Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Taip dabar atrodo pirmokų klasė

Dėl prasidėjusios renovacijos nuo rugsėjo 1-osios Kretingos rajono švietimo centre glaudęsi „Žibutės“ mokyklos-darželio pirmų–ketvirtų klasių mokiniai pirmadienį jau sugrįžo į gerokai pasikeitusius savo „namus“. „Taip ir planavome, pažadą mokinių tėvams jaučiamės įvykdę“, – sakė meras Antanas Kalnius.

Pakvietusi apžiūrėti iš pagrindų atnaujintas, šviesiai išdažytas klases ir grupes, šiuolaikiškai įrengtus sanitarinius mazgus, valgyklą, ugdymo įstaigos direktorė Snieguolė Bružė atviravo, kad per 18 mėnesių – renovacija prasidėjo 2022-ųjų birželį – nueitas kelias įstaigos bendruomenei nebuvęs lengvas, teko įveikti kai kuriuos iššūkius, derinti mažųjų miegą ir ugdymo procesą su statybininkų triukšmu.

„Nedžiugino kasdienybė, kurią leidom tarp statybinių dulkių. Bet mes laukėm ir žinojom, kad vis tiek ateis diena, kada galėsim mėgautis jaukia aplinka, kurioje norisi būti ir būti“, – sakė direktorė.

A. Kalniaus teigimu, į projektą investuota 1 mln. 280 Eur: suremontuotos 6 darželio grupės ir 4 klasės, sutvarkyti inžineriniai tinklai, vandens nuotekų, šilumos punkto sistemos, dėl vaikų saugumo koridoriuose įrengtos net vaizdo kameros.

Šiuolaikiškai įrengti sanitariniai mazgai

„Tiesa, liko truputis lauko darbų, be to, statybininkams reikės paplušėti dar ir pastato rūsyje, nes, pradėjus remontą, pastebėta, kad ten sunkiasi vanduo“, – atviravo meras.

Šiuo metu renovuojamas ir Salantų lopšelis-darželis „Rasa“, rangovas netrukus turėtų būti parinktas, ir kapitalinis remontas gal dar šiemet turėtų būti pradėtas Vydmantų „Pasagėlėje“ – su tėvais suderinta, kad šios ugdymo įstaigos vaikai laikinai bus perkelti į Rūdaičių mokyklą. Apie 2024-ųjų rudenį ar 2025-uosius metus renovacija numatoma lopšelyje-darželyje „Eglutė“ Padvariuose. Pastarajam bus skirtas finansavimas iš Europos Sąjungos lėšų.

„Regiono plėtros taryboje suderinta, pinigai – pakeliui“, – patikino meras.

Jo žodžiais, dėl ugdymo įstaigų atnaujinimo rajono Tarybos pozicijos ir opozicijos nuomonė vieninga.

Kretingos rajono savivaldybės informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas