Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Andrius VISKONTAS:

– Manau, kad reikėtų. Dirbau Norvegijoje statybos įmonėje, ir ten kasmet atvykdavo specialistai apmokyti darbuotojų. Atsiveždavo didžiules lėles ir mokydavo, kaip atlikti dirbtinį kvėpavimą, kaip turniketu sustabdyti kraują, į kokią padėtį orientuoti žmogų ir kur spausti krūtinę užspringus ir panašiai. Buvo labai gerai. Mokymai vykdavo visą dieną, juos kartodavo kasmet, nepaisant, jau anksčiau lankei ar ne, nes vis atvykdavo naujų darbuotojų.

Antanas TAMOŠAUSKAS:

– Labai sunku pasakyti. Mūsų jaunystės laikais pirmosios pagalbos mokymai būdavo privalomi ir mokyklose, ir studentaujant. Kažko išmokom, bet eina laikas, kitokie reikalavimai. Tarkim, visi vairuotojai privalomai įsigijome turniketus, bet kaip prireikus juos teisingai uždėti, ko gero, daugelis nežinome. Juk negadinsi specialiai tam turniketo iš savo naujosios vaistinėlės... Visgi manau, kad būtų gerai, jei pamokytų specialistai.

Felicija STRAMILAITĖ:

– Pirmosios pagalbos mokymus reikėtų sugrąžinti į mokyklas. Atsimenu, anksčiau mokyklose veikdavo sanitariniai postai, buvo rengiamos varžybos. Jaunimas, o ką bekalbėti apie vyresnės kartos žmones, turėtų mokėti, kaip daryti dirbtinį kvėpavimą, kaip sulaikyti iš žaizdos besiveržiantį kraują. Viso to gali bet kada prireikti, laukiant, kol atvyks Greitoji medicinos pagalba. Dabartinės karo grėsmės akivaizdoje pravartu būtų ir karinio parengimo pamokos.

Šarūnas ČYVAS:

– Pats esu gydytojas anesteziologas. Manau, kad visuomenė tikrai turėtų mokėti suteikti pirmąją pagalbą bet, suprantat, yra toks dalykas: geriau suteikti profesionalią pagalbą negu bet kaip. O kad nebūtų bet kaip, dabar pamokų yra apsčiai: ir visuomenės sveikatos biurai to moko – rengiami specialūs kursai, medžiagos pilnas internetas. Mokėsi ar ne suteikti pagalbą bėdoje, priklauso tik nuo žmogaus noro ir, manyčiau, intelekto.

Kalbino Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas