Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vydmantų bažnyčiai velka išorės rūbą

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
  • 2023-11-14

Vydmantų bažnyčios sienos užpildomos daugiasluoksnėmis plokštėmis.

Vydmantų bažnyčia, artėjant žiemai, pagaliau užsivilks storą rūbą: praėjusią savaitę buvo atgabentos daugiasluoksnės, vadinamosios sandwich („sumuštiniai“), sienų plokštės, kurios turėtų būti sumontuotos ant sijų karkaso per šį lapkritį. Praėjusią vasarą buvo sumontuotos 18 medinių sijų kolonos ir papildomos metalu apkaustytos medinės pastato konstrukcijos detalės, kurių viena sveria 1,2 t. Sienoms užpildyti bendrovė „MY System" pagamino 1 tūkst. 400 kv. m daugiasluoksnių plokščių.

Priėmė optimalų sprendimą

Bažnyčios statybos darbais besirūpinantis Vydmantų parapijos klebonas Karolis Petravičius paaiškino, kad „sumuštiniai“ montuojami ant specialiai pastorintų sijų. Sijų storinimo darbams, kuriuos, nepaisant darganotų oro sąlygų, atliko bendrovė „Indesa“, papildomai sunaudota 23 kub. m medienos. Prieš šalčius skubama užpildyti bažnyčios sienas, tačiau ji vis dar liks be langų ir durų, šios ertmės bus užklotos tentais. Klebonas paaiškino darbų eigą: „Vasarą atlikti darbų neleido technikai, nes, pagal pirminį projektą, bažnyčios sienos turėjo būti 3-jų dalių: išorėje – dekoratyvinis skalūno akmuo, viduje – taip pat puošybos elementai, o tarp jų „sumuštinis“. Architektai „sumuštinį“ buvo suplanavę iš medžio–vatos–medžio, tačiau montuojant tokio pobūdžio plokštes, išsyk būtų tekę montuoti ir skalūną, o tai būtų kainavę 300–350 tūkst. Eur. Suprantama, šitokių pinigų neturime, nes bažnyčią statome iš parapijiečių aukų ir geradarių paramos, todėl teko galvoti apie optimalų variantą – nuspręsta „sumuštinius“ montuoti ant mediena pastorintų sijų, – kalbėjo K. Petravičius, neslėpdamas, kad bažnyčios architekto Alvydo Šeiboko toks sprendimas netenkino, nes jis suplanavo kokybišką statinį. – Tačiau realybė tokia, kad tenka suktis iš padėties.“

Svarbiausia, kad visas bažnyčios „kūnas“, kaip vaizdžiai palygino klebonas, bus šiltai aprengtas, o vėliau, surinkus pakankamai lėšų, galima bus atlikti išorės ir vidaus sienų apdailą.

Išleista pusė milijono

Užpildžius sienas, tikimasi įrengti šildomas grindis, – suskaičiuota, kad šios kainuos apie 80 tūkst. Eur. Visas bažnyčios plotas yra apie 300 kv. m.

Vydmantų bažnyčios statyboms jau išleista per 0,5 mln. Eur. Statyba sudėtingomis sąlygomis, įskaitant ir pandemijos laiką, ir karą Ukrainoje, kai gerokai pakilo kainos, trunka septynerius metus.

Per tą laiką buvo sutvarkyti statyboms reikalingi dokumentai, leidimai, techniniai ir darbo projektai. Pakloti inžineriniai tinklai, išlieti bažnyčios ir klebonijos pamatai, nutiesti elektros tinklai. Baigta konstruoti bažnyčios pastato konstrukcinė dalis. Į bažnyčią yra sudėta per 25 t metalo, o 7 m aukščio kryžius pagamintas iš ypatingo, atsparaus pajūrio sąlygoms plieno. Viena pusė sijos sveria 1,2 t, jos apkaustytos 100 kg svorio metaliniais sutvirtinimais. iš viso yra sumontuota 18 sijų, vien joms panaudotų specifinių varžtų bendras svoris siekia apie 2 t.

Stato iš aukų

Bažnyčią Vydmantuose, darsyk pasidžiaugė klebonas, nuo pat statybos pradžios, kai jis prieš 7-eius metus čia buvo paskirtas tarnauti, stato patys žmonės. „Tie, kurie kaskart jai paaukoja po 10–20 Eur. Bažnyčia yra jų svajonė, siekis ir užsidegimas. Retsykiais geradariai perveda į sąskaitą ir stambias sumas – po 10 tūkst. Eur ir daugiau. Prisideda ir garsūs šalies žmonės: važiuodami prošal į Palangą sustoja, domisi, o paskui žinią apie statomą bažnyčią ir renkamas aukas perduoda draugams. Taigi prie mūsų bažnyčios prisideda visa Lietuva.“

Klebono dėkingumas žmonėms – beribis: „Man kartais labai graudu, kai aukotojų sąraše matau žmones, kurie gyvena labai kukliai, ir pinigėlį nutraukia nuo savo pensijos, žinau, kad ir maistą jie pirks pigiau, bet jiems labai svarbu prisidėti auka, matant kylančią bažnyčią.“

Kleboną ligi šiol stebina bičiulio, kurį vadina savo dešiniąja ranka Virginijaus Japerto, bažnyčios statybos komiteto pirmininko, išskirtinis entuziazmas: „Jis nuo ryto iki vakaro pievoj, prie statybų. Dirba be jokio atlygio. Netgi sergantį vos nuvarėme į lovą“, – atviravo K. Petravičius.

Kurs gintaro altorių

Prie šios bažnyčios statybos prisideda kas ir kuo gali, taip pat – ir pats klebonas: jis tapo paveikslus, kuria dainas, išleido 3 muzikinius albumus, ir išvien su moterų vokaliniu ansambliu, vadovaujamu Jolantos Japertienės, važinėja po Lietuvą rengdami koncertus. Klebonas pasidžiaugė, kad per pastarąsias gastroles jiems pavykę surinkti net 4 tūkst. Eur.

Beje, parapijos klebono iniciatyva Vydmantų bažnyčioje kuriamas ypatingas ir, kaip tikino jis, vienintelis pasaulyje gintarinis altorius, po gabalėlį suneštas ir suvežtas tūkstančių žmonių iš viso pasaulio. „Šiuo metu žmonių dovanoto gintaro turime bemaž 700 kilogramų. Pastačius bažnyčios pastatą, gintaras bus išlydytas ir iš jo pagamintas altoriaus aukos stalas, liudijantis pasaulio žmonių vienybę dėl bendro tikslo“, – su užsidegimu kalbėjo K. Petravičius.

Šiemet Kretingos rajono savivaldybė darbams taip pat skyrė 14,6 tūkst. Eur, dar 15 tūkst. Eur pažadėjo Telšių vyskupijos kurija, o 10 tūkst. Eur – bendrovė „Ignitis“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas