Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Atšvaitus Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė (dešinėje), pareigūnė Gitana Macienė išdalino ir moksleiviams, ir praeiviams.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro administracija praėjusią savaitę ties magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga, Sodžiaus ir Pasieniečių gatvių sankryža surengė atšvaitų dalinimo akciją, kuria siekė atkreipti dėmesį į problemą – nesaugią sankryžą, kurią kirsti pėstiesiems yra nemenkas iššūkis.

Tądien buvo išdalinta apie 200 atšvaitų. „Visiems – ir mūsų, profesinio mokymo centro Kretingos filialo, mokiniams, ir praeiviams kartu su Kretingos policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnėmis Gitana Maciene, Rūta Šiaulyte akcentavome šios priemonės svarbą, paaiškinome, kodėl būtina nešioti atšvaitą. Nustebino tai, kad prie mūsų stojo ir automobiliai, kurių vairuotojai prašė atšvaitų. Pasvarstėme, kad gal išties per mažai informacijos, kur patogiai galima įsigyti atšvaitų“, – kalbėjo Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.

Dėl įsisenėjusios saugaus eismo problemos ties sankryža, šalia kurios yra įsikūręs Kretingos filialas ir kuriame šiuos mokslo metus pradėjo 500 mokinių bei dirba 68 darbuotojai, ji kreipėsi į Kretingos rajono savivaldybės merą Antaną Kalnių, kad dėl mokinių ir mokytojų, kitų darbuotojų, Kretingsodžio kaimo gyventojų saugumo būtų priimti tinkami sprendimai kelio ir sankryžos infrastruktūrai pagerinti, kadangi esami trūkumai gali nulemti ne tik pavienius eismo įvykius, bet ir nebepataisomas nelaimes. „Norėtume, kad Kretingos rajono savivaldybės administracija pateiktų išsamų

Sankryža ties magistraliniu A11 keliu Šiauliai–Palanga yra nesaugi, ypač tamsiuoju paros laiku.

Eismo saugumo komisijos atsakymą, ką artimiausiu metu planuojama atlikti, kad pėstieji, einantys šalia magistralinio kelio ar kirsdami neapšviestą pėsčiųjų perėją, jaustųsi saugūs“, – rašoma profesinio mokymo centro rašte. Jame paaiškinta, kad asmenys, vykstantys autobusu, neturi galimybės saugiai pasiekti galutinio kelionės tikslo, nes nuo autobusų stotelės nėra įrengto pėsčiųjų tako, tad žiemą iš autobuso išlipę mokiniai ar mokytojai iki mokymo įstaigos eina važiuojamąja kelio dalimi, kadangi kelio pakraštys dažnai būna šlapias ar žiemą užverstas sniegu. Įrengtos perėjos šiame kelio ruože neapšviestos, todėl tamsiuoju paros laiku, ypač lyjant ar sningant, pėstieji vėlgi neapsaugoti nuo nelaimių kelyje, o prie autobusų sustojimo vietos Pasieniečių g. pėsčiųjų perėjos išvis nėra, sankryža neapšviesta.

Į šį profesinio mokymo centro raštą Kretingos rajono savivaldybės meras atsakė, kad „Savivaldybė mato būtinumą spręsti rašte keliamus klausimus, susijusius su eismo saugumu minėtuose valstybinės reikšmės keliuose. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad valstybinės reikšmės keliai patikėjimo teise valdomi AB Lietuvos automobilių kelių direkcija, (...) persiunčiame Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro raštą pagal kompetenciją nagrinėti Kelių direkcijai. Prašome įvertinti rašte iškeltas problemas ir atsakyti pareiškėjui.“

„Žinoma, kad mūsų netenkina tokia rajono Savivaldybės administracijos pozicija – problemą turėtume spręsti kartu“, – teigė dr. D. Martišauskienė. Jos pastebėjimu, problema dėl eismo saugumo anksčiau ar vėliau turės būti išspręsta, nes kalbama apie pakankamai gausios bendruomenės narių saugumą. „Jai spręsti telksime savas pajėgas – kreipsimės tiesiogiai į Kelių direkciją ir tikimės, kad mus išgirs“, – vylėsi profesinio mokymo centro vadovė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas