Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Martyno Vilucko (antras iš kairės) treniruojamos futbolininkės, kurios Moterų regiono lygoje varžėsi kartu su SK „Jakai“ sportininkėmis, tapo III v. laimėtojomis.

Kretingos futbolo akademijos (FA) auklėtinės Martyno Vilucko treniruojamos mergaitės sėkmingai finišavo dviejose – Moterų futbolo regioninėje lygoje ir Lietuvos mergaičių U-13 futbolo čempionato Vakarų-Šiaurės – zonos varžybose. Mergaičių treneris pripažino: „Iškelti tikslai pranoko mūsų lūkesčius.“

Moterų regioninės lygos pirmenybėse, taip pat ir finalinėse rungtynėse Kretingos FA „Minija“ mergaitės dalyvavo junginėje komandoje kartu su „Jakų“ komanda. „Taip atsitiko, kad baigiantis lygos susitikimams, toje komandoje iš 10 žaidėjų 9-ios buvo mūsų akademijos auklėtinės – dalis „Jakų“ merginų nuėjo į Klaipėdos „Neptūną“, kurį mums pavyko aplenkti“, – savo auklėtinių pasiekimais džiaugėsi M. Viluckas.

Kadangi FA „Minija“ merginos treniruojasi gana trumpą laiką, jos nelabai gali startuoti oficialiose varžybose – trūksta ir žaidėjų, ir treniruočių bei žaidybinės patirties. „Pasirinkome kelią tapti jungtinės komandos nariais, ir toks sprendimas pasiteisino – mergaitės ne tik įgijo žaidybinės patirties, bet ir iškovojo III v. laimėtojų titulą, medalius, kas tikrai pranoko prieš sezono pradžią keliamus tikslus“, – M. Viluckas neabejojo, kad tai – tikrai geras rezultatas, ypač žinant, kad kretingiškės kartu SK „Jakai“ sportininkėmis pranoko tokią Klaipėdos komandą, kaip „karys“, kuriame sportuoja fiziškai stiprios merginos kariūnės. Beje, finalą su „Kario“ ekipa „FA „Minija“-SK „Jakai“ laimėjo 1:0, ir vienintelį įvartį į varžovių vartus pasiuntė mūsiškė Meda Jocytė. Be jo, komandos, tuo pačiu ir Kretingos garbę futbolo aikštėje gynė Radvilė Pauliukaitė, Karolina Lukošiūtė, Natalija Vitkutė, Ana Tkhir, Patricija Grabliauskytė, Andrėja Pucaitė, Viltė Pilibaitytė, vartininkė, pripažinta geriausia komandos žaidėja, Austėja Beniušytė, vartininkė, pripažinta geriausia komandos žaidėja.

Kokie gi tolimesni šios komandos planai?

Trenerio M. Vilucko teigimu, visų pirma merginos rengiasi prasidėsiančiam salės futbolo sezonui – lapkritis yra paskutinis mėnuo, kai žaidžia lauko aikštėse. „Pasistengsime dalyvauti visuose merginoms futbolininkėms rengiamuose turnyruose. Jų nėra daug, tad teks išnaudoti visas galimybes. Regiono lyga ir rezultatas parodė, kad mūsų akademijos mergaitės yra pajėgios rungtyniauti, varžytis su moterimis, iškovota III vieta yra geras impulsas gausinti komandą, kviesti norinčias sportuoti moteris, o tokių, matau, Kretingoje tikrai yra. Vienos auklėtinės mama jau dalyvauja mūsų treniruotėse, tad laukčiau ir kitų sportiškų moterų, merginų, kurios nori save išbandyti futbolo aikštėje“, – kalbėjo M. Viluckas.

Jaunosios futbolininkės kartu su treneriu kuria savas komandą telkiančias tradicijas. Viena jų – prie bendro stalo suvalgyti picą.

Jį gerai nuteikė ir FA „Minija“ futbolininkės, sėkmingai užbaigusios I rato susitikimus Lietuvos mergaičių U-13 futbolo čempionate, kuriame kretingiškės užėmė I v.

„Kaip seksis toliau, nežinome, tačiau džiaugiuosi, kad norinčių žaisti futbolą mergaičių grupė pildosi, laukiame ir naujų narių“, – M. Viluckas vylėsi, kad jo auklėtinėms gerai seksis ir pavasarį startuosiančiuose čempionato II rato susitikimuose.

Lietuvos mergaičių, gimusių 2011 m. ir jaunesnių, futbolo čempionate dalyvauja 20 šalies komandų, kurios perpus suskirstytos į dvi – Vakarų-Šiaurės ir Pietų-Rytų – zonas. Per I ratą kretingiškės sužaidė 9 susitikimus, per kuriuos iškovojo 7 pergales ir 2 sužaidė lygiosiomis. Po I rato kretingiškės yra lyderės – užima I turnyrinės lentelės poziciją.

Treneris nedetalizavo mergaičių komandos pasiektų rezultatų kiekvienose rungtynėse: „Manau, kad mums svarbu buvo pirminis tikslas – būti bent per turnyrinės lentelės vidurį, tačiau, pasirodo, galime siekti ir geresnio rezultato.“ Spalio 29 d. Kretingoje rengiamas mergaičių futbolo turnyras, kuriame startuos ir Kretingos futbolininkės, ir turnyro viešnios – tikimasi, kad rungtyniauti susirinks ne mažiau kaip 10 šalies komandų.

„Man malonu dirbti su šia komanda, kuri nuolat pildosi – smagu matyti, kad Kretingoje yra norinčių sportuoti, turinčių gero potencialo mergaičių. O ir dabartinė komanda dega noru dirbti, laimėti, kas tikrai džiugina ir nuteikia produktyvioms treniruotėms“, – kalbėjo M. Viluckas, kuris prisipažino, kad jam, kaip treneriui, pavyko išspręsti vieną pagrindinių užduočių – kiekvienos mergaitės savąjį „aš“ sutelkti bendram tikslui. „Šiandien esame komanda, kuriame savas tradicijas ir buvo gera stebėti savo auklėtinių rungtynes su Kauno „Žalgiriu“, kurį nukovėme 1:0, kai komandai nereikia nieko sakyti ar nurodinėti“, – komandos pasirodymą apibendrino treneris.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas