Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Festivalį ketina auginti iki tarptautinio

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2024-03-29

Pirmieji festivalį pradėjo Kretingos meno mokyklos dainininkai, vadovaujami Jūratės Norkuvienės.

Kretingos meno mokyklos chorinio dainavimo mokytojos Jūratės Norkuvienės iniciatyva ketvirtą kartą buvo surengtas jaunučių ir jaunių chorų festivalis „Spalvinga nata“. „Labai norėtųsi šį festivalį užauginti iki tarptautinio lygio“, – kalbėjo sumanymo autorė, pasidžiaugusi, kad festivalis pamažu įgyja svarumo tarp regiono vaikų chorų.

Pirminė festivalio idėja – kad dainuojantiems jaunučiams nėra per daug kur pasireikšti, nes tokio amžiaus vaikams renginių beveik neorganizuojama. „O dar užklupo karantinas, – prisiminė mokytoja. – Kad vaikai visiškai neprarastų noro dainuoti, surengėme jiems festivalį per nuotolį, po to jau susitikome gyvai.“

Šiemet festivalyje dalyvavo 8 kolektyvai: Juozo Karoso meno mokyklos jaunučiai iš Klaipėdos, Salantų meno mokyklos jaunučių choras (vad. Sonata Drakšienė), Gargždų muzikos mokyklos jaunių ir jaunučių chorai, taip pat 4 Kretingos meno mokyklos kolektyvai – Chorinio dainavimo skyriaus jaunių ir jaunučių chorai „Saulainė“ (vad. Violeta Andruškevičienė ir J. Norkuvienė), „Smiltė“ (vad. Lilija Bakšanskienė) ir Kretingos meno mokyklos jaunučių choras (vad. Milda Trušauskaitė).

„Smagu, kad idėją šiemet palaikė ir jaunių chorai, kai kurie jų šiemet vyks į šimtmečio Dainų šventę. Kai daugiau dalyvių, ir koncerto svarumas, ir vaikų motyvacija užlipti į sceną tik padidėja“, – neabejojo J. Norkuvienė. Kokį repertuarą atliks, chorams buvo palikta spręsti patiems, kas festivaliui suteikė įvairovės. Tik renginio pabaigoje jaunučiai vieningai dainavo Indros Mažuikaitės kūrinį „Su daina ir šypsena“, o vyresni dainininkai – mūsų kraštiečio Jono Liniausko žodžiais Gintauto Abariaus sukurtą „Vilties dainą“.

Šiais metais festivalio „Spalvinga nata“ koncertas pirmąkart įvyko Kretingos rajono kultūros centre – daugėjant dalyvių, Kretingos meno mokyklos erdvės darosi per ankštos. „Kai dainuoji, norisi, kad tave kas nors ir išgirstų. Todėl išeiti iš mokyklos į kitas erdves vaikams yra didelė motyvacija, o, nugalėję scenos baimę, didesnėje scenoje jie jaučiasi stipriau, laisviau. Laisvės festivaliui suteikė ir tai, kad nebuvo rungtyniavimo ir vertinimų – dalyviai tiesiog džiaugėsi vieni kitų pasirodymais“, – tvirtino festivalio sumanytoja.

Anot jos, Kretingos meno mokyklos choras „Saulainė“ turi ir savo išvykų, festivalių, konkursų istoriją, tad choro vadovėms labai norėtųsi atgaivinti turėtus ryšius – į festivalį „Spalvinga nata“ pasikviesti kitų šalių chorus ir renginį išauginti iki tarptautinio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas