“ pardavimo pajamos 2022 m. siekė 18 mln. eurų. Didėjant užsakovų ir gamybos apimtims, 2020 metais įmonė toje pačioje teritorijoje pastatė 6 mln. eurų kainavusį naują PET taros pūtimo mašinų gamybos fabriką, kuriame daug gamybos procesų yra automatizuota, robotizuota.

Įmonės jubiliejaus dieną: (iš kairės) „FlexBlow“ atstovas Čilėje Harold Romero, pardavimų vadovas Lotynų Amerikoje Antonio Rodrigues ir plėtros vadovas Gintautas Maksvytis.

Terekas – Gruzijoje prasidedanti šiaurės Kaukazo upė, jos vardu ir pavadinta J. Maksvyčio šeimos įmonė. Veiklos pradžioje savo produkciją įmonė eksportuodavo į šį, kitus postsovietinius kraštus. J. Maksvyčio teigimu, šiandieną „Terekas“ veikia visiškai kitose eksporto rinkose, kaip ir parduoda visiškai kitokią savo produkciją. Palyginimui verslininkas pašmaikštavo: „Tada pardavinėdavome „Zaporožietį“, dabar parduodame „Teslą“.

„Per tuos 30 metų buvo ir pakilimų, ir leidimosi, tačiau, kaip sako chirurgai, jei kaulas lūžo ir sugijo, toje vietoje jis yra stipriausias“, – apie „Tereko“ nueitą kelią kalbėjo J. Maksvytis. Akcentavęs kolektyvo svarbą ir nuopelnus tarė: „Visos tos modernios staklės, įranga, su kuria gaminame savo produkciją, būtų tik metalo ir kitoks laužas, jei neturėtume tas stakles, tą įrangą valdyti gebančių, kvalifikuotų ir geriausio rezultato siekiančių darbuotojų. Visa, kuo šiandieną garsėja, didžiuotis gali „Terekas“, sukūrė kolektyvas.“ Paklaustas apie bendrovės „Terekas“ perspektyvą,

J. Maksvytis sakė: „Kelias yra vienas – inovacijų, fokusas į dirbtinį intelektą. Naudojimasis dirbtiniu intelektu, jo įrankiais labai efektyvins visą gamybos procesą. Jei sugebėsime „pasikinkyti“ dirbtinį intelektą, bus proveržis.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas