Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos senjorės – pasaulio čempionės

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-11-17

Kretingos senjorių sportinių šokių kolektyvas „Danė-Pozityvas“ su savo vadovu Tadu Romeika po apdovanojimų pasauliniame sportinių šokių čempionate

Maljorkoje Ispanijoje įvykusiose „World Dance Sport Federation“ varžybose, kurios truko kelias dienas ir sutelkė įvairių šalių šokėjus, Lietuvai atstovavo Tado Romeikos vadovaujamas Kretingos rajono kultūros centro moterų šokių kolektyvas „Danė-Pozityvas“, kuris, ko nesitikėjo ir pačios šokėjos, iškovojo I vietą.

„Visos mūsų, šokėjų grupės, moterys išgyvena didžiulį pakylėjimą. Ne tik todėl, kad suradome galimybių dalyvauti tokiame čempionate – išgyvenome audringas emocijas, kai mums nusilenkė ir teisėjai, o per žiūrovų ovacijas nesigirdėjo nė muzikos“, – įspūdžius perteikė viena kolektyvo šokėjų Janina Mikučionienė, stovėjusi prie kolektyvo, kuris prieš 5-erius metus telkėsi prie Kretingos trečiojo amžiaus universiteto, kūrimosi ištakų ir pasidžiaugusi, kad nuo pirmų dienų jas lydi sportinių šokių treneris Tadas Romeika.

„Jis – reiklus, moka pasakyti ir griežtesnį žodį, bet kad laimėtume – dirbome ilgą laiką, visus metus, – neslėpė J. Mikučionienė, akcentuodama, kad moterys senjorės iš savo lėšų galėtų išvykti į Maljorką, dalyvauti konkurse nebuvo lengva užduotis. – Pagalbos kreipėmės į rajono merą Antaną Kalnių, ir mūsų prašymas buvo išgirstas.“

Išvykai ir pasirodymui 14-a kolektyvo moterų rengėsi atsakingai: iš savo asmeninių ir projektinių lėšų siūdinosi rūbus, pirko avalynę, plušo treniruotėse.

Čempionatas – gausus dalyvių, tačiau Kretingos „Danė-Pozityvas“ išsiskyrė savo šokio estetika, muzikos pajautimu, išgyventa judesio ir ritmo vienove – juk moterims į vienį reikėjo susieti penkis šokius. „Gal visa tai vertinimo komisija ir pastebėjo“, – pasvarstė J. Mikučionienė ir jos bičiulės, tvirtinusios, kad vis dar negali atsigauti nuo patirtų įspūdžių: pirma, – pavyko išvykti į tolimą šalį, antra, – garbingai atstovauti Lietuvai ir išgarsinti Kretingą.

Savo laimėjimu Kretingos senjorių kolektyvas, kuriame šoka moterys nuo 70 iki 77-erių metų ir kuris savo laimėjimu paneigė bet kokius mitus apie amžių, jau turi naujų planų: jos rengiasi būsimam Lietuvos sportinių šokių čempionatui, kitiems renginiams. „Mes privalome pateisinti mūsų, Lietuvos, o dabar – ir pasaulio čempionių vardus“, – neabejojo J. Mikučionienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas