Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės taryba delegavo savo atstovus į Kretingos ir Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejų tarybas Vilių Adomaitį ir Mindaugą Černeckį.

Pretendentų į muziejų tarybas buvo daugiau, iš kelių politinių partijų, bet Tarybos balsų dauguma lėmė šiuos atstovus, kurie priklauso politiniams komitetams „Už šviesią Kretingą“ ir Kretingos kraštas.

Opozicijos lyderė Violeta Turauskaitė Kretingos muziejaus taryboje pasigedo buvusios ilgametės muziejaus direktorės Vidos Kanapkienės. „Vida Kanapkienė prisidėtų savo patirtimi prie muziejaus klestėjimo“, – tarė ji. Meras Antanas Kalnius akcentavo, kad Savivaldybės taryba į Kretingos muziejaus tarybą deleguoti gali tik vieną narį. „Kreipiuosi į muziejaus vadovą, siūlydamas pasvarstyti dėl buvusios direktorės pakvietimo į muziejaus tarybą“, – tarė meras.

Muziejų tarybos padeda muziejų vadovams užtikrinti efektyvią muziejų veiklą – svarsto muziejų strateginius, metinius planus, veiklos ataskaitas, teikia siūlymus dėl projektų, jų finansavimo, įstaigos darbuotojų struktūros, jų kompetencijų, kvalifikacijos kėlimo. Muziejų tarybų kadencija yra 2 metai. Kretingos muziejaus tarybą sudaroma iš 7 narių, du narius išrenka muziejaus darbuotojų visuotinis susirinkimas, 3 pasiūlo muziejaus administracija, vieną deleguoja Savivaldybės taryba.

Muziejaus tarybai priklauso ir muziejaus direktorius.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus taryba sudaroma tokiu pat principu, tik iš 5 narių. V. Turauskaitė buvo suabejojusi dėl M. Černeckio pasirengimo dirbti šio muziejaus taryboje, tačiau po M. Černeckio pasisakymo apie muziejaus iššūkius, jo delegavimui pritarė.

M. Černeckis teigė, kad Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus yra primirštas, kad Savivaldybė turėtų skirti daugiau lėšų jo aplinkai sutvarkyti. „Nėra įėjimo, kur bilietų kasa ženklų. Muziejaus direktorė neturėtų dirbti ir valytoja, reikia peržiūrėti etatus, svarstyti galimybę šį muziejų prijungti prie Kretingos muziejaus“, – kalbėjo M. Černeckis.

V. Turauskaitė priminė, kad 2022 m. pabaigoje Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus administracija merui įteikė prašymą dėl naujų etatų. „Tas raštas dėl etatų nugulė į stalčių“, – piktinosi ji. A. Kalnius patikino, kad etatų klausimą svarstys, kai bus paskirtas naujas muziejaus direktorius.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus giminės muziejaus puoselėtoja, po vyro Algirdo Čėsnos mirties, buvusio ilgamečio muziejaus vadovo, perėmusi vadovavimą Violeta Čėsnienė šiandieną muziejui vadovauja laikinai, nes baigėsi jos, kaip muziejaus direktorės, kadencija. Savivaldybės skelbti 2 konkursai muziejaus direktoriaus pareigoms eiti neįvyko, nes neatsirado norinčių. V. Čėsnienė laikinai vadovauti muziejui gali iki 2024 metų liepos. Reikalaujama, kad pretendentas į muziejaus direktoriaus pareigas turėtų akademinį kvalifikacinį magistro laipsnį, yra ir kitų – specifinių – reikalavimų.

Seimas 2026 metus yra paskelbęs Žemaičių vyskupo Motiejaus Valančiaus metais.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas