Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmadienį įvykusiame rajono Savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje gerų žinių sulaukė J. Basanavičiaus ir Kaimelio gatvių gyventojai, tačiau sprendimai turėjo nuvilti bendrovę „Alkuras“, ant šaligatvio mašinas statyti norėjusius kretingiškius bei uždrausti krovininių mašinų eismą prašiusius vydmantiškius.

Orientuotis bus lengviau

J. Basanavičiaus gatvėje Kretingoje, už medicinos centro „Northway“, dviprasmiškai paženklinta kelio danga, dešinėje kelio pusėje neleidžianti stovėti motorinei transporto priemonei ir pastatytas kelio ženklas Nr. 323 „Sustoti draudžiama“. Todėl, kaip paaiškėjo vasario 29 d. Kretingos miesto seniūnijos išplėstinėje seniūnaičių sueigoje, eismo dalyviai nesupranta, kur prasideda ir kur baigiasi apribojimai.

Savivaldybės Eismo saugumo komisijos išvažiuojamajame posėdyje 2015 m. spalio 7 d. buvo nutarta J. Basanavičiaus g. atkarpoje nuo Žemaitės al. kryptimi pro „Northway“, šalia gatvės ruože jau įrengto horizontalaus ženklinimo „Siaura ištisinė linija“, papildomai pažymėti 1.9 „Geltona linija“. Po metų birželio 16 d. nutarta prie po rekonstrukcijos įrengtų kelio ženklų papildomai pastatyti kelio ženklus Nr. 332 „Sustoti draudžiama“.

O praėjusį pirmadienį Saugaus eismo komisija eismo situaciją J. Basanavičiaus gatvėje vertino dar kartą: po diskusijų nutarta tiek baltą, tiek geltoną linijas iki ženklo panaikinti.

Statytis namų netrukdys

Saugaus eismo komisija nepatenkino Vydmantų kaimo Žibučių g. gyventojų prašymo įrengti kelio ženklą „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“ važiuojant iš Liepų į Žibučių gatvę, nors žmonės teigė, kad krovininių automobilių pro čia juda labai daug, o, bandant prasilenkti su kita eismo juosta atvažiuojančiomis mašinomis arba pasukti sankryžoje, niokojamas kiemas.

Seniūnas Rimvydas Šakinis paaiškino, kad aplink šešiuose sklypuose namus statosi būsimi naujakuriai, ir mašinos į statybvietes veža žvyrą. „Kai buvo pasnigę, viena krovininė, važiavusi Liepų gatve, suko į dešinėje esančią Žibučių gatvę ir ten iš tikrųjų įvažiavo į žaliąją valstybei priklausančios žemės zoną. Po šio atvejo seniūnija toje vietoje yra uždėjusi strypą. Nemanau, kad krovininio transporto reikėtų eismą uždrausti “, – kalbėjo jis.

Meras Antanas Kalnius seniūnui pritarė: kaip kitaip namus besistatantys žmonės atsiveš statybinių medžiagų? „Baigsis statybos, nebevažiuos ir krovininis transportas“, – tokia buvo jo ir kitų komisijos narių nuomonė.

Įrengs ženklą „Aklakelis“

Eismo saugumo komisija gavo Kretingsodžio kaimo gyventojo prašymą Kretingos seniūnijai priklausančioje sodininkų bendrijos Kaimelio gatvėje, ties 14 namu, įrengti kelio ženklus Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ arba Nr. 611 „Aklakelis“.

Ši gatvė išasfaltuota 2020 metais, pro čia miesto pusės link vaikšto daug pėsčiųjų, vaikai eina į žaidimo aikštelę, važinėjasi riedučiais, dviračiais. Kaimelio gatvės asfalto danga nėra sujungta su Ajerų gatve, žemės sklype iškilęs dujų vamzdis. Kaimelio gatvės gale daugiau kaip 40 metų laikomi sukrauti akmenys, anksčiau buvo ir tvora, skyrusi gatvę ir sodininkų bendriją „Akmena“.

A. Kalniaus teigimu, įrengti ženklą „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“ netikslinga, kadangi būtų apribotas eismas, negalėtų važiuoti nei patys vietiniai gyventojai, nei jų giminės, svečiai.

„Kokia tada ženklo reikšmė, jeigu vis tiek vairuotojai jo nepaisys, pažeidinės taisykles arba mašinų pristatys prie kažkieno svetimo kiemo tvoros? Bus tada skundų iš kitos pusės“ – neabejojo komisijos pirmininkas A. Kalnius. Bendruomenė, sodininkų bendrijos atstovai esą tegul susėda ir išsiaiškina, jiems ten reikia pravažiavimo ar ne.

Komisijos narės Angelės Ubartienės nuomone, kol Savivaldybė gatvės gale laikomų akmenų „nenuima“, kad vairuotojams netektų klaidžioti, tai yra juos privažiavus apsisukinėti siauroje gatvelėje, tikslinga pastatyti ženklą „Aklakelis“. O jeigu sodininkų bendrija apsispręs, kad akmenis reikia pašalinti, tada bus galima pašalinti ir ženklą. Pasiūlymui pritarta vienbalsiai.

Mašinoms ant šaligatvių „užlipti“ neleido

Nesuteiktas leidimas įsirengti kelio ženklą, automobiliams leidžiantį stovėti ant šaligatvio prie daugiabučio namo Geležinkelio gatvėje Kretingos mieste, nors Saugaus eismo komisijos gyventojai to prašė.

„Kas yra prioritetas – automobilis ar žmogus? Aš manau, kad žmogus... Neįsivaizduoju mamų, vaikų vežimėlius stumiančių važiuojamąja kelio dalimi, būtų nesaugu“, – sakė A. Kalnius. A. Ubartienė pastebėjo, kad Geležinkelio gatvėje draudžiamųjų sustoti ženklų nėra, automobilius galima parkuoti abiejose pusėse.

Pasigedo motyvų, atitvaro kol kas nebus

Kretingos miesto Nemuno seniūnaitijos gyventojai surinko per 50 parašų, teritorijoje prašė įrengti kelio ženklą „Gyvenamoji zona“, tačiau neišdėstė motyvų. Todėl, bendru sutarimu, Eismo saugumo komisija šio klausimo nenagrinėjo – seniūnaitis turės patikslinti, kokiose gatvėse prašo įrengti ženklus ir išdėstyti, kodėl jų ten reikia.

Bendrovė „Alkuras“ J. K. Chodkevičiaus g. 10 Kretingoje yra įsigijusi 305,76 kv. m administracinių patalpų. Apie pastatą suformuotas 3 tūkst. 326 kv. m žemės sklypas. Pagal valstybinės žemės nuomos sutartį, iš bendro ploto bendrovė nuomojasi 333 kv. m žemės. Tame pačiame pastate nuosavybės teise patalpas valdo dar dvi bendrovės, jos nuomojasi ir žemės mokesčius moka už atitinkamai 30 ir 70 kv. m žemės. Aplinkinių pastatų gyventojai esą užstato savo automobilius, ir į darbą atvykusiems darbuotojams nebėra kur pasistatyti tarnybinių automobilių. Todėl bendrovė „Alkuras“ komisijos prašė jai ir Savivaldybės Socialinės paramos skyriui skirti dalį aikštelės, leisti įsirengti atitvarą.

Pasak Savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjos Sigutės Jazbutienės, prašymo negalima tenkinti. „Kiek žemės ploto priklausytų aikštelei, dabar nėra galimybės suskaičiuoti. Nuomininkas turėtų parengti naudojimosi žemes sklypu tvarkos planą, suderinti su visais naudotojais bei pastato bendraturčiais, patvirtinti pas notarą ir įregistruoti Nekilnojamojo turto registre“, – paaiškino ji. Toks atsakymas pernai buvo gautas iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), tokios pozicijos ir toliau laikosi Savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistai. Kaip kalbėjo meras Antanas Kalnius, Savivaldybė turi tikslą jai priklausančias patalpas J. K. Chodkevičiaus g. 10 parduoti. Greitu laiku iš trečio aukšto į Vilniaus g. 8 bus iškeldintas Socialinės paramos skyrius, ir balandžio pradžioje jau bus galima skelbti konkursą. Tačiau, kol vyks procesai, gali užtrukti.

Tada suinteresuotų bendrovių vadovai prašė leisti vietas aikštelėje pasižymėti automobilių numeriais, bet komisija nesutiko – esą jeigu nori privilegijos automobilių stovėjimo aikštelėje turėti rezervuotų vietų, tai jas iš Savivaldybės gali išsinuomoti, ši paslauga yra mokama.

A. Kalnius dar pridūrė, kad, kol J. K. Chodkevičiaus g. 10 esančios Savivaldybei priklausančios patalpos bus pardavinėjamos, pastatą ir toliau reikės administruoti. Posėdyje dalyvavusiems bendrovių atstovams meras papriekaištavo, kad jie lig šiol neprisidėjo ir neprisideda prie saugos tarnybos išlaikymo, nors taip pat turėtų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas