Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Medikai pagerbė amžinybėn iškeliavusius kolegas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Atmintis
  • 2023-10-31

Medikų bendruomenė – prie prieškario gydytojo Felikso Janušio kapo.

Kretingos rajono medikų bendruomenė turi gražią tradiciją – savo profesijos globėjo šventojo Luko dienos, kuri minima spalio 18-ąją, proga ir artėjant Vėlinėms – aplankyti amžinybėn iškeliavusių savo kolegų kapus.

Ši tradicija, pasak Lietuvos gydytojų sąjungos Kretingos skyriaus vadovės Laimos Valantiejienės, jų bendruomenėje gyvuoja nuo 2012-ųjų metų. Nemenkas būrys įvairių Kretingos rajono medicinos įstaigų gydytojų senbuvių – Ona Normanienė, Vilhelmina Daugėlienė, Tomas Brasas, Danutė ir Petras Navasaičiai, Regina Grykšienė, Rūta Pučkorienė, Alma Albužienė, Irena Narmontaitė, Birutė Ramonienė, Zofija Mikelskienė, Janina Sabaliauskienė, Daina Drakšienė, Virginija Liepienė iš Darbėnų ir kiti kasmet, nepaisant oro sąlygų, susiburia ir aplanko visas Kretingos rajono kapines – abejas senąsias, civilines ir Petrikaičių. „Pernai dar buvome nuvykę ir į Veiviržėnus, kur palaidotas buvęs ilgametis kolega Vytautas Karaliūnas, jo 10-ųjų mirties metinių proga“, – kalbėjo šios akcijos sumanytoja ir organizatorė L. Valantiejienė.

Įprastai, išklausę šv. Mišių, kuriose medikai meldžiasi kone už pusšimtį iškeliavusiųjų kolegų, jie patraukia į miesto kapines, ant kiekvieno aplankyto kapo uždega po žvakę ir pasidalija prisiminimais. Tačiau, užpraėjusį šeštadienį siaučiant darganai, atviravo L. Valantiejienė, medikai gana skubotai aplankė kapines, o pasidalinti prisiminimais ir sušilti prie arbatos susirinko į „Vienkiemio“ sodybą.

Iškeliavusiųjų ir amžino poilsio Kretingos kapinėse atgulusių kolegų būrys, pastebėjo medikai, kasmet vis gausėja: vien senosiose miesto kapinėse, kur grafų Tiškevičių koplyčia, jau palaidota 10, kitapus esančiose parapinėse kapinėse – 5 gydytojai, naujosiose civilinėse kapinėse, kiek akcijos dalyviams žinoma, taip pat 9 gydytojai.

Petrikaičių kapinėse prieš kelerius metus amžino poilsio atgulė gydytojas Augustinas Ignotas, į Salantų Gargždelės kapines – Nijolė Elijošaitienė.

Vėlinių laikotarpiu amžinybėn iškeliavusius medikus kolegos prisimena ir dalindamiesi prisiminimais.

L. Valantiejienė vardino aplankytų šviesaus atminimo kolegų pavardes: palaidotų senosiose kapinėse – prieškario gydytojo Felikso Janušio, Augustino Pauliaus, Silvos Stacevičienės, Vidos Katkienės, Stasės ir Jono Jazdauskų, Emilijos Pakutinskienės, Stasio Klėgerio ir Genovaitės Chmieliauskienės ir vos prieš pusantro mėnesio atgulusio Alvydo Zamulskio. Kapinėse priešingoje pusėje, kur Jurgio Pabrėžos koplyčia, atgulusiųjų – Romualdo Maciaus, Marytės Valančienės, Vandos Valančienės, Antaninos Dambrauskienės, Dalios Virkutytės – kapai.

Civilinėse kapinėse aplankyti buvusio Kretingos ligoninės vyriausiojo gydytojo Aloyzo Gagilo, pirmosios Kretingos pediatrės Aleksandros Krikščiūnienės, Alekso Balzarevičiaus, Petro Zakrio, Eulogijaus Motiejuičio, Marijos Tarvydaitės, Olgos Ganočkaitės, Danutės ir Edmundo Miščikų – kapai.

Paklausta, kaip kretingiškiai sumanė bendruomeniškai pagerbti kolegas, L. Valantiejienė atsakė, kad šią idėją ji parsivežė iš Gydytojų sąjungos tarybos posėdžio, besilankant Kauno klinikose, kur kunigas palaimino koplyčią, pasimeldė už iškeliavusius gydytojus. „Pagalvojau, kaip būtų gražu susiburti bent tokia proga. Ir mums šįkart bevaikštant po kapus, daktaras T. Brasas pasakė: kaip būtų gerai ir kitąmet susirinkti pabendrauti, tik kad mūsų būtų daugiau, o ne vis mažiau“, – vyresnės kartos atstovų bendrystės svarbą akcentavo pašnekovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas