– Nors esu girdėjusi, kad lapai per žiemą yra kaip patalas augalų šaknims ir vabaliukams, bet, manau, miesto centro nepuoštų, nebent po medžiais parkuose tuos „patalus“ galima palikti. Ką tik grįžau iš Anglijos, kur gyvena vaikai, pastebėjau, kad ten lapų negrėbia nei prie mokyklų, nei kur kitur. Man taip nepatinka.
Vytautas STUOPELIS:
– Visokių nuomonių yra – vieni, kad grėbti, kiti – negrėbti. Jeigu lapai netrukdo, jeigu jų prikritę ne ant šaligatvių ir pėsčiųjų takų, nekelia eismo pavojaus, neužkemša kanalizacijos šulinių, dėl ko neretai patvinsta gatvės, tai tegul sau žiemoja.
Pranas LIAUČIUS:
– Manau, tai – kultūros reikalas. Vėjai ant takų, šaligatvių lapus išnešioja, jie sušlapę pasidaro slidūs, gali būti nelaimingų atsitikimų. Ir dabar pasižiūriu – senukai atsargiai eidami lazdomis pasiremia, bijo slystelėti. Esam įpratę: lapai turi būti nugrėbti. Jei ne, per žiemą ir žolė nuo jų bei nuo sniego iššus.
Lilija JOSKAUDIENĖ:
– Madinga dabar darosi lapų negrėbti. Tie pirmieji geltoni, raudoni, margi ir man labai gražu pažiūrėti. Tačiau, kadangi esu žmogus, mėgstantis tvarką, manau, vis dėlto reikėtų lapus sugrėbti ir išvežti, kur priklauso. Sudžiūvę, parudavę jokio estetinio pasigėrėjimo jie nebeteikia.
Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS