Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mokėti pinigus – nereiškia turėti nuosavybę

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2006-05-02

Kretingiškei Adelei Petrutienei teismas suteikė vilčių atgauti giminės žemę, turėtą Kretingoje, Aušros ir Melioratorių gatvių sankirtoje. Tokia viltis atsirado rajono apylinkės teismui atmetus Vytauto Alytos ieškinį, kad šis sklypas būtų pripažintas kaip jo nuosavybė.

Prieš 15 metų V.Alyta įsteigė individualią įmonę „Vaja“. Kretingos miesto tarybos sprendimu įmonės statybai buvo paskirtas minimas žemės sklypas. Šį sklypą įmonės savininkas nusprendė nusipirkti. Žemėtvarkos skyriuje jis pasirašė pasižadėjimą už sklypą sumokėti pinigus. Iš pradžių V.Alyta mokėjo talonais, vėliau – litais. Pinigus jis turėjo sumokėti per 10 metų. Sklype buvo pradėtos statybos – padėti pamatai.

Teisme V.Alyta teigė, kad paskutinį kartą už sklypą sumokėjo 1996 m. ir manė, kad sklypas jau yra jo, nors negalėjo pasakyti, ar jam buvo išduotas leidimas pirkti minimą sklypą. Ieškovas teigė jau sumokėjęs už sklypą, bet negalėjo nurodyti, nei kiek sklypas kainavo anksčiau, nei kokia yra galutinė jo kaina.

Nei Žemėtvarkos skyriaus, nei Savivaldybės atstovai nesutiko, kad teismas patenkintų V.Alytos ieškinį ir sandorį dėl žemės pripažintų galiojančiu. Jie nurodė, kad V.Alytai nebuvo išduotas leidimas įsigyti žemės sklypą. Be to, V.Alyta nepateikė dokumentų, kad jis yra nutraukusios veiklą įmonės „Vaja“ teisių perėmėjas.

Ginčijamas sklypas yra A.Petrutienės senelio žemėje. Ji yra padavusi dokumentus, prašydama atstatyti nuosavybės teisę į senelio žemę, kurioje dabar likę tik pamatų griuvėsiai.

Teismas nusprendė, kad nei anksčiau, nei dabar nei V.Alyta, nei jo individuali įmonė neturėjo ir neturi teisės įsigyti šio sklypo. 1992 m. žemės sklypus galėjo įsigyti fizinio asmens teisėmis veikiančios įmonės jų komercinei – ūkinei veiklai, jeigu sklype esantys pastatai nuosavybės teise priklausė įmonės savininkams. Dabar galiojantys įstatymai nenumato galimybės pirkti valstybinės žemės ne žemės ūkio paskirčiai, nesant joje nuosavybės teise valdomų pastatų.

Teismas nurodė, kad vien tai, jog V.Alyta mokėjo pinigus, nėra pagrindas teigti, kad jis įvykdė pirkimo – pardavimo sandorį. Jis neturėjo teisės įsigyti minimo sklypo, nes neturėjo leidimo jį pirkti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas