Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Laisvalaikio studija – prasmingai veiklai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sportas
  • 2023-11-14

Šokti baleto „Bajorų laisvalaikio studijoje“ pradedama mokyti nuo 5-erių metų.

Beveik 10 metų Kretingoje veikianti „Bajorų laisvalaikio studija“ – dviejų choreografų Robertos ir Aurimo Bajorų dar studijų metais subrandintas projektas, kurį iš pradžių, sudarydami sąlygas, palaikė jų tėvai, o šiandien bendraminčiai sutuoktiniai prasmingai leisti laisvalaikį kretingiškius kviečia ir į šokių užsiėmimus, ir į sporto užsiėmimus.

„Drąsos dirbti – mokyti šokio, treniruoti – suteikė patirtis savanoriaujant įvairiuose renginiuose, asistuojant dainų šventėse, taip pat – kūryba, kai mūsų sukurtas choreografines kompozicijas į savo programas įtraukdavo Lietuvos šokių kolektyvai“, – R. ir A. Bajorai neslėpė, kad visus tuos metus jie ėjo pokyčių keliu, matydami ir įvertindami, ko reikia šiuolaikiniam žmogui.

Kvalifikuoti choreografai, turintys dar ir leidimą, suteikiantį teisę dirbti sporto teorinį ir praktinį darbą, savo laisvalaikio studijoje veda grupes ir asmenines sporto treniruotes, grupines ir asmenines šokių pamokas, šokti pamoko ir jaunavedžius. „Vaikus nuo penkerių mokome baleto, nuo 7-erių – gatvės šokio, dalyvaujame įvairiuose respublikiniuose šokių konkursuose ir festivaliuose, – motyvaciją šokti įvardino šokių ir sporto mokytojai, kurių auklėtiniai yra dalyvavę konkursuose Palangoje, Plungėje, Mažeikiuose, Gargžduose, Kaune, Marijampolėje. – Konkursuose mūsų šokėjai laimi prizinių vietų, labai džiaugiamės ir baleto solisčių pasiekimais konkurse Palangoje „Ant bangos“, kai prieš metus pirmą vietą savo kategorijoje iškovojo Altėja Praspliauskaitė, o šiemet Adelė Rinkevičiūtė užėmė II v.“

Gatvės šokio pamokos mėgstamos įvairaus amžiaus vaikų.

Sporto užsiėmimuose siekiama ir bendrų, ir individualių rezultatų. Sportas, anot R. ir A. Bajorų, – vienareikšmiškai naudingas dalykas: vieniems sustiprėja nugara, kitiems nebeskauda sąnariai, treti tampa judresni, sustiprėja fiziškai. „Kiekvienas suaugusysis ar vaikas, pasirinkęs jiems tinkamus užsiėmimus, sustiprina ne tik fizinę, bet ir psichologinę sveikatą“, – neabejojo studijos įkūrėjai.

Be to, kad šokdami ar sportuodami įvairaus amžiaus žmonės prasmingai leidžia laisvalaikį, jie studijoje suranda ir kitų naudingų dalykų: visų pirma – galimybę pabendrauti su bendraminčiais, antra, – įgyja drąsos, laisvumo, geros energijos.

Treniruotės su diržais – fizinei formai gerinti.

Tęsdami mintį R. ir A. Bajorai teigė, kad šokis, sportas ne tik padeda išlaikyti gerą fizinę sveikatą – aktyvus šokis ir sportas mažina stresą, įtampą, depresijos riziką, pagerina nuotaiką, galų gale – atlieka svarbų vaidmenį socialiniame gyvenime. „Tai padeda žmonėms susirasti naujų draugų, o dėl konkurencijos, siekio tobulėti ir vaikai, ir suaugusieji mokosi išsikelti tikslus, siekti jų ir pranokti save“, – choreografai akcentavo, kad vis dėlto labai svarbu rasti tą būdą, kuris atitinka asmeninius interesus ir poreikius.

Kalbėdami apie ateities planus, juos R. ir A. Bajorai sieja su studijos plėtra: „Tikimės, kad po naujų metų mūsų komandą papildys kineziterapeutas, šiuolaikinio šokio mokytojas, jogos instruktorius, mitybos specialistas, savo žiniomis pasirengę dalintis lektoriai.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas