Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Amanda Indrišiūnaitė – itin veikli ir aktyvi gimnazistė, kuri spėja ir mokslų vaisiais, ir savo pomėgiais, kurių netrūksta, pasimėgauti.

am, kad sektųsi mokslai, paslaptingos formulės nėra, – tereikia nuolat kruopščiai mokytis, skirti tam pakankamai laiko ir neieškoti būdų išsisukti. „Mokymasis nėra tradicinis pomėgis, bet man patinka mokytis“, – šypsojosi Pranciškonų gimnazijos devintos klasės mokinė Amanda Indrišiūnaitė, už pasiekimus neliekanti nepastebėta.

Smagu sužinoti naujų dalykų

Amanda – dažna įvairių konkursų, olimpiadų dalyvė, mat ji tikslingai mokosi ir siekia pademonstruoti savo žinias. Šiemet ji taip pat buvo viena mokinių, gavusių Juozo Giedraičio vardo Lietuvos moksleivių fondo stipendiją, teikiamą siekiant remti patriotišką ir katalikišką švietimą, skiriant lėšų Lietuvoje gyvenančių pavyzdingų moksleivių mokymuisi katalikiškose mokyklose ir gimnazijose. Tam, kad nusipelnytum šios stipendijos, reikėjo pademonstruoti savo įgūdžius rašant istorine tema.

Kaip pripažino gimnazistė, stropiai mokytis ją skatina ateities tikslai. „Stengiuosi dabar, kad ateityje, siekiant karjeros aukštumų, būčiau jau susikūrusi tvirtą pagrindą“, – sakė ji.

Ir čia pat atviravo, kad ją labiausiai domina tikslieji mokslai, pavyzdžiui, chemija. „O mano svajonių sritis, į kurią norėčiau pakliūti, – kardiologija“, – sakė mergina.

Amanda supranta, kad kruopščiai mokytis ir mielai tai daryti nėra įprasta tarp šiuolaikinių mokinių. Priešingai, dažnas siekia išvengti mokymosi, nes tingi ar nori kitaip leisti savo laisvalaikį, pavyzdžiui, panirti į žaidimus. „Mokymasis – netradicinis pomėgis, tačiau jis man patinka. Man labai patinka sužinoti ką nors naujo. Mokslai mane netgi nuramina. Prisėsti ir išmokti kokios nors pamokos teoriją man labai lengva, netgi smagu, tikiu, kad visi taip gali, reikia tik noro“, – patirtimi pasidalino mergina.

Mėgsta skaityti klasikinius kūrinius

Pasiteiravus, o ar belieka laiko kitoms veiklos, kai Amanada taip užsiėmusi mokslais, pašnekovė patikino, kad ir tam atrandanti laiko.

„Turiu įvairių veiklų po pamokų, kurios padeda man praplėsti savo žinias. Taip pat, žinoma, namų darbai ir papildomas mokymasis. Krūvis nėra mažas, tačiau nesėdžiu prie knygų per dienas“, – patikino Amanda.

Ji papasakojo, kad laisvalaikį mėgsta leisti gamtoje, vaikščioti po parkus ir stebėti gamtoje vykstančius procesus. „Beje, mėgstu skaityti, ypač linkstu į klasikinius literatūros kūrinius. Man taip pat patinka ir kai kurios meninės veiklos, kaip piešimas, dainavimas ar šokiai“, – vardijo gimnazistė.

Ji taip pat atranda laiko ir lavinti savo balsą. „Lankau chorą, nes labai patinka giedoti mišiose, dainuoti šventėse. Nuo pat mažens domina dainavimas“, – kalbėjo aktyvi mergina, patvirtindama, kad laiko visada gali pakakti visoms veikloms, tereikia nepristigti noro.

Marija KALNIŪTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas