Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vakar ir praėjusį penktadienį rusakalbių anoniminių gąsdintojų elektroniniai laiškai pasiekė ir mūsų rajono mokyklas, jose laikinai buvo nutrauktos pamokos. Anoniminius elektroninius laiškus apie padėtus sprogmenis gavo Darbėnų, Jurgio Pabrėžos universitetinė, Pranciškonų, Vydmantų gimnazijos; Simono Daukanto, Marijono Daujoto progimnazijos; Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokykla-daugiafunkcis centras; Kurmaičių pradinė, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokyklos, lopšeliai-darželiai „Ąžuoliukas“, „Žilvitis“.

Kretingos rajono Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė informavo, kad, gavus tokius gąsdinančius laiškus apie mokyklose padėtus sprogmenis, kurie turėtų suveikti 12.10 val., penktadienį buvo informuoti policijos pareigūnai, kurie atvykę apžiūrėjo patalpas, patikrino praėjimus. Tuomet pedagogų ir mokinių bendruomenė buvo paraginta nepasiduoti provokacijoms ir nepanikuoti, ko būtent ir siekia anonimai.

Policijos departamentui pradėjus tyrimą, vakar buvo gautas nurodymas pagal bendrą algoritmą anonimų nurodytos valandos bėgyje apleisti patalpas – išvesti vaikus iš mokyklos, o po to sugrįžti ir tęsti darbą.

„Tokie gąsdinimai sutrikdo ir darbinę, ir psichologinę atmosferą. Visi esame žmonės su savo emocijomis: vieni reaguoja jautriau, kiti santūriau. Tačiau sėti paniką netikslinga. Kai toks neramus laikas, galime „pasimatuoti“, kiek gebame koncentruotai ir logiškai mąstyti ir veikti, kaip prireikus esame pasirengę ramiai evakuotis. Būtent tokiose situacijose ir turėtume išmokti pamokas“, – įsitikinusi A. Burbienė.

Kiek tęsis ši anoniminė bauginimo akcija, vedėjos žodžiais, nėra žinoma nė Valstybės saugumo departamentui, tačiau neabejotinai tai kelia įtampą mokyklose ir visuomenėje.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas