Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sutartį pasirašė dr. Dalia Martišauskienė ir Juozas Maksvytis.

Trečiadienį Kretingoje buvo pasirašyta Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro ir uždarosios akcinės bendrovės „Terekas“ bendradarbiavimo sutartis.

Sutartį pasirašė Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė ir UAB „Terekas“ generalinis direktorius Juozas Maksvytis.

Sutartimi mokymo centras įsipareigojo supažindinti įmonės darbuotojus su Automatinių sistemų eksploatavimo mechaniko moduline profesinio mokymo ir kitomis inžinerijos srities programomis, teikti konsultacijas apie pameistrystės mokymosi formą, siųsti į bendrovę „Terekas“ praktiniam mokymui besimokančius mokinius pagal formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo programas inžinerijos srityje, vykdyti ir kitas veiklas, atitinkančias abiejų šalių veiklos pobūdį.

„Mokymo centras kasmet pasirašo nuo 30 iki 40 ir daugiau bendradarbiavimo sutarčių su Klaipėdos miesto, kitų regiono vietovių įmonėmis, įstaigomis. Bendradarbiavimas stiprina įvairių profesijų darbuotojų rengimą, padeda koreguoti mokymo programas. Gamybininkus kviečiame įsijungti į mokymo procesą ir pačioje mokykloje, išklausius 40 val. pedagogikos kursą“, – kalbėjo dr. D. Martišauskienė. Bendradarbiavimo sutartis Kretingoje mokymo centras yra sudaręs su įmone „Dendrėja“, Kretingos dienos veiklos centru, autoservisu „Smagratis“, „Kretingos autobusu parku“.

Automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko modulinė profesinio mokymo programa Vakarų Lietuvos regione įdiegta vieninteliame Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filiale. „Automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko modulinė profesinio mokymo programa mūsų centro filiale Kretingoje dėstoma jau trečius mokslo metus. Šiemet išleisime pirmąją šių specialistų laidą. Mokymo procese teoriją deriname su praktika ir dalis šios programos moksleivių praktiką atlieka bendrovėje „Terekas“. „Terekas“ – stipri, inovatyvi įmonė, gaminanti universalias PET taros pūtimo mašinas ir jas parduodanti pasaulio rinkose motyvuoja jaunus žmones siekti praktinių ir teorinių žinių, tapti gerais specialistais“, – kalbėjo D. Martišauskienė.

„Čia kaip namo statyboje: jei jūs pamatus gerus paklosite, mes namą pastatysime“, – apie mokyklos ir įmonės bendradarbiavimo svarbą rengiant jaunus specialistus kalbėjo Juozas Maksvytis. Įmonės vadovas akcentavo, kad praktiką „Tereke“ atliekantys moksleiviai turi galimybių baigę mokslus įsidarbinti įmonėje. „Išmokę ir anglų kalbą, turi perspektyvą dirbti užsienyje, teikti serviso paslaugas aptarnaujant mūsų „Flex Blow“ mašinas įvairiose pasaulio šalyse“, – sakė jis.

Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė pasakojo, kaip nustebino partnerius iš užsienio šalių, su kuriais kartu vykdo „Erasmus“ programos projektus. „Atvežėme juos į „Tereką“, ir jie pamatė, kad tai moderni PET taros, jos mašinų gamybos technologijų įmonė. Prieš vykdami buvo pasižiūrėję žemėlapyje, kad Kretinga kažkoks kaimas, ne didmiestis, ir čia rasti tokią įmonę nesitikėjo, – sakė ji. J. Petraitienė akcentavo, kad „Terekas“ yra ir socialiai atsakinga įmonė. „Mums ir sriubos davė“, – pasidalijo ji „Tereke“ praktiką atliekančių moksleivių atsiliepimais. J. Maksvytis pasvarstė, kad „Tereko“ inžinieriai savo žiniomis taip pat galėtų su moksleiviais pasidalinti mokymo centro Kretingos filiale. „Yra pas mus jaunų inžinierių, pakalbėjus, manau, sutiktų parodyti, kaip šiandieną tos naujovės kuriamos, daromos, tai irgi motyvuotų moksleivius gilintis į pasirinktą profesiją, gal ir siekti aukštesnės inžinieriaus pozicijos. Nebus inžinierių – nebus pažangos“, – kalbėjo J. Maksvytis, atkreipęs dėmesį, kad „Terekas“ šiemet sutarė su Kretingos rajono savivaldybe dėl inžinerinių klasių rajono mokyklose steigimo.

D. Martišauskienė akcentavo, kad profesinis mokymas yra orientuotas į praktines žinias, jos mokyme sudaro apie 70 proc., teorija – apie 30 proc. Ir baigę universitetus vis dažniau ateina į profesines mokyklas tam, kad įgytų praktinių žinių. „Profesinį mokymą renkasi ir brandesnio amžiaus žmonės, jų į mokyklas ateina ir iš Užimtumo tarnybos. „Vyresni žmonės renkasi mokymo modulį jau žinodami, kokios profesijos įgūdžių, žinių jiems reikia, jie būna ir labai motyvuoti“, – kalbėjo D. Martišauskienė, kviesdama ir jaunimą, ir vyresnius ieškant profesinio kelio apsilankyti Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centre, kuriame šiandieną galima įsigyti per 20 profesijų.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas