Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žaliąsias vėliavas iš visuomeninės organizacijos Lietuvos žaliųjų judėjimas atsiėmė mokyklų gamtosauginių komitetų atstovai. Renginį vedė Darbėnų gimnazijos direktorės pavaduotoja Dalia Bružienė (pirma iš dešinės).

Trys mūsų rajono ugdymo įstaigos Gamtosauginių mokyklų programos dalyvės – Darbėnų gimnazija, Salantų gimnazija ir Marijono Daujoto progimnazija – buvo apdovanotos Žaliosiomis vėliavomis. Jas mokyklų atstovams įteikė visuomeninės organizacijos Lietuvos žaliųjų judėjimas pirmininkas Renaldas Rimavičius.

Jis, teikdamas sertifikatus ir Žaliąsias vėliavas už praėjusių metų pasiekimus, pasidžiaugė visų trijų ugdymo įstaigų aktyvumu, plėtojant gamtosauginius taip vadinamus žaliuosius projektus. „Smagu matyti jus aktyvius ir „žaliuojančius“, – teigė jis.

Darbėnų gimnazijos kieme, kur ir įvyko vėliavų įteikimo iškilmės, Žalioji vėliava suplevėsavo 3-ią kartą, Salantų gimnazijoje, kuri yra Gamtosauginių mokyklų programos vedlė mūsų rajone, – 16-ą kartą, o Marijono Daujoto progimnazijoje – 8-ą kartą.

Vėliavų įteikimo šventė – tai dar viena galimybė mokykloms parodyti, ką jos yra nuveikusios dėl gamtosaugos, kokių priemonių, akcijų mokyklų vadovai kartu mokytojais ir mokiniais imasi, kad gyventume tvariau, švariau ir tvarkingiau, kad ne tik dabarties, bet ir ateities kartos kvėpuotų tyru oru, džiaugtųsi žaliuojančia aplinka ir čiulbančiais paukščiais. Svarbiausia, kad gamtosauginės programos mokyklose sutelkia visą bendruomenę, nuo mažiausio iki didžiausio.

„Mūsų gimnazijoje jau nebe mokytojai, o patys mokiniai yra programos vykdytojai, idėjų sumanytojai, įvairių gamtosauginių akcijų iniciatoriai. Mes, mokytojai, esame tik pagalbininkai, galintys patarti ir padėti mokiniams“, – teigė Darbėnų gimnazijos direktorės pavaduotoja Dalia Bružienė, teigiamai įvertinusi gimnazijos gamtosauginio komiteto darbą, veiklą ir Žaliosios vėliavos įteikimo džiaugsmu pasidalinti pakvietusi mokytojus Mariją Černauskienę, Indrę Goriunovą, Dalią Raišienę, Vilmą Preibienę, Kristiną Vaicekauskienę, Rolandą Juknevičių, Rūtą Trakienę, aktyviai dalyvavusius ir mokiniams padėjusius jų gamtosauginiuose sumanymuose.

Šventinės popietės dalyvius pasveikinusi Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė, įvertinusi nuveiktus darbus, taip pat pagyrė komitetą ir akcentavo vis gražėjančią mokyklos, jos prieigų aplinką. „Matyti, kad jau sugebame nebešiukšlinti, kad mokame rūšiuoti buitines atliekas ir kad apskritai gebame nuveikti daug gražių gamtosauginių darbų“, – kalbėjo mokyklos vadovė, pasidžiaugusi sėkmingu bendradarbiavimu su Darbėnų seniūnija ir seniūnu Alvydu Poškiu, Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Darbėnų girininkijos girininku Egidijumi Japertu, kitais gamtosauginių iniciatyvų partneriais.

Žalioji vėliava Darbėnų gimnazijos kieme suplevėsavo trečią kartą.

Kad gamtosauginis komitetas geba dirbti savarankiškai ir kad mokytojai yra tik mokinių pagalbininkai, vykdant įvairias gamtosaugines veiklas, patvirtino ir Salantų gimnazijos biologijos mokytoja Rasa Bumblienė, atlydėjusi gimnazijos gamtosauginio komiteto narius. Viena jų trečiokė gimnazistė Vidmantė Petrulevičiūtė, komiteto veikloje dalyvaujanti nuo šeštos klasės, tvirtino, kad mokiniams patinka tobulėti skatinančios gamtosauginės programos. „Praėjusiais metais daug dėmesio skyrėme tvarumui, šiemet norėtųsi daugiau kalbėti apie vis didėjantį vartojimą, tad į mokyklos bendruomenę kreipsimės su iniciatyva, skirta vartojimui mažinti, domina mus ir Baltijos jūros ekologijos idėjos. Apskritai, nesinori užsidaryti vien tik savo mokykloje – gamtosauginėmis temomis norime kalbėti globaliai, viso pasaulio mastu“, – tvirtino gimnazistė ir jos bičiulės gimnazijos gamtosauginio komiteto narės kartu su mokytoja R. Bumbliene.

Marijono Daujoto progimnazijos geografijos mokytoja gamtosauginio komiteto vadovė Agnė Viskontienė paaiškino, kad mokyklos gamtosauginis komitetas dirba šiek tiek kitokiu principu ir vienija mokinius, tėvus, mokytojus, darbuotojus. „Glaudžiai bendradarbiaujame su Kretingos muziejaus Gamtos skyriumi ir jo vedėja Jurgita Terteliene, su Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio specialiste Gražina Baniene“, – A. Viskontienė sakė, kad mokykloje aktyviai veikia Esmiraldos Butrimaitės vadovaujamas jaunųjų daujotukų būrelis, pradinių klasių mokytoja Rasa Zulumskytė-Trumpenskienė gamtosauginėms veikloms telkia pradinukus, daug prisideda ir kiti mokytojai, net ir nebūdami gamtosauginio komiteto nariai. A. Viskontienės žodžiais, gamtosauginės veiklos gana intensyviai integruojamos į įvairių disciplinų pamokas ir mokykla savo žaliąja kryptimi stengiasi pateisinti savo vardą.

Visuomeninės organizacijos Lietuvos žaliųjų judėjimas kuruojama Gamtosauginės mokyklos programa yra vykdoma Aplinkosauginio švietimo fondo (FEE) ir pripažinta tarptautiniu mastu. Naudojant Septynių žingsnių metodiką ir „visos įstaigos“ principą, įstaigos bendruomenė įsitraukia į praktinį, aktyvų mokymąsi, skatinant teigiamus aplinkosauginius pokyčius tiek įstaigoje, tiek ir vietos bendruomenėje. Prestižinis Žaliosios vėliavos apdovanojimas suteikiamas pasiekus matomą aplinkosauginę pažangą. Apdovanojimas periodiškai atnaujinamas, siekiant užtikrinti nuolatinius teigiamus pokyčius. Gamtosauginių mokyklų programa yra fundamentali iniciatyva, skatinanti jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosaugoje ir spręsti ekologines problemas, gerinti įstaigos ir vietos bendruomenės ekologinę būklę.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas