Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Akademiniai pasiekimai – per nuoseklų darbą

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2024-03-19

Biologijos ir STEAM olimpiadose dalyvavę ir rezultatų pasiekę mokiniai: (iš kairės) Lėja Jakaitė, Jonas Rimgaila, Tijus Valanta, Alvydas Šimas, biologijos mokytoja Veronika Kauliuvienė, Emilija Domarkaitė, Iveta Birėtaitė.

Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos bendruomenė džiaugiasi puikiais savo mokinių pasisekimais matematikos ir gamtos mokslų rajono olimpiadose. „Tai – nuoseklaus mokinių ir jų mokytojų darbo rezultatas“, – neabejojo šios ugdymo įstaigos direktorė Raimunda Viskontienė.

Rajono V–VIII kl. mokinių matematikos olimpiadoje pirmąsias vietas užėmė VI c kl. mokinė Iveta Birėtaitė (mokyt. Inga Venckuvienė), VII a kl. mokinys Elijus Kairys ir VIII a kl. auklėtinis Tijus Valanta – abu berniukus olimpiadai parengė mokytoja Loreta Bernienė. Tos pačios mokytojos parengtas VII a kl. mokinys Orestas Milašius užėmė II v., o mokytojos I. Venckuvienės parengta VI c kl. mokinė Ramunė Raudoniūtė tapo III v. laimėtoja. Iš viso matematikos olimpiadoje dalyvavo 73 rajono mokiniai.

Džiugina rezultatai ir V–VIII kl. rajono biologijos olimpiadoje: pirmąsias vietas užėmė V a kl. mokinys Alvydas Šimas ir VII a kl. auklėtinis Jonas Rimgaila, III v. – V b kl. mokinė Lėja Jakaitė. Geri – ir V–VIII kl. STEAM, arba gamtos mokslų-biologijos olimpiados rezultatai: tarp V–VI kl. Iveta Birėtaitė užėmė I v., o tarp VII–VIII kl. Tijus Valanta buvo trečias. Visą būrį mokinių šioms olimpiadoms parengė mokytoja Veronika Kauliuvienė. „Didžiuojame gabiais mokiniais, kurie savo nuosekliu ir kryptingu darbu pasiekė gerų rezultatų, – kalbėjo progimnazijos direktorė R. Viskontienė. – Neabejotinai prasmingas – ir mokytojų indėlis, kad jie pastebėjo gabius mokinius, paskatino juos ir sudarė sąlygas atskleisti savo gebėjimus, o tėvai – ne tik palaiko, bet ir geba išugdyti atsakomybės jausmą, jaunų žmonių siekį tobulėti.“

Marijono Daujoto progimnazijos matematikai, pasiekę gerų rezultatų rajono matematikos olimpiadoje, su savo mokytojomis: (š kairės) Loreta Bernienė, Tijus Valanta, Elijus Kairys, Orestas Milašius, Inga Venckuvienė, priekyje – Iveta Birėtaitė ir Ramunė Raudoniūtė.

Mokyklos vadovei paantrinusi jos pavaduotoja Loreta Alonderienė neabejojo, kad išugdyti matematiniai gebėjimai vaikams pravers ateityje, kasdieniame gyvenime, kadangi tai lavina kritinį loginį mąstymą, padeda spręsti problemas. „Svarbu vaiką pastebėti, dar svarbiau – jį atitraukti nuo kompiuterinių žaidimų ir sudominti mokslu. Vaikas gali būti gabus, tačiau, jeigu tie gebėjimai nebus realizuoti, nebus iš jų ir naudos“, – kalbėjo ji.

Mokytojos L. Bernienė, I. Venckuvienė, V. Kauliuvienė pripažino, kad vien pamokų laiko, rengiant vaikus olimpiadoms, nepakanka, taip, kaip nepakanka ir vadovėlinių žinių. „Renkamės į matematikos būrelį, per kurio veiklas tą patį uždavinį sprendžia įvairaus amžiaus vaikai – nuo penktoko iki septintoko. Kad sudominčiau vaikus matematika, reikia uždavinių „perliukų“ – kad vaikas panorėtų spręsti, dirbti, matematikai laiko skirti ir namuose“, – 40 metų darbo stažą turinčios matematikos mokytojos L. Bernienės įsitikinimu, sudominti vaikus matematika padeda ir įvairūs konkursai – „Bebro“, „Kengūros“, „Olimpio“ ir kt. Beje, progimnazijos matematikai jau rengiasi ir Alfonso Ivanausko matematikos konkursui Salantuose.

Kad vaikai noriai imasi naujų užduočių, pasidžiaugė ir mokytoja I. Venckuvienė, kuri prisipažino visada patirianti tam tikrą jaudulį už vaikus, kai šie sėda spręsti uždavinių per olimpiadas. Rengtis joms padeda ir mokytojų sukauptas užduočių „bankas“. „Uždaviniais dalinamės ir su kitais mokytojais, svarbiausia, kad tie uždaviniai „nesensta“ ir visada iš jų yra ko pasimokyti“, – kalbėjo 10 metų matematikos mokytoja dirbanti ir į Marijono Daujoto progimnazijos kolektyvą prieš dvejus metus atėjusi I. Venckuvienė.

Ilgametė jau 37-erių metų darbo patirtį sukaupusi biologijos mokytoja V. Kauliuvienė įvardino, kad olimpiados šiemet sekė viena po kitos ir kad mokytojai darbų netikrino – tai vyko elektroniniu būdu. Mokytoja akcentavo, kad vis dėlto rezultatą lemia darbas, svarbiausia – ir savarankiškas, skirtas užduotis atlikti namuose. „Gabiuosius mokinius pastebime jau mokslo metų pradžioje. Ir, kai pamatai, kad vaikas imlus, nori rezultato, jį pašnekiname, stengiamės sudominti ir galimu rezultatu per olimpiadas“, – teigė mokytoja.

Ir progimnazijos vadovės, ir mokytojos pastebėjo, kad progimnazijoje išugdyti vaikai, perėję mokytis aukštesniu – gimnazijos – lygiu, savo gebėjimų ir įgytų įgūdžių neapleidžia ir toliau sėkmingai dalyvauja olimpiadose, konkursuose, pasiekdami gerų rezultatų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas