Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingiškiui Donatui Domarkui teko patirti šoką, kai šį spalį jis gavo net kelis pranešimus dėl baudų po 350 Eur už neilgą maršrutą (iki 1 km) Kretingos miesto ribose, išvažiavus į magistralinį kelią Šiauliai–Palanga: vyras teigė ilgus metus nežinojęs, kad šis keliais apmokestintas, manęs, kad Susisiekimo ministerija padariusi išimtį kretingiškiams.

Ši problema kilo, kai Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) magistraliniame kelyje Šiauliai–Palanga, prie „Viados“ degalinės, įrengė modernų radarą, fiksuojantį pažeidimus ir nustatantį, ar sunkiasvorę transporto priemonę vairuojantis asmuo susimokėjęs Kelių naudotojo mokestį. „Pajūrio naujienos“ domėjosi šia tema, redakcija buvo išsiuntusi paklausimą ir LAKD atstovams, kad ši institucija išaiškintų tvarką, ar ir kertant magistralinį kelią privaloma susimokėti Kelių naudotojo mokestį, ar yra tam tikrų išlygų.

„Pajūrio naujienų“ redakcija gavo išsamų LAKD Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus vadovės Jolitos Orentaitės paaiškinimą: „Valstybinės reikšmės mokamų kelių ruožai yra nurodyti Kelių naudotojo mokesčio dydžių ir šio mokesčio mokėjimo, administravimo ir priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto 2005 m. balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 477 „Dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo įgyvendinimo“ (toliau – Aprašas) 6 punkte. Vadovaujantis šio punkto 6.11. papunkčiu, visas magistralinis kelias A11 Šiauliai–Palanga yra apmokestintas nuo 2,65 km iki 146,52 km.

Vadovaujantis Aprašo 7 punktu, Kelių naudotojo mokestis netaikomas, jeigu mokama kelio dalis naudojama kaip apylanka, kuri pažymėta specialiais ženklais, taip pat kertamas mokamas kelias, žiedinėse sankryžose. Jeigu dėl nustatytos eismo tvarkos (kelio atitvarų, skiriamosios juostos ar kitko) nėra galimybės kirsti mokamo kelio stačiu kampu kelių sankryžoje arba pasukti iš vieno nemokamo kelio į kitą nemokamą kelią ir taip priverstinai įvažiuojama į mokamą kelią, važiuoti mokama kelio dalimi nesumokėjus Kelių naudotojo mokesčio leidžiama iki artimiausios apsisukimo vietos.

Išnagrinėję situaciją žemėlapyje, matome, kad, važiuojant iš Kretingsodžio Sodžiaus g., yra galimybė kirsti magistralinį kelią A11 stačiu kampu. Jeigu asmuo, kuris kreipėsi į redakciją, tik kerta magistralinį kelią A11 stačiu kampu, jam yra taikomos Aprašo 7 punkto nuostatos ir nėra reikalaujama mokėti Kelių naudotojo mokesčio. Akcentuotina tai, kad tuo atveju, jeigu asmuo įvažiuoja į magistralinį kelią A11 ir juo važiuoja iki kitos sankryžos, Kelių naudotojo mokestis yra taikomas.

LAKD, vadovaujantis 2005 m. balandžio 21 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo Nr. 477 „Dėl Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo įgyvendinimo“ 2.4 papunkčiu, paskirta organizuoti Kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo registravimą Valstybinės reikšmės kelių eismo informacinėje sistemoje, tačiau nėra atsakinga už Kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo kontrolės vykdymą.

Kontroliuoti, ar kelių naudotojai yra sumokėję Kelių naudotojo mokestį, paskirtos policijos įstaigos, Lietuvos Respublikos muitinė ir Lietuvos transporto saugos administracija. Sprendimas netaikyti administracinių nuobaudų už važiavimą nesumokėjus Kelių naudotojo mokesčio magistraliniame kelyje A11 Šiauliai–Palanga nėra Kelių direkcijos kompetencija.

Atsižvelgus į aukščiau išdėstytą informaciją, kelių naudotojas turėtų įsivertinti, ar jam taikoma Aprašo 7 papunkčio išimtis, ir tuo atveju, jeigu taip yra, kreiptis į jį nubaudusią instituciją.

Pažymėtina, kad Lietuvos Respublikos kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad N1–N3 ir M2–M3 kategorijos transporto priemonių ar jų junginių valdytojai moka Kelių naudotojo mokestį už naudojimąsi magistraliniais keliais. Šio įstatymo tikslas – kaupti ir naudoti lėšas automobilių kelių tinklui plėsti ir užtikrinti, kad šis tinklas veiktų, o įmokos surinktos sumokėjus kelių naudojo mokestį yra svarus indėlis užtikrinant reikiamą kelių finansavimą.“

Kretingiškiai taip pat piktinosi dėl darbo dienomis, šįkart – spalio 16-ąją, pirmadienį, neveikusio šviesoforo kelių Šiauliai–Palanga–Darbėnai– Klaipėdos g. sankirtoje. Paprašius paaiškinti, kodėl taip yra, J. Orentaitė atsakė: „Tą savaitgalį buvo užfiksuotas A11 kelyje esančio šviesoforų posto gedimas. Sankryžos šviesoforai persijungė į mirksinčio geltono signalo režimą. Spalio 16-ąją AB „Kelių priežiūra“ atstovai nuvyko į vietą išsiaiškinti gedimo priežastį. Paaiškėjo, kad sutriko šviesoforais reguliuojamos sankryžos valdiklio elektroninio valdymo sistema. Gedimas buvo pašalintas, šviesoforų veikimas atstatytas tą pačią dieną.“

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas