Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos viceprezidentė kretingiškė Auksė Antulienė (trečioje eilėje viduryje) per susitikimą Reikjavike prie Islandijos nacionalinio teatro kartu su kolegomis iš 9 užsienio valstybių

Lietuvos mėgėjų teatrų sąjungos viceprezidentė, Kretingos rajono kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ vyriausioji režisierė Auksė Antulienė, atstovaujanti mūsų šaliai tarptautiniame Šiaurės Europos mėgėjų teatrų aljanse (NEATA), sugrįžo iš Reikjavike Islandijoje įvykusio metinio būsimų projektų aptarimo: į Kretingą ji parvežė džiugią žinią – būtent mūsų mieste 2025-ųjų gegužę bus surengtas Tarptautinis vaikų ir jaunimo teatro festivalis.

Pasak A. Antulienės, NEATA aljanso, vienijančios 9 šalis – be 3 Baltijos šalių, dar Islandiją, Norvegiją, Švediją, Suomiją, Daniją ir Farerų salas, atstovai susirenka kasmet vis kitoje šalyje, kad aptartų būsimus darbus ir artimiausius festivalius, laboratorijas, spektaklius – tiek suaugusiųjų, tiek vaikų ir jaunimo grupėse, ir pradeda jiems ruoštis: rengia paraiškas projektams, numato datas.

„Šiandieną su dideliu džiaugsmu jau galiu pasakyti, kad Tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis įvyks būtent Kretingoje. Ilgai to siekiau ir jau išvykdama turėjau garantą, kad susitelksime visi – į Reikjaviką vykau turėdama Savivaldybės palaikymą, kad galėčiau konkrečiai kalbėti ir būčiau tvirta siūlydama. Užsienio kolektyvams per tuos pusantrų metų teks ieškotis lėšų kelionei, parengti repertuarą“, – apie svarbų renginį mūsų mieste kalbėjo A. Antulienė.

Jos žodžiais, 2025-aisiais Lietuva minės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ąsiais gimimo metines, todėl daug renginių ta proga įvyks visoje šalyje, bus siekiama populiarinti šio didžio kūrėjo darbus. Todėl ji pasirinko lietuvių kultūros sklaidą per M. K. Čiurlionio kūrybą. „Kalbėjau Reikjavike apie M. K. Čiurlionį, siūliau inspiracijas, susijusias su jo muzika, daile. Iš pradžių buvo taip, kad kai kurie užsienio kolegos, išgirdę, kad siūlau atsigręžti ir interpretuoti tai, kas sukurta prieš 150 metų, nustebo, pradėjo naršyti internete. To, ką pamatė ir išgirdo, buvo sužavėti, sakė – kokį tautos genijų turite“, – apie kolegas sudominusią festivalio temą kalbėjo kretingiškė režisierė.

A. Antulienė pasidžiaugė, kad vienas jos pasiūlytų projektų jau įgyja pagreitį: „Kadangi dirbu su vaikais ir jaunimu, prieš 2-jus metus pavyko įtikinti, kad NEATA skirtų dėmesio ir jauniems žmonėms – Suomija šį rudenį pradės, o Lietuva nuo 2025-ųjų perims platų renginių ciklą jaunimui. Jaunimas kuria spektaklius, rengia įvairias laboratorijas, dalijasi“, – kalbėjo Auksė. Šioje veikloje taip pat dalyvauja ir A. Antulienės sūnus aktorius scenografas Eimantas Antulis.

Režisierės žodžiais, NEATA festivaliai yra svarus teatrinio gyvenimo, o ir viso Šiaurės Europos ir Baltijos šalių regiono kultūros reiškinys: kas dvejus metus rotacijos būdu šie festivaliai rengiami vis kitoje šalyje-narėje: 2000-aisiais pirmąkart suaugusiųjų festivalis įvyko Lietuvoje, apsukus ratą – Lietuvoje vėlgi įvyko 2018-aisiais, dabar turėtų įvykti 2036 m. Tačiau Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis Lietuvoje, ir būtent tam pasirinkta Kretinga, įvyks 2025-aisiaisis.

Lietuva yra NEATA narė nuo pat jos įsikūrimo Norvegijoje 1998 metais.

Iš kiekvienos valstybės į Kretingą atvyks bent po dalyvį. „Jeigu pasisektų šis renginys, pradėčiau svajoti ir apie Pasaulio mėgėjų teatrų festivalį 2027-aisiais“, – sakė režisierė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas