Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Direktorė Jurgita Cinskienė (kairėje) jautrius žodžius skyrė ir asmeninį jubiliejų pasitinkančiai Marijai Juškienei.

Lietuvos moterų draugijos vadovė Nijolė Steponkutė pasidžiaugė, kad tuometiniai rajono vadovai neužkirto kelio naujai idėjai – Kretingoje įsteigti vieną pirmųjų šalyje moterų NVO.

Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos salėje Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras paminėjo savo veiklos 25-erių metų sukaktį.

Prisiminė nueitą kelią

Kaip kalbėjo direktorė Jurgita Cinskienė, per tiek laiko žmogus užauga ir subręsta, o, kalbant apie nevyriausybinę organizaciją, 25-eri įgauna dar kitokią prasmę – tai yra labai daug. Kolegas ir pasveikinti susirinkusius svečius mintimis ji sugrąžino 1999-uosius, kai prasidėjo pirmieji organizacijos žingsniai.

„Įsivaizduokit, kaip tuo laiku skambėjo žodžiai: „lyčių lygybė“, „lygios galimybės“, „moterys – politikoje“, „šeimos ir darbo derinimas“, „smurtas lyties pagrindu“... Jų prasmė buvo kitokia negu šiandien“, – kalbėjo J. Cinskienė. Nevyriausybinės organizacijos (NVO) buvo tik pradėjusios kurtis, o moterų NVO – vienos seniausių Lietuvoje.

„Kelias, kuriuo ėjome, buvo ilgas, sunkus, bet turbūt padėjo tas moteriškas žemaitiškas užsispyrimas, tikėjimas, kad, ką darai, yra prasminga, kad žmogus neturi bijoti pasakyti kitokią nuomonę negu tuo metu visuotinai priimtina“, – sakė direktorė.

Kretingą „atrado“ ir startą čia įsteigti vieną pirmųjų šalyje nevyriausybinių moterų organizacijų davė Lietuvos moterų draugijos vadovė Nijolė Steponkutė, neįprastai, visiškai naujai idėjai kelio neužkirto tuometiniai Kretingos rajono vadovai. Todėl neatsitiktinai tarp prie organizacijos ištakų buvusių „krikštamočių“ – tuometinės viešosios bibliotekos direktorės Aldonos Kerpytės, Marijos Juškienės, Snieguolės Benikienės – J. Cinskienė paminėjo ir tuometinės vicemerės Liudos Silickienės pavardę.

Šventė suteikė progą ir vėl susitikti prie organizacijos ištakų buvusioms moterims (iš kairės) Marijai Juškienei, Nijolei Steponkutei, Aldonai Kerpytei, Liudai Silickienei, Irenai Augutienei ir Vijoletai Piluckienei.

„Aš nesilankstau vietinei valdžiai – neturiu dėl ko“, – pajuokavo direktorės padėka ir rože apdovanota renginio viešnia N. Steponkutė. Esą visus organizacijos didžiuosius projektus finansavo užsienio – Olandijos, Vokietijos, Anglijos – organizacijos, o dabartinius finansuoja Europos socialinis fondas. Tačiau Lietuvos moterų draugijos vadovė pripažino: gera žinoti, kad su vietos valdžia Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro komandai išties pavyko užmegzti santykius, ne visuose rajonuose, deja, taip nutiko.

25-mečio proga Moterų informacijos ir mokymo centrą pasveikinti atvyko svečių, tarp kurių buvo ir būrys policijos pareigūnų, su kuriais centras bendradarbiauja.

Linkėjimus lydėjo gėlės ir muzika

Kreipdamasi į kiekvieną vardais, J. Cinskienė padėkojo visoms dabartinėms savo kolegėms, bet ypač jautrius žodžius ir puokštę gėlių skyrė daug gražių savo gyvenimo metų organizacijai atidavusiai M. Juškienei, šiomis dienomis pasitinkančiai dar ir solidų asmeninį jubiliejų. Pati jubiliatė šią progą pavadino saulėlydžiu ir pridūrė, kad saulėlydžiai visada būna gražūs, suteikia emocijų.

Dabartinis Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro kolektyvas (iš kairės): konsultantė Snieguolė Jandalovienė, teisininkė Snieguolė Benikienė, finansininkė Žiba Grišmanauskienė, psichologė Daiva Martinkuvienė, konsultantė Inga Vidmantaitė ir direktorė Jurgita Cinskienė.

„Metai, praleisti čia, man buvo pilni atradimų, kūrybos, meilės žmonėms, kiekviena diena – kaip šventė“, – atviravo Marija, tarsi lobyne atrasdama ir padalindama po šiltą prisiminimą kiekvienai buvusiai kolegei, padėkodama už kartu praleistą laiką, pasidžiaugdama kartu įgyvendintomis drąsiomis idėjomis.

„Ne, ne per Antanines, kaip daugelis galvoja, Kretingoje buvo pradėtos organizuoti amatų mugės. Pirmąją, kai direktore dar dirbo Snieguolė, suorganizavome mes. Kultūros rūmai, pamenu, „lūžo“ – tiek dalyvavo moterų verslininkių. Daugelis jų tebegyvuoja, tebekuria lig šiol“, – kalbėjo M. Juškienė.

Sukaktį švenčiantį kolektyvą pasveikino rajono meras Antanas Kalnius, vicemerė Vaida Jakumienė, Savivaldybės administracijos direktorė Vilma Preibienė, institucijų, su kuriomis Moterų informacijos ir mokymo centras bendradarbiauja, atstovai. Linkėjimus lydėjo kanklių ir pianino muzika.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas